Ndër shitësit më të mirë të vitit 2019. 6 libra me trillime dhe jo-trillime

2019 mbaron. trokitje e lehtë bilanci i librave më të shitur dhe kjo listë nuk do të ketë ndryshuar shumë deri tani. Këto janë 6 tituj të trilluar dhe jo-trillues pikat kryesore që zënë vendet e para në pjesën e fundit të këtij viti. Në trillim janë Çmimi Planet më e fundit, poezi i pakonkurueshëm për fenomenin e fundit të zhanrit dhe a shitësi më i zakonshëm i zakonshëm. Dhe në jo-trillim histori të personit të parë në lidhje me përvojat e kaluara dhe të tanishme plus një ese të profilit të lartë politik dhe ekonomik. Le të shohim…

Ndër trillimet më të shitura

Të pakushtëzuar - Offreds

Ose José A. Gómez Iglesias, i cili kthehet në krye të listës më të shitur libra me poezi që ndërthurin vargje, mendime dhe prozë poetike në tij të suksesshëm linjë. Temat e jashtëzakonshme të tilla si dashuria e pakushtëzuar, jeta në çift, pasioni, thyerja e zemrës, miqësia ... Dhe ëndrrat për një botë më të mirë ku kjo dashuri mund të kapërcejë gjithçka.

Terra e Lartë - Javier Cercas

Të fundit Çmimi Planet ka bërë një vend në këtë listë të shitësve më të mirë me tregimin e krim që trondit rajonin paqësor të Terra Alta. Melchor Marin, një polic i ri, një lexues i shkëlqyeshëm dhe me një të kaluar të errët, do të merret me çështjen. Por ajo e kaluar gjithmonë kthehet.

Sidi - Arturo Pérez-Reverte

Perez-Reverte është një fiks i librave më të shitur të vitit dhe ky 2019 ka vendosur dy: Një histori e Spanjës, përpilimi i artikuj shkruar për të treguar atë histori në mënyrën e tyre të veçantë; dhe kjo Sidie tij gjithashtu rishikim shumë personal i një personazh dhe hero aq i yni dhe i diskutueshëm në këto kohë si Rodrigo Díaz de Vivar, El Cid.

Ndër shitësit më të mirë të letërsisë artistike

Buzëqeshni edhe nëse ju kushton - Angela Mermer

Llogaria e personit të parë për këtë ndikim nga TikTok i cili flet për përvojën e tij si viktimë e ngacmimit. Qëlluar për lexuesin e ri me thirrja e vetë-ndihmës, në këtë libër mund të mësoni gjithashtu njohin dhe luftojnë atë ngacmim shkollë Të gjitha për të zbuluar shumë gjëra më të rëndësishme të tilla si të mos dorëzohesh, të besosh te vetja dhe të jesh një person më i mirë. Për këtë ju gjithashtu duhet të keni ndihmën e të tjerëve, në të njëjtën kohë të jesh në gjendje t'u japësh një dorë atyre që e vuajnë.

Fury dhe ngjyrat - Uajoming i Madh

Media dhe aktori, prezantuesi dhe shkrimtari i njohur gjithashtu vjedhin ndër shitësit më të mirë me këtë llogari e personit të parë, dhe në mënyrën e tij, për jetën e tij. Ose më saktë, në lidhje me kontekstin historik dhe shoqëror rreth tij. Një ushtrim në kujtesë me një komponent të madh proteste që ai demonstroi tashmë në një tjetër sukses letrar, Ne nuk jemi të çmendur.

La tranzicion, kontradiktat midis Spanjës së diktatura dhe ai që filloi të zgjohej me karakter modernVitet 80, plus droga, seks, muzikë. Gjithçka e perzier me politiken dhe luftimet për gjetjen e vendit të tij profesional.

Kapitali dhe ideologjia - Thomas Piketty

Tashmë kam një sukses i madh me një punë e mëparshme, Kryeqyteti në shekullin XXI. Kjo i ka lejuar Thomas Piketty të vazhdojë të përdorë burimet fiskale dhe historike të cilat deri më tani shumë qeveri të ndryshme kanë refuzuar t'i ofrojnë. Pra, me ato të dhëna të ndërtuara një histori ekonomike, shoqërore, intelektuale dhe politike e pabarazisë aktuale. E gjithë kjo duke kaluar nëpër pasuritë dhe shoqëritë e skllevërve te hiperkapitalistët modernë.

Përfundimi i tij: se Pabarazia nuk është ekonomike ose teknologjike, por ideologjike dhe politike. Në të vërtetë, filli i përbashkët në historinë e shoqërive njerëzore nuk është Lucha të klasave, të mbrojtura nga teoricienë të tillë si Marksi dhe Engelsi, por të ideologjive. Por në fund ai është i bindur se është e mundur të kapërcehet kapitalizmi dhe të arrihet ajo shoqëri e drejtë.

Tituj të tjerë trillim dhe jo-trillim

Ata gjithashtu spikasin ndër shitësit më të mirë të letërsisë artistike Një popull tradhtoi de Paul preston; dhe imagjinar, Fytyra veriore e zemrës, nga një tjetër i zakonshëm, Raundi i Dolores.

Burimi: Shtëpia e Librit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.