Ujqërit mijëvjeçarë: Sapir Englard

ujqërit mijëvjeçarë -ose Ujku i Mijëvjeçarit në anglisht—është një sagë me më shumë se tetë libra të shkruar nga autori dhe muzikanti izraelit Sapir Englard. Vepra u publikua fillimisht në aplikacionin e pavarur të librave Galatea, ku ka më shumë se 125 milionë shikime deri më sot. Këta numra e bëjnë koleksionin mbinatyror një nga më fitimprurësit dhe më të njohurit në atë platformë.

Në të njëjtën kohë ujqërit mijëvjeçarë i dha Galatea-s një vend në konkurrencën e ashpër kur bëhej fjalë për librat elektronikë dhe tregimet dixhitale. Vepra e Englard është një sagë e përshtatur brenda fantazisë erotike dhe protagonistët e së cilës janë ujqër. Trajtimi origjinal i autorit i ligjërimit dhe komplotit ka lejuar që zhanri të fitojë një vend në mesin e adoleshentëve kërkues të publikut lexues. Autori mund të gjendet gjithashtu në Wattpad nën emrin e përdoruesit MsBrownling.

Përmbledhje e ujqërit mijëvjeçarë

Një sekret i zbuluar

ujqërit mijëvjeçarë tregon historinë e Sienna Mercer, një ujk 19-vjeçar. Ajo fsheh një sekret të madh për të gjithë klanin e tij: është e virgjër. Ky fakt është mjaft i pazakontë në moshën e tyre, pasi anëtarët e grupit pritet të marrin pjesë në La Haze ose La Bruma që nga mosha 16-vjeçare. Bëhet fjalë për nxehtësinë e ujqërve. Sienna ka mbajtur gjithmonë nën kontroll instinktet e saj shtazore pasi dëshira e saj është të çiftëzohet me një dashuri të vërtetë.

Megjithatë, protagonistja duhet të përballet me të gjitha dëshirat e saj kur takon Alfa misterioze të paketës: Aiden Norwood. Rreshti i parë i romanit është: "Gjithçka që pashë ishte mjegull". Me këtë autori i referohet akteve seksuale të kryera nga të gjithë anëtarët e klanit në netët Haze. Si mund ta mbante ajo veten kur të gjithë kishin një takim për ato takime?

duke pritur për një

ndihmës, një adonis me të drejta të plota, shpall një lotari çmimi i të cilit është një darkë me të. Thashethemet thonë se Norwood i ashpër është në kërkim të një partneri, ose të paktën një palë për sezonin e ardhshëm të çiftëzimit. Sienna merr ftesën, dhe Aiden, pasi e takoi, e pretendon për vete. megjithatë, të rinjtëkokëfortë dhe të vendosur mbron pastërtinë e saj për shoqëruesin e përsosur, dhe ky nuk është Aiden Norwood.

Fillimi i vërtetë i romancës

Sienna nuk është si gratë e tjera në klanin e saj, ajo është një artiste. Ndërkohë që të gjithë të tjerët mblidhen masivisht për të tërhequr vëmendjen e Alfa-s, e reja thjesht shkon në punë. Një ditë, Aiden i afrohet fshehurazi anës së protagonistit dhe shikoni nga afër një vizatim të bërë nga kjo në atë kohë. Pikërisht atëherë fillon romanca e vërtetë. Edhe kështu, nuk jemi para një historie të ëmbël dashurie, pasi ajo është e mbushur me përshkrime eksplicite.

Në një rast tjetër, Sienna Mercer dhe familja e saj janë të ftuara për darkë në shtëpinë e Alfas. Atë natë, Haze e godet fort gruan e re, e cila shkon në tualet për t'u qetësuar dhe për të kaluar disa çaste me veten. Megjithatë, Aiden e ndjek atë. Ndërsa të dy janë në banjën private të rezidencës Norwood, ata kanë takimin e tyre të parë intim, e cila përshkruhet përmes kafshimit, nuhatjes së gishtit dhe shtesave të tjera qesharake.

Përmbajtje kontroverse që kërkon mbikëqyrje nga të rriturit

Kjo vepër përmban përmendje të seksit të dhunshëm, përdhunimit dhe tentativës për abuzim të anëtarëve të klanit. Autori rrëfen edhe takimet seksuale me të mitur që përfshin një nga personazhet dytësore, ndaj rekomandohet maturi kur shijoni këtë lexim. Në fakt, teksti sipas disa lexuesve: “… mund t'ju zbehte 50 hije gri".

Personazhet kryesore

Sienna Mercer

Protagonist ai është personazhi më i polarizuar në dramë. Ajo është tmerruar nga fakti se mund të mbajë një shenjë seksuale, veçanërisht duke pasur parasysh që ai që është pas saj është mashkulli Alfa i fisit të saj. Sienna mendon se do të detyrohet të jetë një person i nënshtruar nëse çiftëzohet me Aiden.. Është e mundur të kuptohet ngurrimi i tij, veçanërisht duke pasur parasysh që një nga miqtë e tij më të mirë u përdhunua.

bojë e verdheme ju dëshironi që hera e parë që përjetoni intimitetin të jetë e veçantë. Megjithatë, ai priret të ketë luhatje humori dhe opinione rreth tij gjatë gjithë librit. Gjithashtu ka zakon të jetë i ndjeshëm, madje edhe i palogjikshëm, sepse, në një moment, ajo ndalon së paralajmëruari protagonistin mashkull për një rrezik të afërt, sepse është e mërzitur me të.

Aiden Norwood

Aiden është një burrë mbizotërues. Ai është një lider natyral dhe i pëlqen.. Megjithatë, ai përfundon duke u ndjerë i tërhequr nga femrat më të ndryshme në klanin e tij. Në fillimet e takimeve të Sienës dhe Aidenit, ai shfaqet si posesiv dhe kërkues; Ju mund të mendoni vetëm për dëshirat dhe nevojat tuaja. Megjithatë, personazhi merr një zhvillim që lejon një marrëdhënie më pak të paqëndrueshme.

Personazhet dytësore

Zhvillimi i shumicës së këtyre personazheve është pothuajse zero. Në fakt dihet pak për jetën e tyre. Përtej skenave seksuale nuk ka shumë gjëra që i bëjnë të dallohen, ndaj bëhen të harrueshme. Nëna e protagonistit, për shembull, është një grua nervoze, e përbuzshme dhe e domosdoshme.

Rreth autorit, Sapir A. Englard

Sapir Angli

Sapir Angli

Sapir A. Englard ka lindur më 21 shkurt 1995, në Ramat HaSharon, Izrael. Është një muzikë në zhvillim dhe shkrimtar i fantazisë, romancë dhe trillim. Si autore, ajo njihet më së shumti për krijimin e serisë së librave Ujqërit e Mijëvjeçarit. Englard u diplomua në Kolegjin e Muzikës Berklee, ku studioi prodhimin elektronik dhe dizajnin e zërit.. Studimet i dhanë asaj një punë me kohë të plotë si producente muzikore.

Sapir Englard është gjithashtu një folës publik. Kënaquni duke krijuar mënyra të reja të tregim, dhe i është përkushtuar plotësisht të jetuarit nga ky art, së bashku me pasionin e tij për muzikën. Nëpërmjet faqes së saj zyrtare të internetit mund të lexohet si vijon: “Englard parashikon një epokë të re dhe inovative në të cilën tregimi mund të marrë shumë forma”.

Libra të tjerë të njohur nga Sapir Englard

 • Alfa e mijëvjeçarit - alfa mijëvjeçari;
 • shpirt fantazmë - Shpirt fantazmë;
 • plagët e pikturuara - plagët e pikturuara;
 • Një natë - Një natë;
 • I dëshpëruar - I dëshpëruar.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.