7 lajme editoriale për Shtatorin. Biografi, komik, roman ...

arrin shtator dhe me të po afrohet vjeshta, një kohë e mirë e lajmet editoriale. Dhe kjo nuk do të jetë më pak. Shkoni 7 e atyre risive të nënshkruara nga autorë të huaj të kalibrit të James Ellroy ose Stephen King, dhe patriotë si Luz Gabás dhe Alaitz Leceaga. Një prekje e komik dhe disa të plota lajmet televizive. Dhe një autobiografiZoti ose dora e ngadaltë, të cilat për atë çështje janë të njëjta.

Maks, të 20-tat - Salva Rubio dhe Rubén del Rincón

Nga Arturo Pérez-Reverte kemi dy risi këtë shtator. Dita 18 del në shitje Sidi, roman për figurën e cid. Por më parë, 10, Ky komik është botuar që merr Maks Kosta, personazhi kryesor i një libri tjetër të tij, Tangoja e rojes së vjetër, për ta thënë në një histori origjinale. Signedshtë nënshkruar në karikaturisti Rubén del Rincón dhe skenaristi Salva Rubio dhe është titulli i parë në një seri.

Klapton - Autobiografia

Shumë është shkruar për Eric Clapton, por ai tashmë ishte duke luajtur këtë autobiografi me shkrimin e tij. Clapton është një nga muzikantët më të mëdhenj bashkëkohorë, a referencë universale në historinë e rock dhe blues. Megjithatë, un karakter shumë i rezervuar dhe një jetë e vështirë shënoi ekzistencën e tyre nga shtigjet dredha-dredha të alkooli dhe ilaçet. E gjitha kulmoi në tragjedinë e humbjes së një djali.

Eshte ajo udhëtim personal dhe muzikor ajo që tani ka një shume stil afër dhe i ngushtë. Dhe ata prej nesh që e admirojnë pa kushte këtë legjendë kitare, presin me padurim ta lexojnë atë.

Kjo stuhi - James Ellroy

Kthen Qen i terbuar, ikona e letërsisë më të errët dhe më komplekse amerikane. Ky titull botohet më 5 dhe është vijimi i Kuarteti i dytë LA dhe vazhdon komplotin e Perfidi gjatë muajve të parë të 1942. Një e re e freskët mbi Los Anxhelos, Qyteti i përjetshëm i korruptuar dhe universi unik Ellroy ku një nga horrat më të mirë në letërsinë bashkëkohore të zezë, Dudley Smith, vazhdon të endet lirshëm.

Instituti - Stephen King

Botohet tjetra dita 12 dhe ata tashmë e kanë konsideruar atë si një kthim te Mbreti më i mirë i titujve si p.sh. Sytë e zjarrit, It o Carrie. Na tregon historinë e një djali dymbëdhjetë vjeçar, Luke ellis, të cilët ata i rrëmbejnë pasi kishin vrarë prindërit e tyre.

Kur zgjohet ai është në një Institucion i keq që njihet si Instituti. Ka edhe më shumë fëmijë atje dhe ata të gjithë ndajnë aftësi të veçanta të tilla si telekineza ose telepatia përfituar nga Znj. Sigsby, drejtori dhe pjesa tjetër e stafit. Çështja është që fëmijët po zhduken dhe Luka bëhet i fiksuar për të shpëtuar dhe kërkuar ndihmë. Por askush nuk ka shpëtuar kurrë nga Instituti.

Çernobil 01:23:40 - Andrew Leatherbarrow

Ishte e parashikueshme që ky titull të dilte në të cilin bazuar në serialin televiziv hit HBO. dita 16, megjithëse botimi i tij i parë ishte në vitin 2016. Ai tregon historinë e katastrofës bërthamore që autori shkroi më pas pesë vjet kërkime, udhëtime dhe intervista protagonistët.

Rrahjet e zemrës së tokës - Luz Gabás

Ajo del në mes të shtatorit dhe sipas autorit, «pas Palmat në dëborëRrahjet e zemrës së tokës es romani im me i perzemert» Pra, ne kemi një histori të re të pasion, intriga, besnikëri dhe ndjenja gjenden.

Protagonist i saj është Alira, i cili trashëgon rezidencën dhe tokat e familjes së tij, por që është në mes të qëndrimit besnik ndaj origjinës së tij ose përshtatjes me kohët e reja. Por një zhdukje misterioze dhe një shkelje syri të fatit Ata do ta detyrojnë atë të përballet me të kaluarën e saj dhe të vërë në dyshim parimet e saj. 

Bijat e tokës - Alaitz Leceaga

Isshtë botuar më 19 dhe mbështetet nga suksesi i Pylli e di emrin tënd. Tani kemi një sagë familjare vendosur në një bodrum vere La Rioja. Dhe gjithashtu një tjetër plumbi femëror të gatshëm për të luftuar për pushtet plus a mister i madh që duhet të dalë në dritë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.