Ediciones Babylon është licencuar nën licencën Fairy Quest

Fairy Quest do të botohet në Spanjë nga Ediciones Babylon.

Kur kam lexuar këtë lajm, e vërteta është se nuk mund ta mohoj që më ka befasuar. Që i pëlqen një botuesi të vogël Botimet e Babilonisë është bërë me licencë të Kërkim zanash, për të cilën unë kam folur tashmë në Lajme komike nja dy herë, është e habitshme që nuk ke rënë në një shtëpi botuese me më shumë traditë dhe mundësi, dhe është e këndshme të shohësh që shtëpitë e vogla botuese gjithashtu kanë mundësinë të botojnë vepra nga autorë të njohur duke bërë gjëra mirë, siç imagjinoj se do të kanë bërë gjërat që do të bëhen me këtë mundësi të shijshme. Ju lë me deklaratën për shtyp që vetë editoriali ka bërë publike:

Magjia e kombinuar e Humberto Ramos, Paul Jenkins dhe Leonardo Olea arrin në Spanjë nga dora e Botimet e Babilonisë

- Fairy Quest, një vepër e përbashkët e tre autorëve komikë ndërkombëtarë mjaft të rëndësishëm sot, do të botohet në Spanjë nga Ediciones Babylon

- Puna ka veçorinë e botimit në SHBA jashtë botuesve kryesorë, duke qenë një bast personal i Paul Jenkins dhe Humberto Ramos

- Fairy Quest, licenca e parë për Ediciones Babylon, do të dalë në nëntor të ardhshëm

Botimet e Babilonisë, një shtëpi botuese Valenciane e vendosur në Ontinyent dhe entuziast për teknologjitë e reja dhe talentin e autorëve spanjishtfolës, do të publikojë gjatë gjithë muajit nëntor atë që është licenca e saj e parë: komiku Fairy Quest, një vepër e përbashkët nga skenaristi britanik Paul Jenkins, Karikaturisti meksikan Humberto Ramos dhe gjithashtu meksikan Leonardo Olea, i ngarkuar me ngjyrosjen e veprës.

Fairy Quest, një sagë me katër vëllime, është një komik që njihet gjerësisht në të gjithë botën për cilësinë e punës së bërë nga tre autorët e tij.

Bazuar në fabulat dhe përrallat tradicionale të njohura nga të rinjtë dhe të moshuarit, Fairy Quest pyet se çfarë do të ndodhte nëse personazhe po aq të dashur si Kapuçja, Ujku i Madh i Keq, Peter Pan ose Hirushja, të lodhur për të përsëritur të njëjtën histori pa pushim, i etur për liri dhe të përpiqet të shpëtojë nga tirani Z. Grimm, i cili kontrollon gjithçka që ndodh në Pyllin e Fabulave, shtëpia e të gjithë personazheve.

Komploti i tij i mprehtë vjen nga mendja e Paul Jenkins, autor i skenareve të shumtë komikë nga universi Marvel dhe gjithashtu nga DC, dhe fitues i çmimit prestigjioz Eisner, i konsideruar si më i rëndësishmi në fushën e komikave, dhe ndonjëherë i quajtur "Oskari i komiket ".

Nga ana e tij, seksioni grafik spektakolar ka linjën e pagabueshme të Humberto Ramos, një artist meksikan i cili përveç që ka një rezyme të madhe, është një nga karikaturistët aktualë të aventurave të Spidermanit të famshëm.

Gjithashtu një bashkëpunëtor i rregullt i Marvel, Leonardo Olea, ka qenë përgjegjës për t'i dhënë jetë veprës së dy kolegëve të tij, duke i dhënë veprës një ngjyrë që përfundon duke përshkruar magjinë e një komike për të cilën lexuesi do të ëndërrojë përsëri, ashtu siç bëri në fëmijërinë e tij me po ato personazhe.

Ediciones Babylon do të botojë Fairy Quest në një botim të kujdesshëm me kapak të fortë, me të cilin lexuesit nga e gjithë Spanja do të jenë në gjendje të shijojnë punën e përbashkët të këtyre tre gjenive komik. Botuesi, gjatë këtij muaji tetor, do të ofrojë më shumë informacion në lidhje me këtë në profilet e tij në rrjetet sociale, ku mban komunikim të vazhdueshëm me ndjekësit e tij dhe adhuruesit e komikëve, leximit dhe artit në përgjithësi.

http://Blog.EdicionesBabylon.es

https://www.facebook.com/EdicionesBabylon

https://twitter.com/ed_babylon

Rreth Babylon Editions

Botimet e Babilonisë është një shtëpi botuese e re dhe inovative, me qendër në Ontinyent (Valencia), e cila është e përkushtuar ndaj autorëve spanjishtfolës dhe teknologjive të reja. Ai boton romane, tregime të shkurtra dhe komike, si në letër dhe në format dixhital, si dhe postera, bluza dhe sende të ndryshme të tregtimit. Ajo u themelua në mes të vitit 2010 dhe të gjitha veprat e saj mund të gjenden në www.EdicionesBabylon.es.

Më shumë informacione në tonë blogJu gjithashtu mund të na ndiqni në Facebook dhe Twitter.

Më shumë informacion - Fairy Quest: Jenkins, Ramos dhe crowdfunding

Burimi - Timeshtë koha për tortë


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.