E Premte Vajza XXX: Magjistarja e Scarlet

Tashmë është e premte fëmijë !! Këtë javë unë ju prezantoj me Wanda Maximoff, aka Shtriga e kuqe e ndezur. Mutant, vajza e Magnetos dhe motra e Mërkurit. Villana në fillimet e saj duke qenë pjesë e vëllazërisë së mutantëve djallëzorë, u përball disa herë kundër Patrol-X, më vonë (një xhaketë tjetër që ndërron anën) ajo u largua nga vëllazëria me vëllain e saj për t'u bashkuar Hakmarrësit.

Fuqitë e tij mutante merren me shanset (të cilat do t'i vlejnë për të fituar llotarinë primitive, quiniela ose për të thyer bankën e Montecito në ruletë). Fuqitë e saj e lejojnë atë të kontrollojë gjasat e gjërave që ndodhin (çfarëdo që t'i ndodhë asaj) dhe të bëjë diçka të pamundur ose gati të pamundur. Në sagën e Dinastisë së M, ai ua hoqi pushtetin praktikisht çdo mutani në planet.

Karikatura e sotme në fjalë është kopertina alternative për numrin e tretë të vëllimit 3 të Ultimates, bërë nga Koreane Frank Cho (nëse rregullisht ndiqni këtë pjesë të e premte ju do ta dini se ai është një nga autorët tanë të preferuar)

Potagia Magjike !!!

Ultimates3_3_cho.jpg


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  Unë kurrë nuk kam dyshuar në dominimin e fuqishëm të Cho-it në figurën femërore, por kjo kopertinë është diçka tjetër. Loveshtë dashuri me shikim të parë

 2.   Havier Diaz dijo

  Nuk e dini ndjenjën që ka shkuar pak me rripat e fishekëve?

 3.   Roberto Corroto dijo

  Dermoesthetic Corporation për Magjistaren Scarlet tani !!

 4.   Roberto Corroto dijo

  Për shijet e ngjyrave, Daz.