Konferenca V e Comiqueras FNAC / SD

Javën tjetër, të gjithë ata që kalojnë pranë Madrid, do të keni mundësinë të merrni pjesë në festimin e Edicioni i pestë e Konferenca e Comiqueras të cilët organizojnë FNAC dhe ndërhyrësi par excellence në territorin spanjoll, SD Shpërndarjet. Nga e hëna tjetër 6 deri të dielën 12 dhjetor do të ketë biseda, prezantime, shfaqje, punëtori, dhe deri në një Tabela e rrumbullakët me fituesit e markave të reja të Çmimi komik kombëtar të këtij viti, Antonio Altarriba (përsëri) dhe Kim, i shoqëruar nga i madhi Paco Roka, i cili fitoi çmimin e vlerësuar dy vjet më parë për të Rrudhat. E gjithë kjo dhe pika kryesore e këtij lloji të ngjarjes, dmth nënshkrimi i seancave, me njerëz si Kim, Antonio Altarriba dhe Paco Roca, Azpiri, Purita Campos, Quino, Patrice Pellerin, Juanjo Guarnido, Juan Diaz Canales, juanjo saez, santiago valenzuela, Esteban Hernandez, Imazhi i mbajtësit të vendit të Juan Torres, Masakër, Kiko Perez, Jordi Bayarri, Jack mircala, Nacho Arranz, Guillem Medina, Nacho castro, Jose Robledo, Marcial Toledano, Miguel Fuster, Mike Bonales, Mauro Entrialgo, Aitor Eraña, Pierre Alary, Christian Cailleaux, Charles Masson, Nicolas Wild, Gabor, Javier Isusi, Josep Maria Beroy, Josep Maria Polls, José Fonollosa, Rafa Fonteriz, Ximo Abadía, Alberto Guitán, Kenny Ruiz, Studio Kosen, Studio Xian Nu, Paco Alcázar y Vincent Cifuentes.

Atëherë unë ju lë me PROGRAMIMI i ditëve nga dita në ditë:

E hënë 6 dhjetor

-Nga ora 12:30 pasdite deri në 13:30 pasdite. Punëtori komike për fëmijë mësuar nga Shkolla e Lartë e Vizatimit Profesional (ESDIP). Në auditorin në katin e tretë.

-Nga ora 18:00 deri në 19:00 pasdite. Lyerja e fytyrës superhero. Në auditorin në katin e tretë.

E martë 7 Dhjetor

-Nga ora 12:30 pasdite deri në 13:30 pasdite. Punëtori komike për fëmijë mësuar nga Shkolla e Lartë e Vizatimit Profesional (ESDIP). Në auditorin në katin e tretë.

-17: 00h. Ilustrim Master klasë për fëmijë. Jepur nga Sandra Aguilar.

E mërkurë 8 dhjetor

-Nga ora 12:30 pasdite deri në 13:30 pasdite. Punëtori komike për fëmijë mësuar nga Shkolla e Lartë e Vizatimit Profesional (ESDIP). Në auditorin në katin e tretë.

-Nga ora 18:00 deri në 19:00 pasdite. Lyerja e fytyrës superhero. Në auditorin në katin e tretë.

E enjte 9 Dhjetor

-Nga ora 10:30 e mëngjesit Punëtori komike të Shkollës Joso për fëmijë dhe të rinj. Për të marrë pjesë, mund të kontrolloni disponueshmërinë e vendeve, si dhe oraret në tryezën e informacionit të Fnac Callao.

-18: 00h. Tryezë e rrumbullakët: Çmimi Kombëtar për Komike dhe Romanet Grafike. Me praninë e autorëve: Paco Roca, Kim dhe Antonio Altarriba. Borja Crespo do të moderojë.

-19: 00h. Nënshkrimi i sesionit me:

Kim Antonio Altarriba

Paco Roca Santiago Valenzuela

Purita Campos Miguel Fuster

Mike Bonales Alfonso Azpiri

Mauro Entrialgo Aitor Eraña

Nacho Castro Juan Torres

Guillem Medina Esteban Hernández

Masakra Nacho Arranz

Jordi Bayarri Kiko Pérez

Jack Mircala José Robledo

Martial Toledano

E Premte 10 Dhjetor

-Nga ora 10:30 e mëngjesit Punëtori komike të Shkollës Joso për fëmijë dhe të rinj. Për të marrë pjesë, mund të kontrolloni disponueshmërinë e vendeve, si dhe oraret në tryezën e informacionit të Fnac Callao.

-18: 00h. Flisni për BD në Spanjë. Me praninë e autorëve: Patrice Pellerin, Pierre Alary, Christian Cailleaux, Nicolas Wild, Charles Masson, Juanjo Guarnido dhe Juan Díaz Canales. Biseda do të drejtohet: nga varlvaro Pons nga La Cárcel de Papel, Alberto García nga Entrecómics dhe Javier Mesón nga El Coleccionista de Tebeos.

-19: 00h. Prezantimi i librit 'Blacksad 4. El infierno, el silencio'. Me praninë e autorëve Juanjo Guarnido dhe Juan Díaz Canales.

-19: 45h. Nënshkrimi i sesionit me:

Quino Patrice Pellerin

Pierre Alary Christian Cailleaux

Charles Masson Nicolas Wild

Juanjo Guarnido Juan Díaz Canales

Gabor Javier Isusi

Josep Maria Beroy Josep Maria Sondazhet

Jose Fonollosa Rafa Fonteriz

Abacia Ximo Alberto Guitián

Juanjo Sáez Vicente Cifuentes

Kenny Ruiz Studio Kosen

Xian Nu Studio Paco Alcazar

E Shtunë 11 Dhjetor

-Nga ora 11:30 deri në 13:30 pasdite. Prezantimi i lojës së Bordit të Muchachada Nui me autorin Pablo Rojo.

-19: 00h. Prezantimi i librit 'El Taller'. Vëllimi i botuar me punën e studentëve të seminarit komik që ESDIP organizoi në vitin akademik 2009-10 nën drejtimin e Kenny Ruiz.

E Diel 12 Dhjetor

-Projektimi i filmave: Konstandini (12: 00h.), V për Vendetta (17: 00h.) Dhe 300 (19: 30h.)


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.