Rumore Rumore: Arrow, Sin City, Kick Ass 2 dhe Dredd

Ne filluam këtë thashetheme dhe lajme të konfirmuara rreth projekteve filmike dhe televizive pak a shumë të lidhura me botën e komikave me të Shigjetë, që Seriale televizive e cila ishte në fazën përgatitore nga CW. Epo, duket se pasi panë episodin pilot zinxhiri ka vendosur të blejë dhe tashmë po njofton fillimin e tij me një përmbledhje të përfshirë:

“Pas një shkatërrimi të dhunshëm të anijes, playboy miliarderi Oliver Queen ishte zhdukur dhe supozohej i vdekur për pesë vjet para se të zbulohej i gjallë në një ishull të largët në Paqësor. Kur ai kthehet në shtëpi në qytetin Starling, nëna e tij e përkushtuar Moira, motra e tij shumë e dashur Thea dhe shoku i tij më i mirë Tommy e mirëpresin atë në shtëpi, por ata mendojnë se Oliver ka ndryshuar pas kalvarit të tij në ishull. Ndërkohë, Oliver fsheh të vërtetën për njeriun që është bërë. Ai dëshiron të bëjë dëshpërimisht bëni ndreqje për veprimet e së kaluarës suaj. Më posaçërisht, ai kërkon pajtimin me ish-të dashurën e tij, Laurel Lance. Ndërsa Oliver lidhet përsëri me ata që janë më afër tij, ai krijon fshehtas karakterin e Arrow - një vigjilent - për të korrigjuar gabimet e familjes së tij, për të luftuar të këqijat e shoqërisë dhe për të rivendosur lavdia e dikurshme e Qyteti me yje. Gjatë ditës, Oliver luan rolin e një gruaje të pasur, të lumtur dhe të pakujdesshme ashtu si dikur - i shoqëruar nga adhurues shofer dhe truproje, John Diggle - ndërsa fshehte me kujdes identitetin e tij sekret natën. Sidoqoftë, babai i Laurel, Detektivi Quentin Lance, është i vendosur të ndalojë vigjilentët nga qyteti i tyre. Ndërkohë, nëna e Oliver-it, Moira, di shumë më tepër rreth mbytjes vdekjeprurëse të anijes se sa nuk i bie në sy - dhe është më mizore sesa mund ta imagjinonte.

Ai sinqerisht tërhiqet prapa si një pastë e lirë midis Batman dhe Green Hornet. Nga Shigeta e gjelbërt Unë vetëm mund të dalloj emrin dhe harkun. Shpresoj të gaboj por tani nuk do të të jepja një votë besimi.

Ne vazhdojmë me Sin City, që pas viteve të spekulimeve në lidhje me vazhdimin e pestiños që u shënua në 2005 regjisori Robert Rodriguez, duket se ai ka arritur të ngrejë vazhdimin e thënë nën emrin e Një famë për të vrarë, Ose çfarë është e njëjtë Unë do të vrisja për të, nëse ata janë besnikë ndaj emrit të vëllimit të dytë të magnum opus të Frank Miller. Për ata që nuk e dinë, me këtë rast protagonizmi (të paktën në komik) bie mbi karakterin e Dwight, e cila në pjesën e parë interpretohet Clive Owen. Gjëja qesharake është se në imdb Pjesëmarrja e tij nuk është konfirmuar dhe ajo e Mickey Rourke si i ndjeri Marv.

Vazhdojmë me vazhdime. Këtë herë në lidhje me Kick Ass të suksesshëm, të cilin mund ta shihni (çuditërisht) kohët e fundit dhe e vërteta është se më pëlqeu më shumë nga sa prisja. Goditje me gomar 2 do të shfaqë prodhimin e Matthew vaughn, regjisori brilant që prodhoi filmin së bashku me Mark Millar kur pakkush dha një qindarkë për adaptim. Por lajmi i keq është se ai heq rrëmujat për të drejtuar një të caktuar jeff Wadlow kush ka meritat e tij «stoli»Nga njerëz të tillë si Cry Wolf dhe thyer the Rules. Pas të qeshurave të fansave, të shprehura në ankesa për zgjedhjen e drejtorit të ri, vetë Millar tha sa vijon:

«Vaughn është më e vështira me gjyko mua Une e kam ditur. Ai eshte nje njeri i rreptë nr mut Me tha ai kishte hidhni sytë nga unë Jeff që kur tetëmbëdhjetë muaj. Ai e di çfarë po bën ai. Su rekord Flisni vetë. Y skenarin es fantastike Jam shume, shume i lumtur".

Unë nuk kam asgjë përveç dyshimeve duke marrë parasysh deklaratat që janë bërë gjatë viteve të Millarës. Nëse kësaj i shtojmë një nga grepat kryesore, nëse jo kryesore, e cila është performanca e Chloe Grace Moretz si Vajze Hit, është akoma në ajër, nuk do të vija bast shumë para se do të përsërisë suksesin, jo në arka, aq më pak në mënyrë kritike.

Dhe unë përfundoj me një projekt tjetër të kinema që nuk është për të qëlluar raketa apriori. Sidoqoftë, shpresoj që më në fund të befasojë dhe të bëhet një film që, pa kushtuar një milion, të paktën argëton dhe i qëndron besnik punës së John wagner y Carlos Ezquerra. Dua të them sigurisht Dredd, Pete travis, dhe që do të ketë Karl Urban (foto sipër) si Dredd, dhe me të mrekullueshmen Lena Hedi si Madeline "Ma-Ma" Madrigal. Nëse dëshironi të shihni një foto se si do të shfaqet Heady karakterizuar, klikoni në vijim lidhje dhe do te befasoheni mendoj.

Burimi: Newsarama, Uruloki dhe Newsarama.

Vaughn është gjykatësi më i ashpër që kam takuar ndonjëherë. Ai është një tip rreptësisht pa mend. Ai më tha se e kishte shikuar Jeff për këtë tetëmbëdhjetë muaj mbrapa. Ai e di se çfarë po bën. Rekordi i tij historik flet vetë. Dhe skenari është shtatë nuanca fantastike. Jam shumë, shumë e lumtur.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.