Shkarkoni libra legalisht

shkarko-libra-ligjërisht

Nëse ju doni shkarkoni libra legalisht sepse ekonomikisht nuk keni mundësi t'i blini ose thjesht sepse preferoni t'i ruani në ebook tuaj, në këto faqe mund ta bëni në mënyrë të sigurt dhe plotësisht të ligjshme. Ato janë portale letrare ose uebfaqe librash që ofrojnë libra falas dhe libra të tjerë me pagesë midis katalogëve të tyre. Drejtohuni tek ata dhe shikojini.

Librat elektronikë të shkarkuar në 3, 2, 1… Tani!

 • Shtëpia e librit: Një dyqan mjaft i njohur i librave në vendin tonë ku mund të gjejmë të gjitha llojet e librave për të gjitha temat e mundshme. Midis tyre, ai ka një katalog mjaft të gjerë të librave falas.
 • PlanetBook.net: Në këtë platformë do të gjeni një katalog me më shumë se 9.000 libra falas që mund t'i shkarkoni legalisht. Do të gjeni libra si "Princi i vogel" o "Alice in Wonderland". Dizajni i tij nuk është aspak i sofistikuar por më shumë se përmbush funksionin e tij: shkarkimi i librit plotësisht i sigurt dhe legal.
 • Qindra zero: Ajo që bën kjo faqe në internet është mjaft e mirë sidomos për autorët e librave. Funksionon si më poshtë: ka një monitor i cili lokalizon librat që botohen falas në Amazon nga autorët e tyre. Ky monitor na siguron që librat e gjetur nuk janë kopje dhe mund të shkarkohen falas drejtpërdrejt te autori.
 • Librat e Google: Ndonjëherë harrojmë që Google është më shumë sesa thjesht një motor kërkimi. Google Books na ofron nga aplikacioni i tij i dobishëm dhe i mrekullueshëm për celular një numër i madh librash falas (ka edhe të paguar) që mund t'i shkarkojmë dhe t'i kemi në pajisjen tonë për t'i përdorur ato kudo dhe në çdo kohë.
 • Gutenberg: Nëse ka diçka të mirë në lidhje me këtë faqe në internet, do të thotë që përveç librave për shkarkim falas në Spanjisht, do të gjeni gjuhë të tjera (ideale për ata që studiojnë një gjuhë të dytë). Dizajni i tij, shumë i ngjashëm me Wikipedia, na lejon të shkarkojmë një larmi të gjerë librash falas në gjuhë të ndryshme në mënyrë që të jemi në gjendje të lexojmë në gjermanisht, anglisht, frëngjisht ose italisht, përveç spanjishtes, padyshim.
 • Letërsi: kjo është një platformë ku autorët nuk janë të njohur mirë. Ata mund të publikojnë punimet ose projektet e tyre në të falas. Disa prej tyre e ofrojnë librin e tyre plotësisht falas (të tjerët paguhen), duke qenë në gjendje t'i shkarkojnë ato në formatin PDF ose në ndonjë skedar tjetër që përputhet me lexuesin tuaj.
 • Lektu: Ky portal në internet ofron libra me pagesë dhe libra falas. Karakteristikat e tij më të dukshme: të gjithë librat janë në Spanjisht dhe do të gjeni edhe libra audio- Ju mund t'i shkarkoni këto libra duke përdorur vetëm llogarinë tuaj në Facebook, Twitter ose Google.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David gonzalez dijo

  Biblioteka Ayacucho mungonte