Libri i ri nga Haruki Murakami vjen së shpejti

Beenshtë njohur për shumë pak, por për më pak se dy muaj do të kemi një botim të ri nga i madhi Haruki Murakami. Libri do të ketë si titull "Për çfarë flas kur flas për të shkruar?", e cila do t'ju kujtojë atë tjetrin që shkroi vite më parë për dashurinë e tij 'duke vrapuar', me titull "Çfarë dua të them kur flas për vrapim". Sigurisht, ky botim do të bëhet nga Redaktorët e tusketave, i cili ka qenë gjithmonë përgjegjës për botimet e shkrimtarit japonez këtu në Spanjë.

Tjetra, ne ju lëmë me përmbledhjen, në rast se doni ta lexoni dhe e lini të rezervuar në librarinë tuaj të besuar. Edhe pse nëse jeni si unë dhe po prisnit si May Water, një libër i ri japonez, nuk do të keni nevojë të shihni një përmbledhje ose kopertinë për ta bërë këtë.

Përmbledhje e librit

Haruki Murakami mishëron prototipin e shkrimtarit të vetmuar dhe të rezervuar; ai e konsideron veten jashtëzakonisht të ndrojtur dhe gjithmonë ka theksuar se është i pakëndshëm të flasë për veten, jetën e tij private dhe vizionin e tij për botën. Sidoqoftë, autori e ka thyer atë heshtje për të ndarë me lexuesit e tij përvojën e tij si shkrimtar dhe si lexues. Bazuar në autorë të tillë si Kafka, Chandler, Dostoevsky ose Hemingway, Murakami reflekton në letërsi, në imagjinatë, në çmime letrare dhe në figurën ndonjëherë të diskutueshme të shkrimtarit. Përveç kësaj, ai ofron ide dhe sugjerime për të gjithë ata që janë përballur ndonjëherë me sfidën e të shkruarit: për çfarë të shkruajnë? Si të përgatisim një komplot? Cilat zakone dhe rituale ndjek ai vetë? Por në këtë tekst të ngushtë, plot freski, të shijshëm dhe tejet personal, lexuesit do të zbulojnë, mbi të gjitha, se si është Haruki Murakami: njeriu, personi dhe ata do të kenë qasje të privilegjuar në "punëtorinë" e një prej më të shkrimtarë të lexuar gjerësisht të kohës sonë.

front

Siç mund ta shihni, një kopertinë shumë e gjallë si ato të Tusquets Editores na është mësuar kur bëhet fjalë për shkrimtarin japonez. Ai gjithashtu përfaqëson «botën Murakami» shumë mirë për albumin e tij, muzika është gjithmonë e pranishme në secilin prej librave të shkruar nga ai, nga zogu i tij i litarit, nga macja ... Thashë, një shumë e gjallë dhe shumë japoneze mbulesë

La data e saktë botimi është vendosur për tjetrin 4 prill. Do të ketë gjithsej 304 páginas dhe çmimi i tij do të jetë 19,90 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José dijo

    Një lajm i mrekullueshëm! Faleminderit