Koleksioni me poezi "Sa më dhemb" nga Tyler Knott tani në shitje

Megjithëse në prozë mund të gjejmë pa pasur nevojë të kërkojmë shumë romane të shkëlqyera të shkruara nga autorë të sotëm, unë kam ndjesinë, ndjenjën e trishtuar, se e njëjta gjë nuk ndodh me poezinë. Nuk e di nëse kjo është për shkak se botuesit nuk kanë tendencë të bëjnë bast shumë për këtë zhanër letrar kohët e fundit ose sepse poetët e mëdhenj janë aq "të panjohur" sa nuk mund të dalin në dritë aq lehtë sa autorët e romaneve. Mbase janë të dyja bashkë ...

Por sot mund t'ju sjell një lajm të mirë dhe kjo është se që nga 6 qershori i kaluar tashmë mund të blini poezitë "Sa më dhemb" de Tyler knott, publikuar nga Espasa. Nëse doni të dini se për çfarë flet përmbledhja me poezi, cilat janë temat më të përsëritura dhe informacione të tjera në lidhje me të, vazhdoni të lexoni më poshtë.

Disa të dhëna nga libri

 • koleksion: ESPASAesPOESÍA
 • Faqet: 152 pp.
 • ISBN: 978-84-670-5029-5
 • PVP: 14,90 €
 • Data e publikimit: 6 qershor 2017

Tyler Knott Gregson është ai lloj shkrimtari që mund të vendosë fjalë për të gjitha ato ndjenja dhe emocione që ne ndiejmë por nuk jemi në gjendje t'i shprehim. «Sa më dhemb » është vëllimi i parë i Seri makinash shkrimi (seria e makinës së shkrimit), një grup poezish që Tyler Knott Gregson shkroi në një makinë shkrimi antike Remington që ai bleu nga një tregtar antik pasi kishte shkruar në të, në të njëjtin dyqan dhe në një faqe të shqyer të një libri, poezia e tij e parë.

Ky libër po merr stuhi në SHBA me më shumë se 150.000 kopje të shitura dhe ai është autori i dytë ndërkombëtar i koleksionit ESPASAesPOESÍA pas Rupi Kaur. Beenshtë përkthyer nga Loreto Sesma dhe gjithashtu ka shkruar parathënien e tij. Mund të thuhet gjithashtu se përmbledhja me poezi ka marrë "bekimet" e faqeve të mëdha të internetit si Amazon, Goodreads ose iTunes, ndër të tjera.

Nëse dëshironi të lexoni poezi të bukura që flasin për gjeste të mëdha që festojnë bukurinë e jetës, ky është libri juaj. Nëse ju pëlqen zhanri i poezisë, do t'ju pëlqejë kjo përmbledhje poezish.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.