Kështu do të duket Luke Lucky e Bonhomme

Untitled-1 kopje

Kur shikoni prapa dhe flisni me njerëzit se ku keni filluar ta ndjeni thirrjen e komikut si pasion, unë gjithmonë përdor të njëjtat referenca, Mortadelo dhe Filemón, Asterix dhe Obélix, Tintin dhe midis disa personazheve të tjerë që do të gjeni gjithashtu Lucky Luke. Jo më kot televizioni plotësoi ato albume të bukura ku autorët na shërbyen aventurat e protagonistëve. Kështu që kur zbuloj për diçka të re për dikë, nuk mund të ndalem ta ndaj atë me të gjithë që duan të më lexojnë, çfarë nuk duhet të dëgjojnë në këtë rast. Një Luke i ri me fat ka mbërritur në qytet dhe nuk e dimë nëse do të qëndrojë. Bëhet fjalë për vizionin e Matthieu bonhomme (nga e cila po na arrin së fundmi Kaubojtë e Teksasit me një skenar nga Lewis Trondheim). Me sa duket nuk do të ishte një album brenda koleksionit, por një numër unik i shkruar nga skenaristi Julien Berjeaut, i njohur më mirë si korrik (Lamtumirë bush).

Rezultati i këtij bashkëpunimi në parim duket i patëmetë, duke premtuar një Luke Lucky të kënaqet përsëri në Prill 2016, kur del në shitje nën titullin e Njeriu që vrau Lucky Luck. Duhet të mbahet mend se seria do të ofrojë një ekspozitë të Morris për 70 vitet e krijimit të saj, në festivalin e ardhshëm Angouleme, dhe se vëllimi tjetër i serisë është planifikuar për nëntor të vitit të ardhshëm. Redaktori i dargaud, Thomas ragon ka qenë ai që e ka avancuar atë në lugë përmes llogarisë së tij të Twitter. Ragon ka vendosur një imazh me ngjyra të plota që mund të shërbejë si një mbulesë, një pjesë e së cilës ju kam lënë këtu duke zbukuruar hyrjen, plus një faqe brenda në të zezë dhe të bardhë të lavdishme që thjesht na bën të mbajmë dhëmbët më të gjatë. Të paktën pasuesve të kaubojve të krijuar për të Almanach 47 e Spirou përsëri në 1946. Nëse doni të shihni edhe njërën edhe tjetrën me gjithë shkëlqimin e saj, thjesht duhet të klikoni në Vazhdoni leximin.

Kështu do të duket Lucky Luke nga Bonhomme.

Kështu do të duket Lucky Luke nga Bonhomme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.