Firebreather kthehet me film dhe seri të reja

Ndoshta shumë prej jush nuk do ta dinë se për çfarë po flas por në vitin 2003, Imazh nxori një miniserial të quajtur Zjarrfikës, në të cilën ishin përgjegjës skenarët Phil Hester, se nëse kujtesa nuk më mashtron, edhe unë isha në atë kohë me Ujku, dhe me Andi Kuhn në vizatime. Historia u përqendrua në jetën e të riut Duncan rosenblatt, i cili mund të ketë qenë ndonjë adoleshent, përveç faktit që është gjysmë dragoi, gjë që e bën udhëtimin e tij për pjekuri shumë më të vështirë sesa djemtë e tjerë të moshës së tij, nëse shtojmë se ai është një bir i prindërve të ndarë.

Miniseria me katër emisione përfundoi dhe që nga ajo kohë dihet pak për karakterin, pasi paraqitja e tij e vetme si protagonist ishte një vit pasi mbaroi i lartpërmenduri, me nje gjuajtje i quajtur Shenjtori i Hekurt (Shenjtori i Hekurit). Pas kësaj disa paraqitje sporadike në kryqëzime me personazhe të tjerë të Image, por përpjekjet e Hester fillimisht në DC dhe pastaj në Marvel, na bënë të mendojmë se nuk do të dëgjonim më prej tij. Por jo. Duket se Firebreather po bën një rikthim të fortë si premiera amerikane e a film animacioni Me kompjuter që mund të shihet në Cartoon Network.

Kësaj i duhet shtuar edhe largimi i afërt i një serie të re komike që do të mbajë titullin e Zjarrfikës: Holmgang, ku shohim Duncan që vuan pasojat pas vdekjes së babait të tij, gjë që e detyron të riun të marrë përgjegjësi të reja, duke qenë trashëgimtari i babait të tij ashtu siç është. Prandaj, ajo që rrëfehet në katër numrat origjinal vazhdon, ky numër një i ri funksionon pothuajse sikur të ishte i pesti. Shpresojmë që disa botues do të jenë të kënaqur të sjellin këto episode të reja (në kohën e tyre) Fin botuar miniseritë në dy vëllime), të paktën për ata prej nesh që jemi pasues të një personazhi që me siguri nuk është një nga më të njohurit, por gjithsesi ia vlen një shans.


?

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.