Harry Potter tani përfundon me "Harry Potter dhe Trashëgimia e Nemuna"

Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar

Vetëm disa ditë më parë "Harry Potter dhe Trashëgimia e Mallkuar" u botua në disa gjuhë, megjithatë, përballë çdo konfuzioni që mund të lindë, JK Rowling u ka njoftuar mijëra fansave të saj se historia e Harry Potter tashmë ka mbaruar ose, me fjalët e tij "tani është bërë", nuk do të ketë më histori, gjithçka që është dashur të tregohet tashmë është diku.

Jo më histori Harry Potter

Duke folur për Reuters këtë fundjavë në premierën e "Harry Potter dhe fëmija i mallkuar", ku magjistari i vogël portretizohet si një baba 37-vjeçar, JK Rowling tha se lirimi i kësaj shfaqje së bashku me skenarin që shoqëron nuk do të thoshte se do të dilte një seri e re tregimesh.

“Harry shkon në një udhëtim vërtet të madh gjatë këtyre dy shfaqjeve dhe pastaj, po, mendoj se kemi mbaruar. Ky është brezi i ri, siç e dini, prandaj jam i kënaqur të shoh sa mirë është bërë, por jo, Harry Potter ka mbaruar tani ".

Harry Potter dhe Trashëgimia e Mallkuar, një pritje e shkëlqyer e shitjeve

I dalë në mesnatë të shtunën në mbrëmje, një ngjarje që është shënuar në çdo librari në Mbretërinë e Bashkuar, skenari e gjen veten në krye të listave të librave. Porositë paraprake në Waterstone arritën në 100.000 kopje dhe ishte libri më i porositur i vitit në faqen Amazon të Mbretërisë së Bashkuar. Në më pak se dy ditë, vlerësimet në Amazon arritën gati 200, shumica prej tyre pozitive.

Nga ana tjetër, në Shtetet e Bashkuara, botuesi Scholastic ishte përgjegjës për shtypjen e 4.5 milion kopjeve ndërsa në Australi, botuesi Hachette Australia i tha Herald Sun se ata kishin shitur më shumë se 100.000 kopje, duke formuar "Harry Potter dhe trashëgimia e mallkuar" ”Libri me shitjen më të shpejtë të vitit deri më sot.

Kate Skipper, Drejtor i Waterstone, komentoi për lansimin e pabesueshëm të këtij libri të hënën:

"Ka qenë një fundjavë e mahnitshme. Shitjet e ditës së parë kanë qenë të pabesueshme dhe porositë tona të ditës së lansimit kanë tejkaluar të gjitha pritjet tona. Dyqanet tona u shuan të gjitha dhe nuk mund të kishim kërkuar më shumë nga shitësit tanë të librave, sepse ato kanë qenë vërtet të mahnitshme. Ne jemi të kënaqur me lansimin dhe shitjet e tij dhe tani po punojmë shumë për të siguruar që ai të ecë me kërkesën e përditshme. Në përgjithësi, shitjet janë në përputhje me indikacionet e shitjeve të parashikuara, kështu që ne jemi shumë të lumtur ".

Versione të tjera të librit: për të verbërit dhe disleksikët

Wasshtë njoftuar gjithashtu të hënën se Instituti Kombëtar për të Verbërit ka partneritet me botuesin britanik në lëshoni printime dhe versione gjigande brailletë "Harry Potter dhe trashëgimia e mallkuar" me synimin që libri t'u drejtohet lexuesve të verbër ose të verbër. Edicioni për lexuesit disleksikë është lëshuar gjithashtu nga WF Howes Ltd, në bashkëpunim me Little, Brown dhe Shoqatën Britanike të Dyslexia.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   RICHARD dijo

    që shtëpitë botuese të këtij vendi të quajtur SPANJ të mësojnë