5 rrjete sociale letrare në të cilat promovoni librin tuaj

Goodreads

Kur kemi botuar një libër, është detyra e mundimshme ta promovojmë atë dhe ta fshehim mes leximeve të masave. Një pjesë e procesit të botimit plot ulje-ngritje, buzëqeshje dhe psherëtima, marifete dhe ca pikerika. Opsionet janë të shumta, dhe shumë prej tyre madje janë mbuluar në Actualidad Literatura në një moment. Dhe sot do t'ju tregoj për Twitter ose Facebook në botën letrare.

A i dini këto rrjete sociale letrare ku të promovoni librin tuaj?

I rremë

Disa ditë më parë në AL ne po flisnim për këtë faqe në internet, i cili shërben jo vetëm si një rrjet social në të cilin mund të ndani mikro ose histori, por edhe kur bëhet fjalë për marrjen e ndjekësve, botimin e librit tuaj ose të qenit pjesë e botimit të shtypur të internetit. Në këtë mënyrë, Falsaria konsolidohet si një nga faqet e internetit më gjithëpërfshirëse për shkrimtarët dhe lexuesit në të gjithë rrjetin.

Broshurë

Ky rrjet social u shfaq tre vjet më parë dhe shquhet për opsionet e tij të shumta. Uebi i lejon vetë autorët të regjistrojnë librin e tyre, ta optimizojnë atë sipas zhanrit dhe ta përfshijnë atë në listat e rastësishme; e gjithë kjo nën një shërbim shumë kompetent ndaj klientit. Nëse jeni lexues, Broshurë do ta pëlqeni falë renditjes, rekomandimeve sipas shijeve dhe komunitetit të lexuesve.

Goodreads

Rrjeti social letrar më i famshëm në botë ka lindur në 2006 dhe sot ka më shumë se 50 milion përdorues, një figurë që konfirmon potencialin e kësaj faqe në internet që punon dorë për dore me Amazon Kindls. Në dispozicion në disa gjuhë, GR ju lejon të përfshini librin tuaj në bazën e të dhënave dhe ta shpërndani atë përmes forumeve në Spanjisht, duke filluar nga klubet e librave deri në listat e librave në Spanjisht. Shumë e rekomanduar.

myLIBRETO

kjo rrjeti letrar i kohëve të fundit Do të bëhet një aleat tjetër i madh për autorët që kërkojnë një promovim të saktë bazuar në karakteristikat e librit. Kjo faqe në internet dallohet për hartimin e saj në të cilin informacioni i autorit, informacioni i librit dhe vlerësimet përshtaten në të njëjtën pamje të ekranit, gjë që lejon përdoruesin të ketë një pamje më globale të veprës.

Me pelqen te shkruaj

Në parim ky artikull adreson media sociale për të promovuar librin tuaj Por, çka nëse unë dua që dikush të më ndihmojë ta publikoj? Atëherë ju mund të zgjidhni eksperimentin letrar nga shtëpia botuese Penguin Random House, një hapësirë ​​në të cilën autorët mund të regjistrojnë kapituj të veprës që po shkruajmë dhe të zgjedhin një nga botuesit më prestigjiozë në botë për ta botuar atë bazuar në përhapjen dhe ndjekësit e saj.

Këto 5 rrjete sociale letrare për të promovuar librin tuaj ato mund të bëhen mjete promovuese të dobishme për autorët që kërkojnë të çojnë më tej punën e tyre dhe ta bëjnë atë të njohur në "shoqëri".

A keni përdorur ndonjë nga këto rrjete?

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   une vdiqa dijo

    Epo, shkoni me atë nga Random House, e cila në tekstin hyrës thotë "anëtarët dhe anëtarët". Pak dekurajuese.