Falsaria: Një tjetër rrjet letrar shoqëror

I rremë

Sot mund të gjejmë në internet faqe të ndryshme për rrjete sociale të të gjitha llojeve: fotografi, kontakte, punë, etj ... Bota e letërsisë nuk do të ishte më e vogël dhe shfletimi në kërkim të lajmeve interesante për t'ju ofruar, unë kam ardhur nëpër njërën nga këto rrjete sociale letrare se nuk e dija. Unë flas për të I rremë. A e njihni atë? A jeni pjesë e saj? Nëse përgjigjja është jo, mbase pasi keni lexuar këtë artikull, ju inkurajoheni të regjistroheni si një përdorues i ri dhe është ideale sidomos për autorët e rinj që duan të botojnë romanet e tyre të para të pabotuara.

Nëse doni të dini më shumë rreth rrjetit social Falsaria, qëndroni me ne për të lexuar pjesën tjetër të artikullit.

Për çfarë është Falsaria?

Siç tregojnë ata vetë webI rremë është një projekt kolektiv që përpiqet të krijojë një mënyrë të re për të shkruar dhe botuar nën formatin e redaktimit bashkëpunues. Dhe është se në këtë faqe në internet ju mund të bëni të gjitha sa vijon dhe shumë më tepër:

 • Ju mundeni përhapni dhe reklamoni punën tuaj për një audiencë më të gjerë.
 • Ju do të merrni mendime nga autorë dhe lexues të tjerë në lidhje me shkrimet tuaja.
 • Ju mund të zgjidhni të shisni Librin tuaj elektronik në Biblioteka Falsaria dhe kështu fitoni para me punën tuaj.
 • Me ndihmën e korrigjimeve dhe këshillave nga kolegët e Falsaria Ju do të jeni në gjendje të përmirësoni stilin tuaj dhe të fitoni në cilësi letrare.
 • Ju mundeni zgjeroni kurrikulën tuaj letrare.
 • Ju mund të bëheni autor i botuar, si në letër dhe në format dixhital, ndërkombëtarisht.
 • Ju do të merrni pjesë në Forume, grupe tematike y punëtori me shkrim krijues, ku do të takoni njerëz me të njëjtat shije dhe interesa.
 • Ju do të jeni në gjendje të ndiqni autorë si ju dhe gjithashtu lexoni veprat e tij.

Mënyra për të punuar është e thjeshtë:

 1. Ju botoni një artikull, qoftë kjo një histori, një poezi, një histori, etj.
 2. Puna juaj bëhet pjesë e një faqe të quajtur «Pothuajse Cover» në të cilën do të jetë për 24 orë. Nëse merrni reagime pozitive nga lexuesit, të paktën 10 vota pozitive, ju do të jeni pjesë e kopertina ose faqja kryesore të Falsarisë, ku ka më shumë të ngjarë të votoni gjithnjë e më mirë.
 3. Pavarësisht nëse merr 10 votat ose jo, shkrimi juaj do të jetë gjithashtu në dispozicion në "kategorinë" së cilës i përgjigjet: tregime, poezi, tregime, teatër, ese, etj.

E thjeshtë, apo jo?

Aktualisht, Falsaria është në version provë, por mendoj se është një sit mjaft i mirë letrar që duhet t'i jepet një shans. Sidomos pasi ajo ua jep shkrimtarëve të rinj që mund të botojnë "veprat" e tyre dhe të vlerësohen për të. Cfare mendoni ju A guxoni të regjistroheni? A do të botonit ndonjë nga punët tuaja hapur dhe për të gjithë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.