Çmimet Harvey 2007

përmes Entrekomika Ne mund t'ju japim marrëdhëniet e Çmimet Harvey 2007. Brenda secilës kategori në listën e të nominuarve, fituesit janë ata që renditen me blu.

SHKRIMTARI MEST I MIR

• Ed Brubaker | DAREDEVIL | Komike të mrekullueshme
• Grant Morrison | ALL-STAR SUPERMAN | Komike DC
• Steve Murphy | UMBRA | Imazhe komike
• Don Rosa | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar
• William Van Horn | KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar
• Brian K. Vaughn | Y: NJERIU I FUNDIT | DC / Vertigo

HARTUESI MEST I MIR

• Brian Fies | KANCERI I NOMNS | Abrams
• Frëngjisht Renee | TIKIMI | Raft i lartë
• Stuart Immonen | VALA E TJETR: Agjentët e urrejtjes | Komike të mrekullueshme
• Frank Quitely | ALL-STAR SUPERMAN | Komike DC
• Don Rosa | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar
• William Van Horn | KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar

AUTORI M B I MIR

• Jaime Hernandez | DASHURI & RAKETA | Fantagrafikë
• Kevin Huizenga | KURSET | Vizatuar & Tremujor
• Bryan Lee O'Malley | PILGRIMI Scott & trishtimi i pafund | Oni Press
• Don Piraro | BIZARRO | Sindikata e Karakteristikave të Mbretit
• Don Rosa | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar
• William Van Horn | KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar

SHIKUESI MEST I MIR

• Jon Babcock | SHKELQJA E XHAXHIT | Komike të gurëve të çmuar
• Chris Eliopoulos | FRANKLIN RICHARDS | Komike të mrekullueshme
• Shpresa Larson | KUJT GR GRI | Oni Press
• Troy Peteri | NIKROMANCER | Komike të mrekullueshme
• Stan Sakai | USAGI YOJIMBO | Komike të Kalit të Errët
• Willie Schubert | KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar

INKERI M B I MIR

• Jaime Hernandez | DASHURI & RAKETA | Fantagrafikë
• Ryan Kelly | LOKALE | Oni Press
• Steve Leialoha | FABLE | DC / Vertigo
• Danny Miki | P ERJETSHM | Komike të mrekullueshme
• Joe Weems | GJUETS-VRAS | Lopa / Imazhi Top

COLORISTI M I MIR

• Susan Daigle-Leach | KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar
• Steve Firchow | GJUETS-VRAS | Lopa / Imazhi Top
• Shërbimet Jamison | DO SHPIRTI I EISNER, V VLLIMI 19 | Komike DC
• Lark Pien | KINEZE E LINDUR AMERIKANE | Sekondi pare
• Scott Rockwell | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar

PORTADISTI M B I MIR

• John Cassaday | FALAS X-BURRA | Komike të mrekullueshme
• James Jean | FABLE | DC / Vertigo
• JG Jones | 52 | Komike DC
• Don Rosa | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar
• Marc Silvestri | GJUETS-VRAS | Lopa / Imazhi Top

TALENTI M NEW I MIR I RI

• Lilli Carré | TREGIME T W MJETARIT PETE | Raft i lartë
• Brian Fies | KANCERI I NOMNS | Abrams
• Kuzhina Alexa | Vizatimi i komikeve është i lehtë! (P EXRVEÇ kur është e vështirë) | DKP
• Matthew Loux | KONTROLLUESIT | Oni Press
• Stjepan Sejic | WITCHBLADE | Lopa / Imazhi Top

SERIA E MIRA E RE

• LUFTA CIVILE | Komike të mrekullueshme
• 52 | Komike DC
• NEKROMANCER | Lopa / Imazhi Top
• SHPIRTI | Komike DC
• WASTELAND | Oni Press

SERIA M B E MIRA E VAZHDUAR OSE E KUFIZUAR

• DAREDEVIL | Komike të mrekullueshme
• LOKALE | Oni Press
• SHPIRTI | Komike DC
• UMBRA | Imazhe komike
• KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar

SHIRI OSE KARTONA MEST E MIR

• ANTIKAT: SHTYPI KOMIK | JC Vaughn, Brendan Fraim & Brian Fraim | Prodhime të përcaktuara mirë
• DOONESBURY | Garry Trudeau | Sindikata Universale e Shtypit
• Kronikat K | Keith Knight | Komike të Bashkuara / Salon.com
• MAAKIES | Milioneri Toni | Vetë-sindikohet
• MUTTS | Patrick McDonnell | Sindikata e Karakteristikave të Mbretit

ANTOLOGJIA MEST E MIR

• KOMIKET M B T MIRA AMERIKANE | Houghton Mifflin
• FLUTURIMI, VOL. 3 | Librat Ballantine
• KOMIKSI I HOTWIRE DHE CAPERS | Fantagrafikë
• NOMNAT | Fantagraphics
• KOMENTE DHE TREGIME WALT DISNEY | Botimet e gurëve të çmuar

ALBUMI MEST I MIR - (I PARBOTUAR)

• KUFIRI I RI ABSOLUTE | DC
• Pritja e kështjellës | Fantagrafikë
• ARKIVAT KE: SHKENCA E Çuditshme | Botimet e gurëve të çmuar
• Fantazma e Shpresave | Fantagrafikë
• POLLI & PIRATET | Oni Press

Numri ose historia më e mirë unike

• LUFTA CIVILE # 1 | Komike të mrekullueshme
• SHTOMPI FUN: Një TRAGIKOMIK F FAMILJARE | Houghton mifflin
• Bandat # 1 | Fantagrafikë
• KANCERI I NOMNS | Abrams
• KRENARIA E BAGHDADIT | DC / Vertigo
• SCHIZO # 4 | Fantagrafikë
• SOLO # 11 | Komike DC

EDICIONI M AM I MIR AMERIKAN I MATERIALIT T FOR HUAJ

• BREJ TE VJETRA NE TOKYO | Yoshihiro Tatsumi | Vizatuar dhe Tremujor
• KAMPUNG BOY | Lat | Sekondi pare
• KLEZMER: LIBRI I PAR: TREGIME T E LINDJES S W EGR | Joann Sfar | Sekondi pare
• MOOMIN | Tove Jansson | Vizatuar dhe Tremujor
• ODE TE KIRIHITO | Osamu Tezuka | Vertikale

KOMIKU M B I MIR ONLINE

• ELF AMERIKANE | James Kochalka | americanelf.com
• F KMIJA CHELATION | Robert Tinnell & Craig A. Taillefer | thechelationkid.com
• GJINII VAJZA | Phil & Kaja Foglio | www.girlgeniusonline.com
• SHELLRBIMI BIBLIK PERRY | Nicholas Gurewitch | www.thepbf.com
• PVP | Scott Kurtz | www.pvponline.com

SHPRBLIMET E VEÇANTA P EXR SHENJEN N PREZANTIM

• RANDMANI ABSOLUTE | Komike DC
• KARTONA AMERIKA: ARTI KOMIK N IN BIBLIOTEKIN E KONGRESIT | Abrams
• ARKIVAT KE: SHKENCA E Çuditshme dhe SHENJTUS SHOKUESE | Botimet e gurëve të çmuar
• JETA DHE KOHT E SHKURTRIT SHOQRIA MCDUCK | Botimet e gurëve të çmuar
• VAJZAT E HUMBURA | Raft i lartë
• POPEYE: I YAM ÇFAR I JAM | Fantagrafikë

ALBUMI M B I MIR - (ORIGJINAL)

• KINEZE E LINDUR AMERIKANE | Gene Luen Yang | Sekondi pare
• LZNDZT E RREZIKUT BILLY | Milioneri Toni | Fantagrafikë
• SHTOMPI FUN: Një TRAGIKOMIK F FAMILJARE | Alison Bechdel | Houghton mifflin
• KRENARIA E BAGHDADIT | Brian K. Vaughn & Nino Henrichon | DC / Vertigo
• PILGRIMI Scott & trishtimi i pafund | Bryan Lee O'Malley | Oni Press

PROJEKTI MEST I MIR I REPROJEKTIT TJ MATERIALIT KOMBTAR

• TRACY E PLOT E CHESTER GOULD'S DICK | Botime IDW
• BIXHINA KOMPLETARE | Fantagrafikë
• ARKIVAT KE | Botimet e gurëve të çmuar
• POPEYE: I YAM ÇFAR I JAM | Fantagrafikë
• WALT & SKEEZIX | Vizatuar dhe Tremujor

ÇMIMI I VEÇANTE P HR HUMORIN N IN KOMIK

• Evan Dorkin | PUNE | Botime SLG
• Michael Kupperman | TREGIME T D PROJEKTUARA P THR FRIZZLE | Fantagrafikë
• Bryan Lee O'Malley | PILGRIMI Scott & trishtimi i pafund | Oni Press
• Don Piraro | BIZARRO | Sindikata e Karakteristikave të Mbretit
• Don Rosa | SHKALLA E XHAXHIT | Botimet e gurëve të çmuar

PREZANTIMI M B I MIR I biografisë, historisë apo gazetës

• ART JASHT KOHS: VIZIONAR T COM KOMIKS TK PANJOHUR 1900-1969 | Abrams
• ARTI KOMIK | Shtypi Buenaventura
• REVISTA E KOMIKEVE | Fantagrafikë
• Bërja e komikeve | HarperCollins
• UDHZUESI I ÇMIMIT TOO LIBRIT KOMIK T O MSTPARA Botimet e gurëve të çmuar

ÇMIMI SPECIAL I HERSHITM

• JOE KUBERT


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.