Hit Refresh, libri i parë nga Satya Nadella, CEO i Microsoft

Satya Nadella

Shumë prej jush nuk e dinë emrin e Satya Nadella, normale sepse ajo nuk është një figurë letrare por më tepër një figurë e shkëlqyer në botën teknologjike. Satya Nadella është CEO dhe President i Microsoft, përgjegjës për shumë nga risitë që kompania ka lansuar gjatë vitit të kaluar, duke përfshirë aplikacionet për iOS dhe Android. Ardhja dhe puna e tij kanë qenë dhe janë si një avion i shkëlqyeshëm i jetës që ka ngritur autoritetin që kompania kishte vitet e fundit. Shifra e tij është duke qenë e rëndësishme dhe për këtë arsye ka vendosur të shkruajë një libër të quajtur Hit Refresh.

Libri i ri do të dalë në shitje vitin e ardhshëm, por botuesi i tij, Harper Business, tashmë po e promovon atë. Satya Nadella ka revolucionarizuar botën teknologjike dhe duket se ajo dëshiron të japë kontributin e saj në botën letrare. Në këtë rast është raportuar se Hit Refresh nuk do të jetë një biografi apo edhe një manual se si të jesh udhëheqës biznesi, dy tema ose dy forma që janë duke mbushur raftet e biznesit dhe librave të vetë-ndihmës në shumë librari. Në këtë rast Hit Refresh dëshiron të shpjegojë si ka qenë suksesi i ri i Microsoft dhe si mund të sillet kjo në shoqëri, duke i bërë ato të përmirësohen në mënyrë të jashtëzakonshme, siç po bën Microsoft.

Hit Refresh nuk do të jetë një biografi e thjeshtë e Satya Nadella

Në këtë rast, paratë që Satya Nadella fiton dhurojeni atë plotësisht për Filantropitë e Microsoft, një fondacion i Microsoft që kërkon të sjellë teknologji të reja tek më të pafavorshmit. Gjëja më kurioze është se kjo organizatë punon me produkte të Microsoft, kështu që duket se përfitimet e librit do të bien për kompaninë në një mënyrë indirekte, diçka e rrallë. Në çdo rast Hit Refresh duket të jetë një shitës më i mirë në të ardhmen në mes të tematikës së jo-trillimit, një libër që me siguri do të tërheqë vëmendjen e shumë njerëzve, të paktën nga ata që kanë dëgjuar për Satya Nadella.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Inti Ernesto Pizarro dijo

    Shkëlqyeshëm Të presësh një vit. Unë jam shumë i interesuar për atë që thua për Microsoft dhe atë që ke bërë në atë kompani.