8 книги за да ставите добар и сладок вкус во устата

Не се ослободивме од неволјите, но ќе мораме вратете се на добар вкус како и да е. На книги тие се добра опција да се најде. Ова е избор на 8 наслови - Од класиците до неодамнешните бестселери - каде во нивните приказни се појавува сладок или солен вкус.

Готвачот на Кастамар - Хуан М.Неж

Започнуваме со оваа приказна сместена во Шпанија од 1720 со состојките на жанрот: интриги, lovesубови, завиди, тајни и лаги. Ѕвездите Clara, млада девојка од грациозност, која страда од агорафобија бидејќи одеднаш го изгуби татко си. Е одличен готвач и благодарение на ова тој успева да пристапи до Војводството Кастамар.

Таму вознемирувања мирното и исто така апатично постоење на Дон Диего, војводата, кој откако ја загуби сопругата во несреќен случај, живее изолиран и сам опкружен со службата. Но, Клара наскоро ќе открие дека можеби ќе се разнесе оваа смиреност.

Само што стана Серија телевизија на 8 поглавја направено од А3Медија и премиерно е прикажан овој месец.

Замок на чоколади - Марија Николај

Една од најновите бестселер мошне успешно напишано од овој германски автор на романтичен историски роман.

Сместено на почетокот на XNUMX век во Штутгарт, има како протагонист Judудит Ротман, ќерка на просперитетна производител на чоколади. Судбина да склопи добар брак и да има деца да си го обезбедат наследството, таа ќе има и други аспирации, како на пр заземаат позиција важни во компанијата. Исто така, бракот без да биде за loveубен не е дел од нивните планови.

Во исто време неговата мајка, Елена, слободен дух и страствен, тој лекува лекување на езерото Гарда и таму открива дека има уште време да сменете го вашиот тап живот во Германија од страна на повеќе независни во Италија.

Craелба за темјанушки - Мартин Бејли

Ние не се движиме од големите замоци или вкусовите во кујните во друга приказна сместена во нив. Тука е замокот Сала Мотон и главниот јунак е повикан Биди Ли, импулсивен асистент на готвачот, кој сака да основа семејство со emем Бурдет и да отвори своја таверна. Но кога господине offефри, неговиот стар господар, се ожени со млади и енигматични Лејди карина, Биди е вклучен во мрежа од интриги, тајни и лаги, а исто така патува во Италија помеѓу нив.

Лимон леб со афион - Кристина Кампос

Беше голем литературен успех, па дури и режисерот Бенито Замбрано го презеде филмска верзија, исто така, снимен во Мајорка, каде што се одвива заплетот. Таму, во мал град во внатрешноста, Ана и Марина, два сестри разделени во младоста, тие повторно се среќаваат за да продадат А. Пекарница од кои наследиле мистериозна жена кого мислат дека не го познаваат. Имаат многу различни животи и додека Ана едвај го напушти островот и сè уште е мажена за човек кој повеќе не го сака, Марина патува низ светот за својата работа во невладина организација.

Како вода за чоколадо - Лора Ескивел

Un класичен и на овој наслов од Лора Ескивел, исто така, со соодветната верзија за кино, што ни го остави - и продолжува да го остава - најдобриот вкус. Оној со чоколадо и оној со невозможна loveубовна приказна што се брои меѓу Тита, главниот јунак и Педро. Да се ​​потсетиме дека има рецепт по глава и многу магија.

Помеѓу прашина и цимет - Ели Браун

Пирати и храна. Што има повеќе вкус од оваа комбинација? Сместено во 1819 година, тој ја раскажува приказната за Овен Ведгвуд, реномиран готвач кој е познат како „Цезарот на сосовите“, кој е киднапиран од група пирати предводени од жена, Капетан Хана Мебот. Таа ќе му даде до знаење дека може да се спаси само ако секоја недела, без да успее, му служи извонреден оброк.

Пет четвртини од портокал - anоана Харис

Харис е автор и на чоколадо, затоа продолжете да додавате вкус со овој наслов што starsвезди малина, жена која се присетува на нејзините вкусови и чувства детството во Франција, среде тешкотиите на војната, а особено од а настан што ја одбележа судбината на неговиот живот и на неговото семејство. Веќе во зрелост, Фрамбоиз ќе мора да се соочи со тоа минато.

Бадем торта со убов - Анџела Валви

Го оставаме минатото и завршуваме во сегашноста со оваа приказна на Анџела Валви чиј протагонист е Фиона, млада жена, сираче од мајка, која се грижи за својот болен татко и која не може да готви. Со проблеми исто така со нездрава храна и подготвено, што знае дека е љубов. Таа цел живот беше за loveубена во Алберто, кој штотуку се врати во градот. Лошото е што тој започна да излегува со Лила, тој најдобар непријател што сите го имаме. Но, тогаш учителот во училиштето на Фиона еден ден ја поканува на ручек и ја запознава со нејзината тетка Мирна, старомодна готвачка. И сè ќе се промени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)