Новата книга на Стефани Мејер надвор од универзумот Самрак

Стефани Мајер

Стефани Мејер, авторката позната во светот по својата сага за самракот, ќе објави нов роман, надвор од својот универзум на самракот, до крајот на оваа година, во ноември, чиј наслов ќе биде Хемичарот. Неговиот уредник, Малиот Браун, минатиот вторник објави дека Хемичарот, шпионски трилер, ќе биде објавен во САД, а можеби и во Велика Британија, на 15 ноември.

Хемичарот претпоставува дека прв контакт за авторот во фантастика за возрасни бидејќи во оваа книга ќе биде првпат авторот да се занимава со главен јунак. Главниот лик намерно не е идентификуван во описот избран од издавачот, иако името на нејзините „уникатни таленти“ сугерираат дека авторот ќе се држи до натприродниот жанр.

Содржина на хемичарот, Стефани Мејер

„Таа работеше за владата на Соединетите држави, но многу малкумина знаеја за тоа. Таа беше експерт во својата област, една од најмрачните тајни на андерграунд агенцијата, па затоа нема ниту име. И кога решија дека таа е ризик, тргнаа по неа без предупредување.

Кога нејзиниот поранешен тренер ќе и понуди излез, сфаќа дека тоа е единствената можност да ја избрише целта на грбот. Но, ова значи преземање на една од последните работни места на вашите поранешни вработени. За неговиот ужас, информациите што ги добива само ја прават неговата ситуација поопасна.

Решавајќи го за да се ослободи од заканата, таа се подготвува за една од најтешките борби во нејзиниот живот, но таму се среќава со човек кој сака само да и го комплицира преживувањето. Бидејќи неговите опции брзо опаѓаат, тој одлучи да ги искористи своите скриени таленти на начини што никогаш не ги замислувал “.

Неговата најпозната сага: Самрак

Сагата Самрак беше приказната што ја направи славна Стефани Мејр, во врска со приказната за една млада Американка по име Бела Свон, која се в loveуби во вампир, Едвард Кален. На повеќе од сто милиони продадени примероци ширум светот се додаде и филмска адаптација со Кристен Стјуарт и Роберт Патинсон во главните улоги.

Другата авторска книга: Домаќинот

Од друга страна, авторот во 2008 година објави и сторија за вонземјаните, Домаќинот, гостинот, кој исто така беше продаден во неколку примероци, но чија филмска верзија ја играше Саоирсе Ронан, тоа беше неуспех во споредба со неговата позната сага. Во овој случај, тој заработи само 64 милиони, што е ништо во споредба со над 500 милиони во последната рата од сагата „Самрак“.

Сепак, домаќинот е дел од трилогијата од која, од објавувањето на првата книга во 2008 година, нема новини а авторот како да не се сеќава на постоењето на другата сага оттогаш, од објавувањето на нејзината сага за самракот и оваа книга, Стефани Мејер објавува само серија романи добиени од универзумот Самрак. Хемичарот ќе биде неговиот нов роман не е поставен во самракот универзум повеќе од 5 години.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)