Што се очекува од „Хари Потер и проклетото дете“?

Подготовка на Хари Потер и проколнатото дете

Останува скоро еден месец осмата книга Хари Потер да се појави во сите книжарници, книга што нејзиниот автор ја нарече Хари Потер и проколнатото дете. Овој роман не само што е неочекуван роман, туку има и неочекувана промоција.

Така, скоро два месеци пред неговото лансирање, премиерно е изведена претстава која алудира на романот. Оваа претстава се чини ја има истата приказна што ќе ја најдеме во романот, но многумина веќе предупредуваат дека не е иста. Додека книгата ќе биде роман што ќе ја продолжи сагата Хари Потер. Претставата е по сценарио на Роулинг, Тифани и Торн, така што авторството не е исто и се очекуваат големи промени.

И покрај фактот што тоа го побарала самата авторка и сопственичка на правата ништо од работата не е наведено, Вистината е дека никој не зборувал извонредни работи за неа, па се чини или барем сè укажува на тоа дека романот ќе биде разочарувачки за многу обожаватели на авантурите на младите волшебници.

Претставата на Хари Потер и проклетото дете не е толку успешна како што се очекуваше

Сепак, светското очекување на Хари Потер и проклетото дете е големо и се очекува остварена е голема продажба на романот но дури и пиратите се обидуваат да направат свои со новостекнати ракописи или копии.

Вистината е дека првите седум романи за Хари Потер претрпеа доста промени како што Хари растеше. Отидовме од искрен прв роман со речиси никакви проблеми до тешка смрт на големи ликови во сагата. Така, јас лично очекувам тежок роман, барем доста грубо и каде ќе најдеме многу променет замок Хогвортс, но Кој ќе биде негативец во оваа нова фаза на Сагата? Што очекувате од Хари Потер и проклетото дете?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.