Роулинг веќе го напиша сценариото за вториот филм „Фантастични животни“. Нова книга на повидок?

Не-финален капак на сценариото

Како што ни потврди пред неколку дена, Kеј Кеј Роулинг заврши со пишување сценариото на вториот филм на Фантастични beверови и каде да ги најдете, дело на познатиот писател што стигнува до големото платно и кое ќе биде трилогија, но Дали има само една работа или има уште повеќе?

Во моментов, Kеј Кеј Роулинг изјави дека веќе работи на третото и последно сценарио на новата сага, сценарио што може да дојде од рака на повеќе книги или, се чини, покажува.Нормално, писателите кои се посветени на своите дела имаат тенденција да создаваат филмско или театарско сценарио откако ќе го промовираат својот роман или книга на улица. Сепак, ова не значи дека не може да се случи обратно. Првиот филм во трилогијата на Фантастични beверови и каде да ги најдете ќе излезе подоцна оваа година, повеќе од доволно време да се направат доволно промени и тоа новото сценарио е нов роман за fansубителите на светот на Хари Потер.

Второто сценарио може да најавува нова книга „Фантастични животни и каде да ги најдеме“

Роулинг е еден од писателите кои најмногу страдаа од пиратеријата, до тој степен што шестиот и седмиот роман беа пиратски и рано објавени на Интернет. Фановите на Хари Потер се безусловни и ова не беше губење пари за писателот, но таа можеби одлучи да преземе нешто за тоа и откако го објавив сценариото за претставата, го издадов и романот на пазарот. Прилагодување на времињата и спречување на некој да може да ја заврши работата или поточно, да напише неколку дела и да избере една во последен момент.

Па се чини дека не е неразумно да размислуваме и да веруваме дека K.К. Роулинг ќе објави две нови книги, две книги што одговараат на сагата „Фантастични животни“ и каде да ги најдат. Две книги кои за жал ќе зависат од првиот филм за да се знае дали ќе биде успешен или не. Но Дали има нешто во Светот на Хари Потер што е неуспешно?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)