Rорџ Р.Р. Мартин покажува поглавје од „Ветровите на зимата“

Georgeорџ Р.Р. Мартин

Rорџ Р.Р. Мартин, автор на познатата сага „Песна за мразот и огнот“, одвојува време да ја напише шестата книга во оваа сага „Ветровите на зимите“ (на шпански, „Ветрови на зимата“). Сепак, И покрај сите напори на авторот, романот не можеше да стигне до книжарниците пред датумот на премиера на шестата сезона на серијата. „Игра на тронови“, што натера многу обожаватели да стравуваат дека следната книга ќе биде расипана поради серијата HBO.

За среќа и на изненадување на многумина, авторот напишал поглавје од неговата најнова книга и го покажал на својот блог. Ова е поглавје за ликот Аријана Мартел и нејзината врска со змии од песок. Извадокот можете да го прочитате со кликнување на врската што ја оставам на крајот од објавата.

За жал, за обожавателите кои сакаат да продолжат со приказната, Аријана допрва треба да се појави во „Игра на тронови“„Бидејќи поглавјето нуди малку информации за настаните што се случија порано во сезоната.

Додека некои оптимистички следбеници може да помислат дека авторското прикажување на ова поглавје е знак дека Мартин е при крај на книгата, во посебна објава на блогот, авторот го изјави следново:

„Ова е само за да се замолчат сите гласини. Прикажувањето на поглавјето НЕ значи дека сте завршиле".

Шестата сезона од серијата „Игра на тронови“ го означува продолжението на серијата надвор од книгите. Откако серијата се врати на телевизиските екрани, се појавија бројни теории низ Интернет, особено теории за кулата и идентитетот на Азор Ајаи како Jonон Сноу.

Еве ги врските до страницата на авторот и каде да го прочитате поглавјето (на англиски)

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)