Амазон оваа година ќе лансира eReader со екран во боја

Поттикне Paperwhite

Во последниве месеци, Амазон ја обнови својата палета на еРедари, опсег што беше малку заборавен по неговиот таблет од 50 долари, но се чини дека нема да умре или тоа е она што Амазон го сака. После последните два е-читачи што ги имате доставено, Amazon може да работи на својот прв eReader со екран во боја, уред што би го имал доброто на eReader и таблетот во еден уред.

Пред години Амазон ја купи компанијата Ликвависта, компанија што разви ефтина технологија за електронско прикажување на мастило во боја. Оваа технологија можеше да се материјализира во eReader, биде првиот eReader со екран во боја што е на дофат на многу џебови.Сега Постојат неколку модели на уреди со електронски екран со мастило во боја, така што уредот Амазон не би бил првиот, но вистина е дека нивните цени се многу високи, толку високи што ја надминуваат цената на iPad или iPhone кои нудат многу помалку предности или функции.

Новиот eReader во боја на Amazon може да биде најевтиниот од eReaders во боја

Како што научивме, eReader со екран во боја би се произведувал во Кина, во фабрика во Амазон, но управувањето со проектот ќе биде во Холандија, каде што Амазон има делегација задолжена за создавање и производство на овој eReader . Производството веќе би било започнато и уредот се очекува да се најде на пазарот до крајот на оваа година. И бидејќи е произведен во ЕУ, уредот нема да протекува од FCC, па сè до Неколку дена пред лансирањето нема да знаеме ништо за овој eReader што ќе направи револуција во пазарот за еReaders и е-книги. Долги години, дисплејот во боја е незадоволено барање од корисниците. Барање што принуди многу корисници да го користат таблетот како eReader, нешто што може да ги има деновите изброени.

Иако овој уред ќе биде значаен за секој што чита електронски книги, вистината е дека книгите сепак имаат долг век и може loversубителите на eReader не го менуваат својот монохроматски eReader за овој модел Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)