6 едиторијали за овој ноември. За сите.

Пристигнува november и повторно има големи лансирања од издавачи и пред божиќната кампања. Денес ги носам овие 6: што е ново и што се гради на успешни и најпродавани наслови. За сите вкусови и големи имиња во историски, црн, наративен, малолетнички, плус нови вредности. Ајде да погледнеме.

Ребека и Julулиета - Олга Палма Окања и Ванеса Алос Мартин

Започнуваме со а loveубовна приказна помеѓу две девојки се познаваат на работа. Значи реална и тонот автобиографски, протагонистите ни кажуваат како никогаш не помислиле дека на дното на женскиот афинитет може да има нешто друго. Така, некогаш заедно, а понекогаш одделно, ќе мора соочете се со општеството, вашите најблиски и научете да се сакате себеси такви какви што се.

Тајната на самовилите starвезди - Чај Стилтон

Помлади читатели, од 7 години, тие имаат нова рата од Клуб де Теа, сестра на Геронимо Стилтон и нејзините пријатели, дека овој пат ќе одат простор. Фантазија и мистеријата што секогаш ги придружува во нивните авантури, сега тие ќе го посетат светот на Fairвездените самовили. И lightвездената светлина бледнее затоа што Кометата, учител на хармонија, исчезна. Теа и нејзината банда ќе мора да стигнат до границите на космосот за да ја пронајдат и да ја вратат изгубената рамнотежа.

Трговијата со јин и јанг - Едуардо Мендоза

Мендоза се враќа со а нова приказна за Rufus Battle во серијата што започна со Кралот прима. Повторно со тоа смисла за хумор што го карактеризира, авторот прегледува некои историски, културни и социјални моменти на XNUMX век од призмата на нејзиниот протагонист.

Одиме во пролет 1975 година и деновите на Франко се избројани. Гледајќи ја панорамата, Руфо Батала планира да се врати во Барселона. Но, кога тој е пред заминување од Newујорк, тој добива Предлогот на принцот Тадеуш Тукууло што има врска со неговиот луд план го поврати тронот на Ливонија, непостоечка земја.

Ништо за губење - Ли Чајлд

Познатиот британски писател со седиште во Newујорк се враќа со него дванаесетта титула од серијата за неговиот успешен лик поранешната војска Џек reacher. Овој пат тој одлучи преминете ја земјата од северо-исток кон југо-запад, без багаж и никогаш не гледајќи назад. Но, неговиот план се распаѓа кога ќе успее Очај, мал и херметички град во Колорадо. Аутсајдерите не се добредојдени а полицијата го предупредува дека ќе го затвори ако повторно зачекори таму. Но, се разбира, зборуваме за огромниот Jackек Ричер и тие закани со него не функционираат. За разлика од. Stayе остане таму за истражи кои тајни тие се кријат во Очај.

Се најлошо - Цезар Перез Гелида

За Ноември 7 Се очекува да излезе новиот на Перез Гелида, кој се враќа со уште еден роман од неговата куќа. Овој пат се појавуваат неколку Трупови на хомосексуалци убиени во источен Берлин од крајот на Студената војна. Властите не покажуваат интерес за истражување на случајот сè додека не се случи висок службеник на Штази оној што умира и кој ракуваше со многу чувствителни информации за државата.

Виктор Лавров, со многу искуство во однесувањето на криминалниот ум и далечинскиот инспектор на Криминалполизеите, Ото Бауер, ќе биде задолжен за решавање на случајот и тие ќе одат по стапките на безмилосен убиец.

Не се откажувај - Харлан Кобен

И уште еден нов наслов од креаторот на серијата Мирон болитар. Кобен не носи во младоста на Наполеон Дума, дека во неговата последна година средно училиште го загуби својот брат близнак во трагична несреќа додека шетал со својата девојка. Неколку дена потоа, Маура Велс, нејзината голема убов, исто така исчезна без трага и отсекогаш верувал дека двата настана биле поврзани. Петнаесет години подоцна кога е полицаец од градот каде што пораснал, имаат можност да ги испитаат темелно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)