Самообјавени писатели кои ги придобиваат читателите.

Само-објавувањето стана за многу писатели единствениот начин за поврзување со читателите.

Пронајдете издавач обложувајте се на нов автор es тешко На издавачкиот пазар секој Д.Денес има повеќе писатели и помалку читатели. За тоа самообјавувањена е во подем. Не знаеме колку наслови се објавуваат на Амазон секоја година без издавач што го поддржува писателот. Нема државистатистика и самообјавените книги немаат централизиран регистарски број каде може да се консултираат.

Што да знаеме es дека одлични автори од големите издавачи започнаа со само-објавувањена на Амазон, што писатели со значителни бројки за продажба не работат со издавач и тоа секој ден се појавуваат нови таленти кои решаваат да го започнат своето патување во светот на издаваштвото преку само-објавување. Денес Ви оставам неколку имиња за кој е или бил Амазон, начинот да се стигне до мноштво читатели.

Лорен Франко

Актерка и писателка, со 16 филмови, бројни настапи на телевизија и 14 романи на нејзина заслуга, Лорена ги објавува своите книги со Амазон и е рангирана Врвна продажба на овој гигантски дистрибутер. Неговиот домашен ноар стигнува до читателите кои со нетрпение го читаат секој објавен нов наслов.

Естебан Наваро:

Со 16 романи на своја заслуга, овој писател и поранешен полицаец е во светот на литературата многу години, со mповеќе награди и признанија. Вообичаено на gцрн јануари тој исто така има направено обиди за научна фантастика. Повеќето свои книги ги има објавено со Изданија Б до 2015 година, откако се стекнале од затоа што Пингвин случајна куќа, тие престанаа да го објавуваат од каталошки причини. Од таму Топкаили на десктоп издаваштво и неговите читатели остануваат верни како и секогаш.

Роберто Мартинез Гузман

Писател на криминалистички романи пар екселанс, иако нејзината прва врвна продажба беше Писма од злоупотреба, вистинскиот дневник на злоставувана жена, која ги запали социјалните мрежи Неговиот успех со читателите ве убеди во придобивките од само-објавувањето. Неговите криминалистички романи се карактеризираат со а pверна јавност со кого одржува секојдневен контакт социјалните мрежи.

Ана Балабрига и Давид Заплана

Победници на Амазон Инди натпревар 2016 година, Со Скочвистина е, тие продолжија да ја објавуваат Амазон до издавач им понуди понуда што ги убедиó. Неговиот следен роман, Јас сум Роуз Црна, веќе е во книжарниците од страна на Уреднички Верспоткровје.

Амазон, парче самостојно објавување.

Амазон, парче самостојно објавување.

Не само на ноар Амазон живее.

Исто така, меѓу врвните продажби на Амазон наоѓаме страница за други жанрови, како на пр

Не-фантастика, како што е случајот со Рут Нивес кој скокна на врвот на листата за продажба со книга за подобрувањеличен на: Верувај во себе. По неколку изданија надвор од печатење, издадената куќа „Планета“или правата и објави уште десет изданија.

Исто така наоѓаме писатели на детска книга, како Хавиер Саенз Пинилос, што со Мојот мал кревет достигна врвна продажба на Амазон и оттаму започна да работи со издавачката куќа Дуомо.

Покрај тоа, секој ден тие се појавуваат на Амазон нови таленти барајќи го своето место во срцата и во книжарниците на читателите како што е случајот Микел Казалс, новодојденец на оваа платформа, кој откако ги донираше своите први две книги на Каритас, самостојно ја објави третата За нас? Прва рата на трилогија заснована на идејата дека „Белото е позабележително и ценето откако ќе помине низ црно ...“

Не можеме да го заборавиме тоа одлично Денешните бестселери беа објавени во публикацијаоди во Амазон, како ЕЛ Jamesејмс (50 нијанси на сиво), Федерико Мокија o Ева ГаркSaа Саенц де Уртури.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ЈР Рамос dijo

  Јас сум во овој проект за самообјавување книги за лични подобрувања.
  Мојата прва платформа ќе биде Амазон.
  Никогаш не сум објавил книги, но мојата цел е да ги објавам првите четири книги во.
  Јас сум во тој процес.
  Било какви предлози го прават вашиот коментар поволен ...

  Ш 1 809 3775489.

 2.   Ана Лена Ривера Мужиз dijo

  Ако претходно не сте го направиле тоа, препорачувам претходно да тренирате со курс, советник или самостојно, има многу достапни информации. Промоцијата е од суштинско значење при само-објавување.

бул (точно)