Зимски ветрови, дури ни уредниците не знаат ништо

orgeорџ-рр-мартин

Фановите долго време се прашуваа кога ќе пристигне шестиот роман во серијата „Песна на мразот и огнот“, но по објавувањето дека серијата „Игра на тронови“ ќе заврши пред седмата сезона, неговите обожаватели уште еднаш се распрашуваа кога ќе бидат објавени „Ветрови на зимата“.

Уредникот признава дека не знае ништо

На изненадување на многумина, во интервју за списанието „weузвик“, уредниците на Georgeорџ Р.Р. Мартин не беше во можност да даде какви било одговори за тоа кога можеме да ја очекуваме книгата. Издавачот на Харпер Колинс од Велика Британија, издавач на книги, коментираше:

"Јас сум како Jonон Сноу: Не знам ништо"

„Сè што знам е дека Georgeорџ работи многу напорно. И штом ќе ја објавиме книгата штом не е можно “

„Вреди да се каже тоа го пишува најдобриот дел од два милиони зборови во оваа сага во последните 20 години. Значи, со оглед на просечната должина на романот е околу 100.000 зборови, оваа книга ќе биде 20 романи за повеќето писатели “.

Кога авторот не го испочитувал крајниот рок за книгата во декември 2015 година, издавачот објави дека „тоа ќе се направи кога ќе се заврши”, Оставањето на датумот на завршување на романот целосно отворен за авторот.

За сега: ново издание и седма сезона

Во меѓувреме, fansубителите на „Игра на тронови“ ќе можат да уживаат приближно во ново издание на книгата за 20-годишнината на објавувањето на првата книга на сагата, Игра на тронови, објавена во 1996 година.

Од друга страна, ве потсетувам дека телевизиската адаптација во продукција на HBO планира да се врати следната година со седмата сезона на серијата. Сепак, за разлика од претходните години, серијата може да не дебитира во април, се дискутира за неговото можно ослободување за лето.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   факундор dijo

  Колку долго чекаше Georgeорџ! На врвот со целиот плен што се врти. Како и вашата публика да остане верна и знае дека книгата ќе биде 100.000.000 пати подобра од серијата.

  Со среќа со тоа.

бул (точно)