Можете ли да замислите да спиете во хотел-книжарница?

Книга и кревет

Низ целиот свет, можеме да најдеме безброј хотели и секаков вид сместување со различни теми: гастрономија, спорт, благосостојба и здравје итн., Но во Тековна литература, се разбира, оние што најмногу го привлекуваат нашето внимание се оние што се мешаат сместување и книги… Во овој случај, многу книги!

Најновото откритие што го направивме е ова хотел во Токио (што можете да ги видите на сликите), наречен „Книга и кревет“. Ние веруваме, според сликите и описот на истите што се појавуваат во вашата официјална веб-страница, дека она што е навистина важно во тоа место се книгите, повеќе од креветите.

Може да најдеме вкупно некои 1.700 книги, напишано на јапонски и на англиски јазик (второто за оние посетители кои пристигнуваат од надвор од земјата), и помеѓу полиците, вкупно 30 легла, Со многу лесна и литературна декорација: завеса за да имате одредена приватност, ламба за уживање во читање во услови и приклучок. Едноставно, директно и многу, многу книжевно насекаде.

Книга и кревет, Токио

Можеби не е најкомплетниот и најудобниот хотел на светот, но јас знам за многумина, дека сега читате нас дека воопшто не би им пречело, да останат на ова место неколку дена или три ...

На познатата страница на резервации, каде што можеме да најдеме секаков вид сместување, има белешка од 8,7 од 10 и гледаме дека има стандардна цена, иако е нешто скапо, веруваме за сè што нуди: 50 евра од вечер.

Можете ли да замислите да спиете во хотел-книжарница

Сега кога го знаете тоа, ако планирате да одите во Јапонија наскоро или во иднина, бидејќи за вас е една од оние земји што сакате да ги посетите барем еднаш во животот, а исто така сакате литература и исто така сакате книги како што правиме, сега имате полесно, или барем, нешто појасно каде можете да останете. Сликите ги покануваат, само треба да ги погледнете ... Нашите очи не прават хирибита!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберто dijo

  Здраво Кармен.
  Ви благодарам многу за споделувањето на оваа iousубопитна статија. Немав идеја за постоењето на овој хотел. А приори, мислам дека би сакал да можам да останам таму.
  Литературен поздрав. Од Овиедо.

  1.    Кармен Гилен dijo

   Благодарение на вас Алберто!
   Јас барем, најмалку што би сторил ако останев во него, би бил сон (скоро сигурно ...)
   Честитки!

   1.    Алберто dijo

    Нема врска.
    Јас ти велам, нормално, хех, хех, хех ... Истото би ми се случило и јас, се сомневам.
    Честитка.

 2.   Рут Дутруел dijo

  Кармен, размислував токму за истото. Ако останам во тој хотел, најмалку што правам е да спијам!

бул (точно)