Ана Рајс се враќа со друга приказна за Принц Лестат

Ана Рајс

Ана Рајс се подготвува да открие неговата визија за изгубеното кралство Атлантида во нов роман во кој игра неговата најпозната креација, вампирот Лестат.

Најпродаваниот автор на Америка објави дека „Принцот Лестат и кралствата на Атлантида“ Е биде објавен на 29 ноември оваа година. Тоа е втор роман на Ана Рајс за принцот вампир за две години. Првата книга на принцот Лестат е објавена во 2014 година по пауза од повеќе од 10 години откако авторот пишуваше за светот на вампирите.

Desireелбата на авторот да ја опише Атлантида

„Умирав да ја изнесам својата визија за Атлантида во јавниот домен со години. И верувајте ми, има целосна визија за Атлантида во овој роман.. Со години сум опседната со неа. Години. Имам огромна библиотека за Атлантида во фикцијата, во канализирањето, во историјата, во митологијата ... за сите работи за кои се пишува. Ова беше една од моите најголеми лични авантури, овој роман. Многу сум среќен што овој роман ќе се најде во книжарниците на Божиќ “.

За што станува збор за новиот роман?

Според описот на книгата, приказната ќе биде за Лестат, кој беше прославен во романот на Ана Рајс, и кој се бори со… чудна форма од друг свет што ги зазеде неговите незгарени тело и душа. Духот ја открива хипнотичката приказна за голема поморска моќ на антиката, мистериозно небо на земјата лоцирано на безграничен континент, и за тоа како и зошто и во каква форма и за каква далекусежна цел, оваа сила дојде да ја изгради и владее со големата легендарна империја од пред неколку векови, која напредуваше во Атланскиот океан.

Потекло на романот

Авторот зборува за тоа како оваа приказна Тоа и влезе во умот преку сонот што го сонуваше.

„Во соништата видов град паднат во морето. Слушнав врисоци на илјадници луѓе. Видов пламен како ги засенуваат светилките на небото. И целиот свет се потресе “.

Романот на авторот „Интервју со вампирот“ беше адаптиран во 1994 година во филм со Том Круз во главна улога. Пред 2014 година, „Принцот Лестат“, нејзиниот последен напад во светот на вампирите беше со „Крвна кантика“ во 2003 година. Кога авторот се врати со приказната Лестат во 2014 година, таа објави дека Се вратив и ги препрочитав сите приказни од Дневниците на вампирите и тој мораше да се бори против Лестат на земја и да го удри за да му каже „види, мора да разговараш со мене, морам да знам што правеше“


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   andres dijo

    здраво, романот е објавен во 1976 година, но филмската адаптација беше во 1994 година ... пишувањето е малку збунувачко ... сепак благодарам за информацијата!

бул (точно)