Nominéiert fir den Eisner 2015

Nominéiert fir den Eisner 2015.

Nominéiert fir den Eisner 2015.

Nominéierunge fir de Eisner Awards 2015 an ënner der grousser Zuel vu Kategorien sinn e puer spuenesch Autoren wéi z David Aja, Marcos Martin, Meritxell Bosch, Max, Juan Diaz Canales y Juanjo Guarnido Plazhaler Bild. Déi komplett Lëscht hei drënner:

Bescht Kuerzgeschicht

'Beginning's End', vum Rina Ayuyang, op muthamagazine.com
'Läich op der Imjin!', Vum Peter Kuper, a Masterful Marks: Cartoonisten, déi d'Welt verännert hunn (Simon & Schuster)
'Rule Number One', vum Lee Bermejo, am Batman Black and White # 3 (DC)
'The Sound of One Hand Clapping', vum Max Landis a Jock, an Adventures of Superman # 14 (DC)
'Wann d'Däischtert dréckt', vum Emily Carroll, op emcarroll.com/comics/darkness/

Bescht eenzeg Zuel (One-Shot)

'Astro City # 16: Wish I May', vum Kurt Busiek a Brent Anderson (Vertigo / DC)
'Beasts of Burden: Hunters and Gatherers' vum Evan Dorkin a Jill Thompson (Dark Horse)
'Madman in Your Face 3D Special', vum Mike Allred (Bild)
'Marvel 75 Anniversaire Feier # 1? (Staunen)
'The Multiversity: Pax Americana # 1?, Vum Grant Morrison a Frank Quitely (DC)

Fir weider déi ganz Lëscht ze gesinn, kënnt Dir op klickt Weiderliesen.

Bescht Serie regelméisseg

'Astro City', vum Kurt Busiek a Brent Anderson (Vertigo)
'Bandette', vum Paul Tobin a Colleen Coover (Monkeybrain)
'Hawkeye', vum Matt Fraction an David Aja (Marvel)
'Saga', vum Brian K. Vaughan a Fiona Staples (Bild)
'Southern Bastards', vum Jason Aaron a Jason Latour (Bild)
'The Walking Dead' vum Robert Kirkman, Charlie Adlard a Stefano Gaudiano (Bild / Skybound)

Bescht Limitéiert Serie

'Daredevil: Road Warrior', vum Mark Waid a Peter Krause (Marvel Infinite Comics)
'Little Nemo: Return to Slumberland', vum Eric Shanower a Gabriel Rodriguez (IDW)
'The Multiversity', vum Grant Morrison et al. (DC)
'The Private Eye', vum Brian K. Vaughan a Marcos Martin (Syndicate Panel)
'The Sandman: Overture', vum Neil Gaiman a JH Williams III (Vertigo / DC)

Bescht Nei Serie

'The Fade Out', vum Ed Brubaker a Sean Phillips (Bild)
'Lumberjanes', vum Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson a Brooke A. Allen (BOOM! Box)
Madame Marvel ', vum G. Willow Wilson an Adrian Alphona (Marvel)
'Rocket Racoon', vum Skottie Young (Marvel)
'The Wicked + The Divine', vum Kieron Gillen a Jamie McKelvie (Bild)

Bescht Publikatioun fir jonk Lieser (bis 7 Joer al)

'BirdCatDog', vum Lee Nordling a Meritxell Bosch (Lerner / Grafescht Universum)
'Eng Kaz mam Numm Tim An Aner Geschichten', vum John Martz (Koyama Press)
'Hello Kitty, Hello 40: A Celebration in 40 Stories', geännert vum Traci N. Todd an Elizabeth Kawasaki (VIZ)
'Mermin, Buch 3: Deep Dives', vum Joey Weiser (Oni)
'The Zoo Boox', vum Ariel Cohn an Aron Nels Steinke (Éischt Zweet)

Bescht Kannerpublikatioun (8-12 Joer)

'Batman Li'l Gotham, vol. 2 vum Derek Fridolfs an Dustin Nguyen (DC)
'El Deafo', vum Cece Bell (Amulett / Abrams)
'I Was the Cat', vum Paul Tobin a Benjamin Dewey (Oni)
'Little Nemo: Return to Slumberland', vum Eric Shanower a Gabriel Rodriguez (IDW)
'Tiny Titans: Return to the Treehouse', vum Art Baltazar a Franco (DC)

Bescht Jugendpublikatioun (13-17 Joer al)

'Doomboy' vum Tony Sandoval (Magnetic Press)
'The Dumbest Idea Ever', vum Jimmy Gownley (Graphix / Scholastic)
'Lumberjanes', vum Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson a Brooke A. Allen (BOOM! Box)
'Meteor Men', vum Jeff Parker a Sandy Jarrell (Oni)
'The Shadow Hero', vum Gene Luen Yang a Sonny Liew (Éischt Zweet)
'The Wrenchies', vum Farel Dalrymple (Éischt Zweet)

Bescht humoristesch Verëffentlechung

'The Complete Cul de Sac', vum Richard Thompson (Andrews McMeel)
'Dog Butts a Love. A Saachen esou. A Kazen. ' vum Jim Benton (NBM)
'Groo vs. Conan ', vum Sergio Aragonés, Mark Evanier, & Tom Yeates (Dark Horse)
'Rocket Raccoon', vum Skottie Young (Marvel)
'Superior Foes of Spider-Man', vum Nick Spencer a Steve Lieber (Marvel)

Bescht Anthologie

'In the Dark: A Horror Anthology', geännert vum Rachel Deering (Tiny Behemoth Press / IDW)
'Little Nemo: Dream Another Dream', geännert vum Josh O'Neill, Andrew Carl, a Chris Stevens (Locust Moon)
'Massive: Gay Erotic Manga and the Men Who Make It', geännert vum Ann Ishii, Chip Kidd a Graham Kolbeins (Fantagraphics)
'Masterful Marks: Cartoonists Who Changed the World', geännert vum Monte Beauchamp (Simon & Schuster)
'To End All Wars: The Graphic Anthology of The First World War', erausgi vum Jonathan Clode a John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Bescht Digital Comic / Webcomic

'Bandette', vum Paul Tobin a Colleen Coover, Monkeybrain / comiXology.com
'Failing Sky' vum Dax Tran-Caffee, failingsky.com
'The Last Mechanical Monster' vum Brian Fies, lastmechanicalmonster.blogspot.com
'Nimona' vum Noelle Stephenson, gingerhaze.com/nimona/comic
'The Private Eye' vum Brian K. Vaughan a Marcos Martin, panelsyndicate.com

Bescht Reality-Based Aarbecht

'Kann net iwwer eppes méi agreabel schwätzen?' vum Roz Chast (Bloomsbury)
'Dragon's Breath and Other True Stories', vum MariNaomi (2d Cloud / Onziviliséierte Bicher)
'El Deafo', vum Cece Bell (Amulett / Abrams)
'Hip Hop Family Tree, vol. 2?, Vum Ed Piskor (Fantagraphics)
Nathan Hale's Hazardous Tales: Traitéen, Trenchsen, Schlamm a Blutt, vum Nathan Hale (Abrams)
'To End All Wars: The Graphic Anthology of The First World War', erausgi vum Jonathan Clode a John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Beschte Grafikalbum (Nei)

'The Gigantic Beard That Was Evil' vum Stephen Collins (Picador)
'Hei', vum Richard McGuire (Pantheon)
'Kill My Mother', vum Jules Feiffer (Liveright)
'The Motherless Oven', vum Rob Davis (SelfMadeHero)
'Sekonnen' vum Bryan Lee O'Malley (Ballantine Books)
'This One Summer', vum Mariko Tamaki a Jillian Tamaki (Éischt Zweet)

Beschte Grafikalbum (Reprint)

'Dave Dorman's Wasted Lands Omnibus' (Magnéitesch Press)
'How to Be Happy' vum Eleanor Davis (Fantagraphics)
'Jim' vum Jim Woodring (Fantagraphics)
'Sock Monkey Treasury', vum Tony Millionaire (Fantagraphics)
'Through the Woods', vum Emily Carroll (McElderry Books)

Bescht Archivsammlung oder Projet - Comics

'The Complete ZAP Comix Box Set', geännert vum Gary Groth, mam Mike Catron (Fantagraphics)
'Steranko Nick Fury Agent vun SHIELD Artist's Edition', geännert vum Scott Dunbier (IDW)
'Walt Disney's Donald Duck: Trail of the Unicorn', vum Carl Barks, geännert vum Gary Groth (Fantagraphics)
'Walt Disney's Uncle Scrooge and Donald Duck: The Son of the Son', vum Don Rosa, geännert vum David Gerstein (Fantagraphics)
'Walt Kelly's Pogo: Déi Komplett Dell Comics, Bänn. 1–2, geännert vum Daniel Herman (Hermes)
'Witzend', vum Wallace Wood et al., Redigéiert vum Gary Groth, mam Mike Catron (Fantagraphics)

Bescht Archivsammlung oder Projet - Press Strips

'Winsor McCay's Complete Little Nemo', geännert vum Alexander Braun (TASCHEN)
'Edgar Rice Burroughs' Tarzan: The Sunday Comics, 1933-1935, vum Hal Foster, geännert vum Brendan Wright (Dark Horse)
'Moomin: The Deluxe Anniversary Edition', vum Tove Jansson, geännert vum Tom Devlin (Drawn & Quarterly)
'Pogo, vol. 3: Evidence to the Contrary ', vum Walt Kelly, geännert vum Carolyn Kelly an Eric Reynolds (Fantagraphics)
'Walt Disney's Mickey Mouse, Bänn. 5-6, vum Floyd Gottfredson, geännert vum David Gerstein a Gary Groth (Fantagraphics)

Bescht Nordamerikanesch Editioun vum Internationalen Material

'Schéin Däischtert', vum Fabien Vehlmann a Kerascoët (Drawn & Quarterly)
'Blacksad: Amarillo', vum Juan Díaz Canales a Juanjo Guarnido (Dark Horse)
'Corto Maltese: Ënnert dem Zeeche vum Capricorn', vum Hugo Pratt (IDW / Euro Comics)
'Jaybird', vum Lauri a Jaakko Ahonen (Dark Horse / SAF)
'The Leaning Girl', vum Benoît Peeters a François Schuiten (Alaxis Press)

Bescht Nordamerikanesch Editioun vum Internationalen Material (Asien)

'All You Need Is Kill', vum Hiroshi Sakurazaka, Ryosuke Takeuchi, Takeshi Obata a yoshitoshi ABe (VIZ)
'In Clothes Called Fat', vum Moyoco Anno (Vertikal)
'Master Keaton, vol 1, vum Naoki Urasawa, Hokusei Katsushika, an Takashi Nagasaki (VIZ)
'One-Punch Man', vum One a Yusuke Murata (VIZ)
'Showa 1939–1955 a Showa 1944–1953: Eng Geschicht vu Japan', vum Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
'Wolf Children: Ame & Yuki', vum Mamoru Hosada a Yu (Yen Press)

Beschte Scénariste

Jason Aaron, 'Original Sin', 'Thor', 'Men of Wrath' (Marvel); 'Southern Bastards' (Bild)
Kelly Sue DeConnick, 'Captain Marvel' (Marvel); 'Pretty Deadly' (Bild)
Grant Morrison, 'D'Multiversitéit' (DC); 'Annihilator' (Legendär Comics)
Brian K. Vaughan, 'Saga' (Bild); 'Privat Auge' (Syndikat Panel)
G. Weiden Wilson, 'Fra. Marvel '(Marvel)
Gene Luen Yang, 'Avatar: Dee leschten Airbender' (Däischtert Päerd); 'The Shadow Hero' (Éischt Zweet)

Beschte Schrëftsteller / Karikaturist

Sergio Aragonés, 'Sergio Aragonés Funnies' (Bongo); 'Groo vs. Conan '(Dark Horse)
Charles Burns, 'Sugar Skull' (Pantheon)
De Stephen Collins, 'De Riese Baart Dat Béis war'
Richard McGuire, 'Hei' (Pantheon)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Dark Horse)
Raina Telgemeier, 'Schwësteren' (Graphix / Scholastic)

Beschten Zeechner / Inker oder Tirang / Inker Team

Adrian Alphona, 'Fra. Marvel '(Marvel)
Mike Allred, 'Silver Surfer' (Marvel); 'Madman in Your Face 3D Special' (Bild)
Frank Quitely, 'Multiversity' (DC)
François Schuiten, 'The Leaning Girl' (Alaxis Press)
Fiona Klammer, 'Saga' (Bild)
Babs Tarr, 'Batgirl' (DC)

Beschte Karikaturist / Multimedia Kënschtler (Interieur Art)

Lauri a Jaakko Ahonen, 'Jaybird' (Dark Horse)
Colleen Coover, 'Bandette' (Monkeybrain)
Mike Del Mundo, 'Elektra' (Marvel)
Juanjo Guarnido, 'Blacksad: Amarillo' (Däischtert Päerd)
JH Williams III, 'The Sandman: Overture' (Vertigo / DC)

Beschte Cover Artist

Darwyn Cooke, 'DC Comics Darwyn Cooke Mount Variant Covers' (DC)
Mike Del Mundo, 'Elektra', 'X-Men: Legacy', 'A + X', 'Dexter', 'Dexter Down Under' (Marvel)
Francesco Francavilla, 'Afterlife with Archie' (Archie); 'Grindhouse: Dieren op um Mëtternuecht' (Dark Horse); 'The Twilight Zone', 'Django / Zorro' (Dynamite); 'X-Dateien' (IDW)
Jamie McKelvie / Matthew Wilson, 'The Wicked + The Divine' (Bild); Madame Marvel '(Marvel)
Phil Noto, 'Black Widow' (Marvel)
Alex Ross, 'Astro City' (Vertigo / DC); 'Batman 66: The Lost Episode', 'Batman 66 Meets Green Hornet' (DC / Dynamite)

Beschte Colorist

Laura Allred, 'Silver Surfer' (Marvel); 'Madman in Your Face 3D Special' (Bild)
Nelson Daniel, 'Little Nemo: Return to Slumberland', 'Judge Dredd', 'Wild Blue Yonder' (IDW)
Lovern Kindzierski, 'The Graveyard Book, vols. 1-2? (Harper)
Matthew Petz, 'The Leg' (Top Regal)
Den Dave Stewart, 'Hellboy in Hell', 'BPRD', 'Abe Sapien', 'Baltimore', 'Lobster Johnson', 'Witchfinder', 'Shaolin Cowboy', 'Aliens: Fire and Stone', 'DHP' (Dark Horse) )
Matthew Wilson, 'Adventures of Superman' (DC); 'The Wicked + The Divine' (Bild), 'Daredevil', 'Thor' (Marvel)

Beschte Schëlder Hiersteller

Joe Caramagna, 'Fra. Marvel ',' Daredevil '(Marvel)
Todd Klein, 'Fables', 'The Sandman: Overture', 'The Unwritten' (Vertigo / DC); 'Nemo: D'Rosen vu Berlin' (Top Regal)
Max, 'Vapor' (Fantagraphics)
Jack Morelli, 'Afterlife with Archie', 'Archie, Betty and Veronica, etc'. (Archie)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Dark Horse)

Bescht Periodesch / Journalismus Zesummenhang mat Comics

'Alter Ego', geännert vum Roy Thomas (TwoMorrows)
'Comic Book Creator', geännert vum Jon B. Cooke (TwoMorrows)
'Comic Book Resources', geännert vum Jonah Weiland, www.comicbookresources.com
'Comics Alliance', geännert vum Andy Khouri, Caleb Goellner, Andrew Wheeler, a Joe Hughes, www.comicsalliance.com
tcj.com, geännert vum Dan Nadel an Timothy Hodler (Fantagrapahics), www.tcj.com

Bescht Buch am Zesummenhang mat Comics

'Comics Through Time: A History of Icons, Idols, and Ideas (4 vols.)', Edited by M. Keith Booker (ABC-CLIO)
'Creeping Death from Neptune: The Life and Comics of Basil Wolverton', vum Greg Sadowski (Fantagraphics)
'Genius Animéiert: D'Cartoon Art vum Alex Toth, vol. 3 vum Dean Mullaney a Bruce Canwell (IDW / LOAC)
'What Fools These Mortals Be: The Story of Puck', vum Michael Alexander Kahn a Richard Samuel West (IDW / LOAC)
'75 Years of Marvel Comics: From the Golden Age to the Silver Screen ', vum Roy Thomas a Josh Baker (TASCHEN)

Bescht akademesch Aarbecht

'American Comics, Literary Theory, and Religion: The Superhero Afterlife', vum A. David Lewis (Palgrave Macmillan)
'Considering Watchmen: Poetics, Property, Politics', vum Andrew Hoberek (Rutgers University Press)
'Funnybooks: The Improbable Glories of the Best American Comic Books', vum Michael Barrier (University of California Press)
'Grafesch Detailer: jiddesch Frae Konfessionell Comics an Essayen an Interviewen', geännert vum Sarah Lightman (McFarland)
'The Origins of Comics: From William Hogarth to Winsor McCay', vum Thierry Smolderen, tr. vum Bart Beaty an Nick Nguyen (University Press of Mississippi)
'Wide Awake in Slumberland: Fantasy, Mass Culture, and Modernism in the Art of Winsor McCay', vum Katherine Roeder (University Press of Mississippi)

Beschte Post Design

'Batman: Kelley Jones Gallery Edition', entworf vum Josh Beatman / Brainchild Studios (Graphitti / DC)
'The Complete ZAP Comix Box Set', entworf vum Tony Ong (Fantagraphics)
'Little Nemo: Dream Another Dream', entworf vum Jim Rugg (Locust Moon)
'Street View', entworf vum Pascal Rabate (NBM / Comics Lit)
'Winsor McCay's Complete Little Nemo', entworf vum Anna Tina Kessler (TASCHEN)


Den Inhalt vum Artikel hält sech un eis Prinzipie vun redaktionnell Ethik. Fir e Feeler ze mellen klickt hei.

Gitt d'éischt fir ze kommentéieren

Gitt Äre Kommentar

Är Email Adress gëtt net publizéiert ginn.

*

*

  1. Responsabel fir d'Daten: Miguel Ángel Gatón
  2. Zweck vun den Donnéeën: Kontroll SPAM, Kommentarmanagement.
  3. Legitimatioun: Är Zoustëmmung
  4. Kommunikatioun vun den Donnéeën: D'Donnéeë ginn net un Drëttubidder matgedeelt ausser duerch legal Verpflichtung.
  5. Datenspeicher: Datebank gehost vun Occentus Networks (EU)
  6. Rechter: Zu all Moment kënnt Dir Är Informatioun limitéieren, recuperéieren an läschen.