2013 Eisner Ödülleri Sahipleri

Eisner
Eisner Ödülleri veya Will Eisner Çizgi Roman Endüstrisi Ödülleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki alanda yaratıcı başarı için çizgi roman endüstrisindeki en büyük onurdur. Onun adı bir yazar Will Eisner'a saygı2005 yılında vefatına kadar törene düzenli olarak katıldı.

Her kategorideki adaylar beş kişilik bir grup tarafından önerilir ve ardından çizgi roman uzmanları tarafından oylanır. Kazananlar, ödül töreninin yapıldığı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sektörün en önemlisi olan Kaliforniya, San Diego'daki Uluslararası Çizgi Roman Kongresi sırasında açıklandı. Eisner Ödülleri genellikle aşağıdakilerin eşdeğeri olarak kabul edilir: çizgi roman endüstrisinin Oscar'ları.

Bu yıl, bu ödüllerin dört gerçek ismi var; Hawk'ın Gözü için David Aja, Blacksad için büyük Juanjo Guarnido ve King City'nin yeniden baskısı için vazgeçilmez Brandon Graham ve muhteşem senaryo için Brian Vaughan'ın harika çalışmasıyla buluşuyor. Saga'nın

Aşağıda, her konudaki adaylar ve kazanan, koyu renkle gösterilmiştir; eğer başarısızlık berabere olsaydı, her alanda iki vurgulanmıştır:

EN İYİ KISA HİKAYE

"A Birdsong Shatters the Still", Jeff Wilson ve Ted May, Yaralanma # 4 (Ted May / Alternatif)
Dockwood'da (Nobrow) Jon McNaught tarafından "Elmview"
"Moon 1969: The True Story of the 1969 Moon Launch", yazan Michael Kupperman, Designed to Thrizzle # 8'de (Fantagraphics)
"Moving Forward", drewscape tarafından, Canavarlar, Mucizeler ve Mayonez'de (Epigram Kitapları)
"Rainbow Moment", Lilli Carré, in Heads or Tails (Fantagraphics)

EN İYİ BASİT SÜRÜM

Lose # 4: "Moda Sorunu", Michael DeForge (Koyama Press)
The Mire, yazan Becky Cloonan (kendi yayıncısı)
Papa Şapkaları # 3, yazan Ethan Rilly (AdHouse Books)
Post York # 1, James Romberger ve Crosby (Uygar Olmayan Kitaplar)
Thrizzle için Tasarlanan Masallar # 8, Michael Kupperman (Fantagraphics)

EN İYİ DİZİ (DEVAMI)

Fatale, Ed Brubaker ve Sean Phillips (Resim)
Hawkeye, Matt Fraction ve David Aja (Marvel) tarafından
Manhattan Projeleri, Jonathan Hickman ve Nick Pitarra (Resim)
Peygamber, Brandon Graham ve Simon Roy (Resim)
Saga, Brian K. Vaughan ve Fiona Staples (Resim)

EN İYİ YENİ DİZİ

Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline ve Braden Lamb (kaboom!)
Bandette, Paul Tobin ve Colleen Coover (Monkeybrain)
Fatale, Ed Brubaker ve Sean Phillips (Resim)
Hawkeye, Matt Fraction ve David Aja (Marvel) tarafından
Saga, Brian K. Vaughan ve Fiona Staples (Resim)

EN İYİ YAYIN İLK OKUYUCULAR (7 YILA KADAR)

Babymouse for President, Jennifer L. Holm ve Matthew Holm (Random House)
Benny and Penny in Lights Out, Geoffrey Hayes (Toon Books / Candlewick)
Kitty & Dino, Sara Richard (Yen Press / Hachette)
Maya, Rutu Modan'dan (Toon Books / Candlewick), Bir Karışıklık Yapar
Nadja Spiegelman ve Trade Loeffler (Toon Books / Candlewick) tarafından The Cow'da Zig ve Wikki

ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ YAYIN (8-12 YAŞ)

Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline ve Braden Lamb (kaboom!)
Muska Kitap 5: Elflerin Prensi, Kazu Kibuishi (Skolastik)
Cow Boy: A Boy and His Horse, Nate Cosby ve Chris Eliopoulos (Archaia)
Crogan'ın Sadakati, Chris Schweizer (Oni)
Hilda ve Geceyarısı Devi, Luke Pearson (Nobrow)
Road to Oz, Eric Shanower ve Skottie Young (Marvel) tarafından uyarlanan L.Frank Baum

GENÇLER İÇİN EN İYİ YAYIN (13-18 YAŞ)

Macera Zamanı: Marceline ve Çığlık Kraliçeleri, Meredith Gran (kaboom!)
Annie Sullivan ve Helen Keller Denemeleri, Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies / Disney Hyperion)
Ichiro, yazan Ryan Inzana (Houghton Mifflin)
Spera, cilt. 1, Josh Tierney ve ark. (Archaia)
Hope Larson (FSG) tarafından uyarlanan Madeleine L'Engle, A Wrinkle in Time (Zamanda Kırışıklık)

EN İYİ MİZAH POST

Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline ve Braden Lamb (kaboom!)
BBXX: Baby Blues Decades 1 & 2, Jerry Scott ve Rick Kirkman (Andrews McMeel)
Darth Vader and Son, Jeffrey Brown (Chronicle)
Naked Cartoonists, editör: Gary Groth (Fantagraphics)

EN İYİ DİJİTAL ÇİZGİ

Ant Comic, Michael DeForge (http://kingtrash.com/ants/index.html)
Bandette, Paul Tobin ve Colleen Coover tarafından (http://www.comixology.com/Bandette/comics-series/8519)
Her Şey Zarar Verecek, yazan Farel Dalrymple (http://studygroupcomics.com/main/it-will-all-hurt-by-farel-dalrymple/)
Kanlı Çatımız, Ryan Andrews (http://www.ryan-a.com/comics/roof.htm)
Oyster War, Ben Towle (http://oysterwar.com/)

EN İYİ ANTOLOJİ

Dark Horse Presents, düzenleyen Mike Richardson (Dark Horse)
Düz Çizgiler Yok: Dört Yıl Queer Comics, Justin Hall tarafından düzenlenmiştir (Fantagraphics)
Nobrow # 7: Brave New World, düzenleyen Alex Spiro ve Sam Arthur (Nobrow)
Matt Smith (Rebellion) tarafından düzenlenen MS 2000
Where Is Dead Zero?, Editörlüğünü Jeff Ranjo (Where Is Dead Zero?)

GERÇEKLİĞE DAYALI EN İYİ ÇALIŞMA (Kravat)

Annie Sullivan ve Helen Keller Denemeleri, Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies / Disney Hyperion)
Carter Ailesi: Bu Şarkıyı Unutma, Frank M. Young ve David Lasky (Abrams ComicArts)
Li Kunwu ve P. Ôtié'nin (Kendi Yaptığı Kahraman) Bir Çin Yaşamı
Sonsuz Bekle ve Diğer Hikayeler, Julia Wertz (Koyama Press)
Mermerler: Mani, Depresyon, Michelangelo & Ben, Ellen Forney (Gotham Books)
Asla Bilmeyeceksin, Kitap 3: Bir Askerin Kalbi, C. Tyler (Fantagraphics)

EN İYİ GRAFİK ALBÜMÜ

Bina Hikayeleri, Chris Ware (Pantheon)
Goliath, Tom Gauld (Çizilmiş ve Üç Aylık)
Kovan, Charles Burns (Pantheon)
Unterzakhn, Leela Corman (Schocken) tarafından
Asla Bilmeyeceksin, Kitap 3: Bir Askerin Kalbi, C. Tyler (Fantagraphics)

KİKAYETE EN İYİ UYUM

Chico ve Rita, Fernando Trueba ve Javier Mariscal (Kendi Yapım Kahraman)
Homer's Odyssey, Seymour Chwast (Bloomsbury) tarafından uyarlanmıştır.
Richard Stark'ın Parker'ı: The Score, Darwyn Cooke (IDW) tarafından uyarlanmıştır.
Road to Oz, Eric Shanower ve Skottie Young (Marvel) tarafından uyarlanan L.Frank Baum
Hope Larson (FSG) tarafından uyarlanan Madeleine L'Engle, A Wrinkle in Time (Zamanda Kırışıklık)

EN İYİ BASKI GRAFİK ALBÜMÜ

İspanya'dan Tazı ile Cruisin '(Fantagraphics)
Chester Brown (Drawn & Quarterly) tarafından Mutlu Palyaço Ed.
Everything Together: Collected Stories, - Sammy Harkham (PictureBox)
Heads or Tails, yazan Lilli Carré (Fantagraphics)
King City, Brandon Graham (TokyoPop / Image)
Sailor Twain veya The Mermaid in the Hudson by Mark Siegel (First Second)

EN İYİ KOLEKSİYON (ŞERİTLER)

Alex Raymond'un Flash Gordon ve Jungle Jim, cilt. 2, Dean Mullaney (IDW / Amerikan Çizgi Romanları Kütüphanesi) tarafından düzenlenmiştir.
Mister Twee Deedle: Raggedy Ann's Sprightly Cousin, Johnny Gruelle, editör Rick Marschall (Fantagraphics)
Percy Crosby's Skippy, cilt. 1, Jared Gardner ve Dean Mullaney (IDW / Library of American Comics) tarafından düzenlenmiştir.
Pogo, cilt. 2: Bona Fide Balderdash, Walt Kelly, düzenleyen Carolyn Kelly ve Kim Thompson (Fantagraphics)
Roy Crane'den Captain Easy: The Complete Sunday Newspaper Strips, cilt. Rick Norwood (Fantagraphics) tarafından düzenlenen 3,

EN İYİ KOLEKSİYON (KİTAP)

Crime Don't Pay Archives, editör: Philip Simon and Kitchen, Lind & Associates (Dark Horse)
David Mazzucchelli'nin Daredevil Born Again: Artist's Edition, editörlüğünü Scott Dunbier (IDW)
Wally Wood's EC Stories: Artist's Edition, editör Scott Dunbier (IDW)
Walt Disney'in Scrooge Amca: Sadece Zavallı Yaşlı Adam, Carl Barks, editör: Gary Groth (Fantagraphics)
Young Romance: The Best of Simon & Kirby's Romance Comics, edited by Michel Gagné (Fantagraphics)

ULUSLARARASI MATERYALİN EN İYİ BASKISI

Abelard, yazan Régis Hautiere ve Renaud Dillies (NBM)
Amerika'da Athos, Jason (Fantagraphics)
Blacksad: Sessiz Cehennem, yazan Juan Diaz Canales ve Juanjo Guarnido (Dark Horse)
Yapılışı, by Brecht Evens (Drawn & Quarterly)
Mösyö Jean: Bekarlar Teorisi, Philippe Dupuy ve Charles Berberian (Humanoids)
New York Mon Amour, Benjamin LeGrand, Dominique Grange ve Jacques Tardi (Fantagraphics)

ASYA MATERYALİNİN EN İYİ BASKISI

Barbara, Osamu Tezuka (Digital Manga)
Li Kunwu ve P. Ôtié'nin (Kendi Yaptığı Kahraman) Bir Çin Yaşamı
Naoki Urasawa'nın 20th Century Boys, Naoki Urasawa (VIZ Media)
Nonnonba, Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
Mari Yamazaki tarafından Thermae Romae (Yen Press / Hachette)

EN İYİ YAZAR

Ed Brubaker, Fatale (Resim)
Matt Fraction, Hawkeye (Marvel); Casanova: Avaritia (Marvel Simgesi)
Brandon Graham, Çoklu Savaş Başlıkları, Peygamber (Resim)
Jonathan Hickman, Manhattan Projeleri (Resim)
Brian K. Vaughan, Saga (Resim)
Frank M. Young, Carter Ailesi (Abrams ComicArts)

EN İYİ SANATÇI

Charles Burns, Kovan (Pantheon)
Gilbert Hernandez, Love and Rockets Yeni Hikayeler, cilt. 5 (Fantagraf)
Jaime Hernandez, Love and Rockets Yeni Hikayeler, cilt. 5 (Fantagraf)
Luke Pearson, Hilda ve Geceyarısı Devi, Özlediğimiz Her Şey (Nobrow)
C. Tyler, Asla Bilmeyeceksin, Kitap 3: Bir Askerin Kalbi (Fantagraphics)
Chris Ware, Bina Hikayeleri (Pantheon)

EN İYİ “KALEM” (ÇEKMECE)
(Kravat)

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Becky Cloonan, Barbar Conan (Kara At); The Mire (kendi kendine yayınlandı)
Colleen Coover, Bandette (Maymun Beyin)
Sean Phillips, Fatale (Resim)
Joseph Remnant, Harvey Pekar'ın Cleveland'ı (Zip Comics / En İyi Raf)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel); Rocketeer: Kıyamet Kargo (IDW)

EN İYİ MULTİMEDYA SANATÇISI

Brecht Evens, The Making Of (Drawn & Quarterly)
Juanjo Guarnido, Blacksad (Kara At)
Teddy Kristiansen, Kırmızı Günlük / RE [a] D Günlüğü (EYLEM ADAMI / Görüntü)
Lorenzo Mattotti, Donun Çatlaması (Fantagraphics)
Katsuya Terada, Maymun Kral cilt. 2 (Kara At)

EN İYİ KAPAK SANATÇISI

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Brandon Graham, King City, Multiple Warhead, Elephantmen # 43 (Görüntü)
Sean Phillips, Fatale (Resim)
Yuko Shimizu, Yazılmamış (Vertigo / DC)
J, H.Williams III, Yarasa Kadın (DC)

EN İYİ "RENKLENDİRİCİ"

Charles Burns, Kovan (Pantheon)
Colleen Coover, Bandette (Maymun Beyin)
Brandon Graham, Çoklu Savaş Başlıkları (Resim)
Dave Stewart, Yarasa Kadın (DC); Fatale (Resim); BPRD, Conan the Barbarian, Hellboy in Hell, Lobster Johnson, The Massive (Dark Horse)
Chris Ware, Bina Hikayeleri (Pantheon)

EN İYİ "MEKTUP"

Paul Grist, Mudman (Resim)
Troy Little, Angora Napkin 2: Hasat İntikamı (IDW)
Joseph Remnant, Harvey Pekar'ın Cleveland'ı (Zip Comics / En İyi Raf)
C. Tyler, Asla Bilmeyeceksin, Kitap 3: Bir Askerin Kalbi (Fantagraphics)
Chris Ware, Bina Hikayeleri (Pantheon)

EN İYİ GAZETECİ KOMİK

Roy Thomas (TwoMorrows) tarafından düzenlenen Alter Ego
ComicsAlliance, Joe Hughes, Caleb Goellner ve Andy Khouri tarafından düzenlenmiştir (http://comicsalliance.com/)
The Comics Reporter, Tom Spurgeon tarafından düzenlendi (http://www.comicsreporter.com/)
Comic Book Resources tarafından üretilen Robot Six, (http://robot6.comicbookresources.com/)
Timothy Hodler ve Dan Nadel (Fantagraphics) tarafından düzenlenen tcj.com, (http://www.tcj.com/)

EN İYİ ÇİZGİ HİKAYESİ

Daniel Clowes Sanatı: Modern Karikatürist, Alvin Buenaventura (Abrams ComicArts) tarafından düzenlenmiştir.
Marie Severin: The Mirthful Mistress of Comics, yazan Dewey Cassell (TwoMorrows)
Marvel Comics: The Untold Story, yazan Sean Howe (HarperCollins)
Jessica Abel ve Matt Madden tarafından Çizgi Romanlarda Ustalaşma (Birinci İkinci)
Takım Cul De Sac: Cartoonists Draw the Line at Parkinson's, editör Chris Sparks (Andrews McMeel)
Ahşap işçiliği: Wallace Wood 1927–1981, Frédéric Manzano (CasalSolleric / IDW) tarafından düzenlenmiştir.

EN İYİ EĞİTİM İŞİ

Otobiyografik Çizgi Romanlar: Resimlerle Hayat Yazımı, Elisabeth El Refaie (University Press of Mississippi)
Bart Beaty'den (Toronto Üniversitesi Yayınları) Comics Versus Art,
Crockett Johnson & Ruth Krauss: Nasıl Olası Olmayan Bir Çift Aşkı Buldu, FBI'dan Kaçtı ve Çocuk Edebiyatını Dönüştürdü, Philip Nel (Mississippi Üniversitesi Yayınları)
Lynda Barry: Aynanın İçinden Kızlık, Susan E. Kirtley (University Press of Mississippi)
The Poetics of Slumberland: Animated Spirits and the Animating Spirit, Scott Bukatman (University of California Press)

EN İYİ YAYIN TASARIMI

Chris Ware (Pantheon) tarafından tasarlanan Yapı Hikayeleri
Gary Panter ve Family Sohn (Fantagraphics) tarafından tasarlanan Dal Tokyo
David Mazzucchelli'nin Daredevil Born Again: Artist's Edition, Randy Dahlk (IDW) tarafından tasarlandı.
Mister Twee Deedle: Raggedy Ann'in Sprightly Cousin'i, Tony Ong tarafından tasarlandı (Fantagraphics)
Ed Piskor ve Chris Ross (Üst Raf) tarafından tasarlanan Wizzywig

Daha fazla bilgi - Battle Royale


Makalenin içeriği şu ilkelerimize uygundur editoryal etik. Bir hata bildirmek için tıklayın burada.

İlk yorumu siz

Yorumunuzu bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

*

*

  1. Verilerden sorumlu: Miguel Ángel Gatón
  2. Verilerin amacı: Kontrol SPAM, yorum yönetimi.
  3. Meşruiyet: Onayınız
  4. Verilerin iletilmesi: Veriler, yasal zorunluluk dışında üçüncü kişilere iletilmeyecektir.
  5. Veri depolama: Occentus Networks (AB) tarafından barındırılan veritabanı
  6. Haklar: Bilgilerinizi istediğiniz zaman sınırlayabilir, kurtarabilir ve silebilirsiniz.

bool(doğru)