Komiksové úpravy sa prezentujú na odovzdávaní cien Saturn Awards 2015

strážcovia Galaxie

Filmy založené na komiksoch, najmä komiksových zázrak, získali na Saturn Awards 2015 veľké množstvo nominácií.

«Kapitán Amerika: Zimný vojak»Je veľkým obľúbencom týchto ocenení udelených Akadémia sci-fi, fantasy a hororových filmov, s jedenástimi nomináciami.

«strážcovia Galaxie»Je ďalším z najväčších favoritov ceny Saturn Awards s deviatimi nomináciami, pričom obe súťažia o cenu za najlepší film založený na komikse.

Ďalšie úpravy sveta komiksov, ktoré boli nominované na tieto ceny, boli «X-Men: Dni budúcej minulosti«, So štyrmi nomináciami a«The Amazing Spider-Man 2»Y«Big Hero 6»Po jednom.

Nominácie do Saturn Awards 2015

Najlepší film založený na komikse
„The Amazing Spider-Man 2“
„Captain America: Zimný vojak“
Strážcovia galaxie
"X-Men: Dni budúcej minulosti"

Najlepší sci-fi film
"Úsvit planéty opíc"
"Hrana zajtrajška"
„Godzilla“
„Hunger Games: Mockingjay - 1. časť“
„Medzihviezdny“
„Zero Theorem“

Najlepší fantasy film
"Birdman"
„Hotel Grand Budapest“
„Hobit: Bitka piatich armád“
"Do lesa"
„Zlomyseľný“
„Paddington“

Najlepší hororový film
Annabelle
„Babadook“
„Dracula Untold“
"Rohy"
"Iba milenci zostanú na žive"
„Čistka: anarchia“

Najlepší thriller
„Americký ostreľovač“
„Ekvalizér“
„Gone Girl“
"Hosť"
„Imitácia hry“
„Nightcrawler“

Najlepší akčný / dobrodružný film
„Exodus: Bohovia a králi“
„Inherentný zlozvyk“
„Lucy“
„Noe“
„Snowpiercer“
„Neporušený“

Kapitán Amerika Zimný vojak

najlepší herec
Tom Cruise pre hranu zajtrajška
Chris Evans pre film „Captain America: The Winter Soldier“
Jake Gyllenhaal pre "Nightcrawler"
Michael Keaton pre film „Birdman“
Matthew McConaughey pre „Interstellar“
Chris Pratt pre „Strážcovia galaxie“
Dan Stevens ako hosť

Najlepšia herečka
Emily Blunt pre hranu zajtrajška
Essie Davis - Babadook
Anne Hathaway pre „Interstellar“
Angelina Jolie pre Maleficent
Jennifer Lawrence za film „Hunger Games: Mockingjay - 1. časť“
Rosamund Pike pre film „Gone Girl“

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
Richard Armitage pre film „Hobit: Bitka piatich armád“
Josh Brolin pre „inherentný zlozvyk“
Samuel L. Jackson za film „Captain America: The Winter Soldier“
Anthony Mackie pre film „Captain America: Zimný vojak“
Andy Serkis pre film „Úsvit planéty opíc“
JK Simmons pre „Whiplash“

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe
Jessica Chastain pre „Interstellar“
Scarlett Johansson pre film Captain America: Zimný vojak
Evangeline Lily pre film „Hobit: Bitka piatich armád“
Rene Russo za „Nightcrawler“
Emma Stone pre film „Birdman“
Meryl Streep pre film „Do lesa“

Najlepší mladý interpret
Elle Fanning pre „Maleficent“
MacKenzie Foy pre „Interstellar“
Chloe Grace Moretz pre ekvalizér
Tony Revolori za «Veľký hotel Budapešť»
Kodi Smit-McPhee pre film „Úsvit planéty opíc“
Noah Wiseman pre film „The Babadook“

Ronan Strážcovia galaxie

Najlepší režisér
Alejandro G. Iñárritu pre film „Birdman“
James Gunn za „Strážcov galaxie“
Doug Liman za hranu zajtrajška
Christopher Nolan, „Medzihviezdny“
Matt Reeves pre film „Úsvit planéty opíc“
Joe Russo a Anthony Russo za film Captain America: Zimný vojak
Bryan Singer pre film „X-Men: Days of Future Past“

Najlepší scenár
„Captain America: Zimný vojak“
„Hotel Grand Budapest“
Strážcovia galaxie
„Hobit: Bitka piatich armád“
Šľahnutie

Najlepšie úpravy
„Captain America: Zimný vojak“
"Hrana zajtrajška"
Strážcovia galaxie
„Medzihviezdny“
„Neporušený“

Najlepší produkčný dizajn
"Úsvit planéty opíc"
„Captain America: Zimný vojak“
„Hotel Grand Budapest“
Strážcovia galaxie
„Medzihviezdny“
"Do lesa"

Najlepšia hudba
„Captain America: Zimný vojak“
"Úsvit planéty opíc"
„Godzilla“
„Ako vycvičiť draka 2“
„Medzihviezdny“

X-Men

Najlepší kostýmový dizajn
„Dracula Untold“
„Exodus: Bohovia a králi“
Strážcovia galaxie
"Do lesa"
„Zlomyseľný“
"X-Men: Dni budúcej minulosti"

Najlepšie líčenie
"Úsvit planéty opíc"
„Dracula Untold“
Strážcovia galaxie
„Hobit: Bitka piatich armád“
"X-Men: Dni budúcej minulosti"

Lepšie vizuálne efekty
„Captain America: Zimný vojak“
"Hrana zajtrajška"
Strážcovia galaxie
„Hobit: Bitka piatich armád“
„Medzihviezdny“

Najlepší nezávislý film
"Krídlo"
„Ja, pôvod“
„Najnásilnejší rok“
"Ten koho milujem"
„Dve tváre januára“
Šľahnutie

Najlepší medzinárodný film
„Bird People“
„Kalvária“
"Vyššia moc"
„Mood Indigo“
„Železničný muž“
"Teória všetkého"

Najlepší animovaný film
„Big Hero Six“
„Boxtrollovia“
„Ako vycvičiť draka 2“
"Lego film"
„Vietor stúpa“


Obsah článku je v súlade s našimi zásadami redakčná etika. Ak chcete nahlásiť chybu, kliknite na ikonu tu.

Buďte prvý komentár

Zanechajte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

*

  1. Zodpovedný za údaje: Miguel Ángel Gatón
  2. Účel údajov: Kontrolný SPAM, správa komentárov.
  3. Legitimácia: Váš súhlas
  4. Oznamovanie údajov: Údaje nebudú poskytnuté tretím stranám, iba ak to vyplýva zo zákona.
  5. Ukladanie dát: Databáza hostená spoločnosťou Occentus Networks (EU)
  6. Práva: Svoje údaje môžete kedykoľvek obmedziť, obnoviť a vymazať.