Vinnerne av den prestisjetunge Harvey Awards, blant dem høstet av kirkman og Levende døde, Og Robert Crumb som den beste tegneren.
BESTE SKRIFTSKRIVER
- Jason Aaron, "Scalped", Vertigo / DC Comics
- Geoff Johns, "Blackest Night", DC Comics
- Robert Kirkman, "The Walking Dead," Image Comics
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw," Amulet Books
- Mark Waid, “Uopprettelig”, Boom! Studios
BESTE SKUFFER
- Robert Crumb, "Book Of Genesis", WW Norton
- Guy Davis, "Bprd: Black Goddess", Dark Horse Comics
- Brian Fies, "Hva som skjedde med morgendagens verden?", Abrams ComicArts
- David Petersen, "Mouse Guard: Winter 1152?, Archaia Studios Press
- Frank Quitely, "Batman And Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detective Comics", DC Comics
BESTE FULL FORfatter
- Darwyn Cooke, "Richard Stark's Parker: The Hunter," IDW
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw," Amulet Books
- Roger Langridge, “The Muppet Show Comic Book”, Boom! Studios
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Pantheon
- Seth, "George Sprott (1894-1975)", tegnet og kvartalsvis
BESTE MARKER
- Chris Eliopoulos, "Franklin Richards: Son Of A Genius" -historier, Marvel Comics
- Brian Fies, "Hva som skjedde med morgendagens verden?", Abrams ComicArts
- Thomas Mauer, "Rapture", Dark Horse Comics
- David Mazzucchelli, "Asterios Polyp", Pantheon
- Richard Starkings, "Elephantmen," Image Comics
BESTE INKER
- Oclair Albert, “Blackest Night”, DC Comics
- Steve Ellis, "High Moon", Zuda / DC Comics
- Klaus Janson, "Amazing Spider-Man", Marvel Comics
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw," Amulet Books
- Mark Morales, "Thor", Marvel Comics
BESTE FARGER
- Brian Fies, "Hva som skjedde med morgendagens verden?", Abrams ComicArts
- Steve Hamaker, "Bone: Crown Of Horns," Graphix
- Laura Martin, "The Rocketeer: The Complete Adventures", IDW
- David Mazzucchelli, “Asterios Polyp”, Pantheon
- Dave Stewart, “BPRD: Black Goddess,” Dark Horse Comics
BESTE PORTADIST
- Jenny Frison, “The Dreamer,” IDW
- Mike Mignola, "Hellboy: The Bride Of Hell", Dark Horse Comics
- Michael Avon Oeming, "Mus Templar: Destiny, Part I," Image Comics
- Frank Quitely, "Batman And Robin", DC Comics
- JH Williams III, "Detective Comics", DC Comics
BESTE NYE TALENT
- Kevin Cannon, “Far Arden,” Topphylle
- Rob Guillory, "Chew", Image Comics
- Reinhard Kleist, "Johnny Cash: I See A Darkness", Abrams ComicArts
- Nathan Schreiber, “Act-I-Vate: Power Out,” http://act-i-vate.com
- Matthew Weldon, "New Brighton Archaeological Society", Image Comics
BESTE NYE SERIEN
- "Batman And Robin", DC Comics
- "Chew", Image Comics
- "Uforløselig", Boom! Studios
- "Sweet Tooth", Vertigo / DC Comics
- "Unwritten", Vertigo / DC Comics
BESTE UENDELIGE SERIER ELLER MINI-SERIER
- "Beasts Of Burden", Dark Horse Comics
- "Diary Of A Wimpy Kid", Amulet Books
- "Ganges", Fantagraphics Books
- "Invincible", Image Comics
- "Scalped", Vertigo / DC Comics
- "The Walking Dead", Image Comics
BESTE ORIGINALPUBLIKASJON FOR UNGRE LESERE
- "Amulett: Storekeeper's Curse", Graphix
- "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw", Amulet Books
- "Grown-Ups Are Dumb", Hyperion Books
- "The Muppet Show Comic Book", Boom! Studios
- "New Brighton Archeological Society", Image Comics
- "3-2-3 Detective Agency", Amulet Books
BESTE ANTOLOGI
- “Act-I-Vate”, http://act-i-vate.com
- “Fly nr. 6?, Villard
- "Popgun # 3?, Image Comics
- "Strange Tales", Marvel Comics
- "Wednesday Comics", DC Comics
BESTE ORIGINALALBUM
- "Asterios Polyp", av David Mazucchelli, Pantheon
- “Book Of Genesis”, av Robert Crumb, WW Norton
- "George Sprott (1894-1975)", av Seth, Drawn og Quarterly
- “Footnotes In Gaza”, av Joe Sacco, Metropolitan Books
- “Stitches”, av David Small, WW Norton
- "Hva som skjedde med morgendagens verden?", Av Brian Fies, Abrams ComicArts
BESTE TIDLIGERE RELEASEDE ALBUM
- “AD: New Orleans After The Deluge”, av Josh Neufeld, Pantheon
- “Collected Essex County”, av Jeff Lemire, Top Shelf
- “Graveslinger”, av Shannon Denton, Jeff Mariotte, John Cboins og Nina Sorat, IDW
- “Masterpiece Comics”, av R. Sikoryak, Drawn and Quarterly
- "Mice Templar Volume 1", av Bryan JL Glass og Michael Avon Oeming, Image Comics
BESTE VIGNETTE ELLER PRESSESTRIKK
- “Cul-De-Sac”, av Richard Thompson, Universal Press Syndicate
- “Foxtrot”, av Bill Amend, Universal Press Syndicate
- “Get Fuzzy” av Darby Conley, United Feature Syndicate
- “Mutts” av Patrick McDonnell, King Features Syndicate
- “Pearls Before Swine”, av Stephan Pastis, United Feature Syndicate
BESTE NATIONAL MATERIAL RE-EDITION PROSJEKT
- “The Best Of Simon And Kirby”, av Joe Simon og Jack Kirby; redigert av Steve Saffel, Titan Books
- “Humbug”, unnfanget og redigert av Harvey Kurtzman og skapt av Harvey Kurtzman, Jack Davis, Will Elder, Al Jaffee og Arnold Roth; redigert av Gary Groth, Fantagraphics Books
- “Rip Kirby”, av Alex Raymond; redigert av Dean Mullaney, IDW
- "The Rocketeer: The Complete Adventures," av Dave Stevens; redigert av Scott Dunbier, IDW
- "The Toon Treasury Of Classic Children's Comics", redigert av Art Spiegelman og Francoise Mouly, Abrams ComicsArt
BESTE AMERIKANSKE UTGAVEN AV UTENLANDSK MATERIALE
- "The Art Of Osamu Tezuka: God Of Manga", av Helen McCarthy, Abrams ComicArts
- “Manga Kamishibai”, av Eric P. Nash, Abrams ComicArts
- “The Photographer”, av Emmanuel Guibert, Didier LeFevre og Frederic Lemercier, første sekund
- “Pluto: Urasawa X Tezuka”, av Naoki Urasawa og Takashi Nagasaki, Viz Media
- “20th Century Boys”, av Naoki Urasawa, Viz Media
BESTE ONLINE-TEGNINGEN
- “Hark! A Vagrant “, av Kate Beaton
- "High Moon", av Steve Ellis, David Gallaher og Scott O. Brown
- “Power Out”, av Nathan Schreibe
- "PvP" av Scott Kurtz
- "Untitled", av Cameron Stewart
SPESIALPRIS FOR HUMOR I TEGNINGEN
- Evan Dorkin og Jill Thompson, "Beasts Of Burden", Dark Horse Books
- Jeff Kinney, "Diary Of A Wimpy Kid # 3: The Last Straw," Amulet Books
- Roger Landridge, “The Muppet Show Comic Book”, Boom! Studios
- Bryan Lee O'Malley, "Scott Pilgrim # 5?", Oni Press
- Andrew Pepoy, "The Adventures Of Simone & Ajax: A Christmas Caper", ComicMix
SPESIALPRIS FOR UTMERKELIGHET I PRESENTASJON
- "Art OF Harvey Kurtzman: The Mad Genius Of Comics", av Denis Kitchen og Paul Buhle, Abrams ComicArts
- “The Brinkley Girls: The Best Of Nell Brinkleys Cartoons From 1913-1940?, Redigert av Trina Robbins, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", av Seth, Drawn og Quarterly
- "The Rocketeer: The Complete Adventures" av Dave Stevens, redigert av Scott Dunbier, IDW
- "Secret Identity: The Fetish Art Of Supermans Co-Creator Joe Shuster", redigert av Craig Yoe, Abrams ComicArts
- "Wednesday Comics", redigert av Mark Chiarello, DC Comics
BESTE BIOGRAFISKE, HISTORISKE ELLER AVISPRESENTASJON
- “Alter-ego”, redigert av Roy Thomas, TwoMorrows
- "Art Of Harvey Kurtzman: The Mad Genius Of Comics", av Denis Kitchen og Paul Buhle, Abrams ComicArts
- “The Best Of Simon And Kirby”, av Joe Simon og Jack Kirby; redigert av Steve Saffel, Titan Books
- "The Comics Journal", redigert av Gary Groth, Michael Dean og Kristy Valenti, Fantagraphics Books
- “Underground Classics”, av James Danky og Denis Kitchen, Abrams ComicArts
BESTE ENHETNUMMER ELLER HISTORIE
- “Alec: The Years Have Pants”, av Eddie Campbell, Top Shelf
- "Asterios Polyp", av David Mazucchelli, Pantheon
- “Ganges # 3?, Av Kevin Huizenga, Fantagraphics Books
- "George Sprott (1894-1975)", av Seth, Drawn og Quarterly
- “Jonah Hex # 50?, Skrevet av Jimmy Palmiotti og Justin Gray, tegnet av Darwyn Cooke, DC Comics
- “Richard Stark's Parker: The Hunter”, av Darwyn Cooke, IDW
- "Hva som skjedde med morgendagens verden?", Av Brian Fies, Abrams ComicArts
DICK GIORDANO TILDELING TIL ÅRETS MENNESKER
Tim Sale og Jerry Robinson
HELTINITIATIV TILDELING TIL EN LEVETID
Walt Simon