Nominiran za Eisnera 2015

Nominiran za Eisnera 2015.

Nominiran za Eisnera 2015.

Nominacije za Eisnerove nagrade 2015 a među velikim brojem kategorija nalaze se i neki španjolski autori poput David Aja, Marcos Martin, Meritxell Bosch, Max, Juan Diaz Canales y Slika rezerviranog mjesta Juanjo Guarnido. Cjelovit popis u nastavku:

Najbolja kratka priča

'Početak kraja', autorice Rine Ayuyang, na muthamagazine.com
'Leš na imjinu!', Peter Kuper, u Majstorske oznake: crtači koji su promijenili svijet (Simon i Schuster)
'Pravilo broj jedan', Lee Bermejo, u crno-bijeloj Batman # 3 (DC)
'Zvuk tapšanja jednom rukom', Max Landis i Jock, u Adventures of Superman # 14 (DC)
'Kad tama pritisne', Emily Carroll, na web stranici emcarroll.com/comics/darkness/

Najbolji pojedinačni broj (jedan metak)

'Astro City # 16: Wish I May', Kurt Busiek i Brent Anderson (Vertigo / DC)
'Bremenske zvijeri: lovci i sakupljači' Evana Dorkina i Jill Thompson (Tamni konj)
'Ludi čovjek u tvom licu 3D Special', autor Mike Allred (slika)
'Marvelova proslava 75. godišnjice # 1? (Čudo)
'Multiversity: Pax Americana # 1?', Grant Morrison i Frank Qurely (DC)

Da biste nastavili vidjeti cijeli popis, možete kliknuti Nastaviti čitanje.

Najbolja serija Redovito

'Astro City', Kurt Busiek i Brent Anderson (Vertigo)
'Bandette', Paul Tobin i Colleen Coover (Monkeybrain)
'Hawkeye', Matt Fraction i David Aja (Marvel)
'Saga', Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Slika)
'Južna gadova', Jason Aaron i Jason Latour (Slika)
'The Walking Dead' Roberta Kirkmana, Charlieja Adlarda i Stefana Gaudiana (Slika / Skybound)

Najbolja ograničena serija

'Daredevil: Road Warrior', Mark Waid i Peter Krause (Marvel Infinite Comics)
'Mali Nemo: Povratak u Slumberland', Eric Shanower i Gabriel Rodriguez (IDW)
'Multiverzitet', Grant Morrison i sur. (DC)
'Privatno oko', Brian K. Vaughan i Marcos Martin (Syndicate Panel)
'Pješčani čovjek: uvertira', Neil Gaiman i JH Williams III (Vertigo / DC)

Najbolja nova serija

'The Fade Out', Ed Brubaker i Sean Phillips (Slika)
'Lumberjanes', Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson i Brooke A. Allen (BOOM! Box)
'Gospođo Marvel ', G. Willow Wilson i Adrian Alphona (Marvel)
'Raketni rakun', Skottie Young (Marvel)
'The Wicked + The Divine', Kieron Gillen i Jamie McKelvie (Slika)

Najbolja publikacija za mlade čitatelje (do 7 godina)

'BirdCatDog', Lee Nordling i Meritxell Bosch (Lerner / Graphic Universe)
'Mačka zvana Tim i druge priče', John Martz (Koyama Press)
'Hello Kitty, Hello 40: Celebration in 40 Stories', uredile Traci N. Todd i Elizabeth Kawasaki (VIZ)
'Mermin, knjiga 3: Dubinski zaroni', Joey Weiser (Oni)
'Zoološki vrt', Ariel Cohn i Aron Nels Steinke (prva druga)

Najbolja dječja publikacija (8-12 godina)

'Batman Li'l Gotham, sv. 2 Derek Fridolfs i Dustin Nguyen (DC)
'El Deafo', Cece Bell (Amulet / Abrams)
'Bila sam mačka', Paul Tobin i Benjamin Dewey (Oni)
'Mali Nemo: Povratak u Slumberland', Eric Shanower i Gabriel Rodriguez (IDW)
'Sićušni titani: Povratak u kućicu na drvetu', Art Baltazar i Franco (DC)

Najbolja publikacija za mlade (13-17 godina)

'Doomboy' Tonyja Sandovala (Magnetic Press)
'Najgluplja ideja ikad', Jimmy Gownley (Graphix / Scholastic)
'Lumberjanes', Shannon Watters, Grace Ellis, Noelle Stevenson i Brooke A. Allen (BOOM! Box)
'Meteorski muškarci', Jeff Parker i Sandy Jarrell (Oni)
'Junak sjene', Gene Luen Yang i Sonny Liew (prva druga)
"Ključevi", Farel Dalrymple (prva sekunda)

Najbolja humoristična publikacija

'The Complete Cul de Sac', Richarda Thompsona (Andrews McMeel)
'Pasji opušak i ljubav. I takve stvari. I mačke. ' napisao Jim Benton (NBM)
'Groo vs. Conan ', Sergio Aragonés, Mark Evanier i Tom Yeates (Tamni konj)
'Raketni rakun', Skottie Young (Marvel)
'Superiorni neprijatelji Spider-Mana', Nick Spencer i Steve Lieber (Marvel)

Najbolji zbornik

'U mraku: Užasna antologija', uredila Rachel Deering (Tiny Behemoth Press / IDW)
Mali Nemo: Sanjaj još jedan san, uredili Josh O'Neill, Andrew Carl i Chris Stevens (Locust Moon)
'Massive: Gay Erotic Manga i ljudi koji to čine', urednici Ann Ishii, Chip Kidd i Graham Kolbeins (Fantagraphics)
'Majstorska obilježja: crtači koji su promijenili svijet', urednik Monte Beauchamp (Simon i Schuster)
'Za kraj svih ratova: grafička antologija Prvog svjetskog rata', urednici Jonathan Clode i John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Najbolji digitalni strip / web strip

'Bandette', Paul Tobin i Colleen Coover, Monkeybrain / comiXology.com
'Neuspjelo nebo' Daxa Tran-Caffeea, failingsky.com
'Posljednje mehaničko čudovište', Briana Fiesa, lastmechanicalmonster.blogspot.com
'Nimona' Noelle Stephenson, gingerhaze.com/nimona/comic
'Privatno oko' Briana K. Vaughana i Marcosa Martina, панелиyndicate.com

Najbolji rad zasnovan na stvarnosti

'Zar ne možemo razgovarati o nečemu ugodnijem?' autor: Roz Chast (Bloomsbury)
'Zmajev dah i druge istinite priče', MariNaomi (2d Cloud / Necivilizirane knjige)
'El Deafo', Cece Bell (Amulet / Abrams)
'Hip hop obiteljsko stablo, sv. 2?, Ed Piskor (Fantagraphics)
Opasne priče Nathana Halea: Ugovori, rovovi, blato i krv, Nathan Hale (Abrams)
'Za kraj svih ratova: grafička antologija Prvog svjetskog rata', urednici Jonathan Clode i John Stuart Clark (Soaring Penguin)

Najbolji grafički album (novi)

'Gigantska brada koja je bila zla', Stephen Collins (Picador)
'Ovdje', Richarda McGuirea (Panteon)
'Ubij moju majku', Jules Feiffer (Liveright)
'Peć bez majke', Roba Davisa (SelfMadeHero)
'Sekunde', Bryan Lee O'Malley (Ballantine Books)
'Ovo jedno ljeto', Mariko Tamaki i Jillian Tamaki (prva druga)

Najbolji grafički album (pretisak)

'Omnibus Dave Dormana's Wasted Lands' (Magnetic Press)
'Kako biti sretan', Eleanor Davis (Fantagraphics)
'Jim', Jim Woodring (Fantagraphics)
"Riznica majmunskih čarapa", Tony Millionaire (Fantagraphics)
'Kroz šumu', Emily Carroll (McElderry Books)

Najbolja arhivska zbirka ili projekt - Stripovi

'Kompletni komplet ZAP Comix Box', urednik Gary Groth, s Mikeom Catronom (Fantagraphics)
'Steranko Nick Fury Agent iz izdanja SHIELD Artist's Edition', urednik Scott Dunbier (IDW)
'Donald Duck Walta Disneya: Trag jednoroga', Carl Barks, urednik Gary Groth (Fantagraphics)
'Ujak Walta Disneya ujak Scrooge i Donald Duck: Sin sina', Don Rosa, urednik David Gerstein (Fantagraphics)
'Pogo Walta Kellyja: Kompletni stripovi Dell, sv. 1–2, uredio Daniel Herman (Hermes)
'Witzend', Wallace Wood i suradnici, Uredio Gary Groth, s Mikeom Catronom (Fantagraphics)

Najbolja arhivska zbirka ili projekt - trake za tisak

'Kompletni mali nemo Winsora McCaya', urednik Alexander Braun (TASCHEN)
'Tarzan Edgara Ricea Burroughsa: Nedjeljni stripovi, 1933. - 1935., Hal Foster, urednik Brendan Wright (Tamni konj)
'Moomin: Deluxe Anniversary Edition', Tove Jansson, urednik Tom Devlin (Crtano i tromjesečno)
'Pogo, sv. 3: Dokazi za suprotno ', Walt Kelly, ur. Carolyn Kelly i Eric Reynolds (Fantagraphics)
'Mickey Mouse Walta Disneya, vol. 5-6, Floyd Gottfredson, uredili David Gerstein i Gary Groth (Fantagraphics)

Najbolje sjevernoameričko izdanje međunarodnog materijala

'Prekrasna tama', Fabien Vehlmann i Kerascoët (nacrtano i tromjesečno)
'Blacksad: Amarillo', Juan Díaz Canales i Juanjo Guarnido (Tamni konj)
'Corto Maltese: Pod znakom Jarca', Hugo Pratt (IDW / Euro Comics)
'Jaybird', Lauri i Jaakko Ahonen (Tamni konj / SAF)
'Nagnuta djevojka', Benoît Peeters i François Schuiten (Alaxis Press)

Najbolje sjevernoameričko izdanje međunarodnog materijala (Azija)

Ubiti je sve što trebate, Hiroshi Sakurazaka, Ryosuke Takeuchi, Takeshi Obata i yoshitoshi ABe (VIZ)
'U odjeći zvanoj masnoća', Moyoco Anno (okomita)
'Gospodar Keaton, svezak 1., Naoki Urasawa, Hokusei Katsushika i Takashi Nagasaki (VIZ)
'Čovjek s jednim udarcem', One i Yusuke Murata (VIZ)
'Showa 1939–1955 i Showa 1944–1953: Povijest Japana', Shigeru Mizuki (nacrtano i tromjesečno)
'Vučja djeca: Ame i Yuki', Mamoru Hosada i Yu (Yen Press)

Najbolji scenarist

Jason Aaron, 'Izvorni grijeh', 'Thor', 'Ljudi gnjeva' (Marvel); 'Južna gadova' (Slika)
Kelly Sue DeConnick, 'Kapetan Marvel' (Marvel); 'Prilično smrtonosno' (slika)
Grant Morrison, 'The Multiversity' (DC); 'Annihilator' (Legendarni strip)
Brian K. Vaughan, 'Saga' (slika); 'Privatno oko' (sindikalna ploča)
G. Willow Wilson, 'Gđa. Marvel '(čudo)
Gene Luen Yang, 'Avatar: Posljednji zrakoplov' (Tamni konj); 'Junak sjene' (prva sekunda)

Najbolji scenarist / karikaturist

Sergio Aragonés, 'Sergio Aragonés Funnies' (Bongo); 'Groo vs. Conan '(Tamni konj)
Charles Burns, 'Šećerna lubanja' (Panteon)
Stephen Collins, 'Divovska brada koja je bila zla'
Richard McGuire, 'Ovdje' (Panteon)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Tamni konj)
Raina Telgemeier, 'Sestre' (Graphix / Scholastic)

Najbolji crtač / inker ili ladica / inker tim

Adrian Alphona, 'Gđa. Marvel '(čudo)
Mike Allred, 'Srebrni surfer' (Marvel); 'Ludilo u tvom licu 3D specijalno' (slika)
Frank Qu Quite, 'Multiversity' (DC)
François Schuiten, "Nagnuta djevojka" (Alaxis Press)
Fiona Staples, 'Saga' (slika)
Babs Tarr, 'Batgirl' (DC)

Najbolji crtač / multimedijalni umjetnik (umjetnost interijera)

Lauri i Jaakko Ahonen, 'Jaybird' (Tamni konj)
Colleen Coover, 'Bandette' (Majmunski mozak)
Mike Del Mundo, 'Elektra' (Marvel)
Juanjo Guarnido, 'Blacksad: Amarillo' (Tamni konj)
JH Williams III, 'Pješčanik: uvertira' (Vertigo / DC)

Najbolji umjetnik naslovnice

Darwyn Cooke, 'DC Comics Darwyn Cooke, mjesečne varijante naslovnica' (DC)
Mike Del Mundo, 'Elektra', 'X-Men: Legacy', 'A + X', 'Dexter', 'Dexter Down Under' (Marvel)
Francesco Francavilla, 'Zagrobni život s Archiejem' (Archie); 'Grindhouse: Vrata se otvaraju u ponoć' (Dark Horse); 'Zona sumraka', 'Django / Zorro' (Dynamite); 'Dosjei X' (IDW)
Jamie McKelvie / Matthew Wilson, 'Zli + Božanstveno' (Slika); 'Gospođo Marvel '(čudo)
Phil Noto, 'Crna udovica' (Marvel)
Alex Ross, 'Astro City' (Vertigo / DC); 'Batman 66: Izgubljena epizoda', 'Batman 66 susreće zelenog stršljena' (DC / Dynamite)

Najbolji kolorist

Laura Allred, 'Srebrna surferica' (Marvel); 'Ludilo u tvom licu 3D specijalno' (slika)
Nelson Daniel, 'Mali Nemo: Povratak u Slumberland', 'Sudac Dredd', 'Wild Blue Yonder' (IDW)
Lovernj Kindzierski, 'Knjiga o groblju, sv. 1-2? (Harper)
Matthew Petz, 'The Leg' (gornja polica)
Dave Stewart, 'Hellboy u paklu', 'BPRD', 'Abe Sapien', 'Baltimore', 'Lobster Johnson', 'Witchfinder', 'Shaolin Cowboy', 'Aliens: Fire and Stone', 'DHP' (Dark Horse) )
Matthew Wilson, 'Pustolovine Supermana' (DC); 'Zli + Božanstveno' (Slika), 'Daredevil', 'Thor' (Marvel)

Najbolji izrađivač znakova

Joe Caramagna, 'Gđa. Marvel ',' Daredevil '(Marvel)
Todd Klein, 'Fables', 'The Sandman: Uverture', 'The Unwritten' (Vertigo / DC); 'Nemo: Berlinske ruže' (gornja polica)
Max, 'Vapor' (fantastika)
Jack Morelli, 'Zagrobni život s Archiejem', 'Archie, Betty i Veronica, itd.' (Archie)
Stan Sakai, 'Usagi Yojimbo: Senso', 'Usagi Yojimbo Color Special: The Artist' (Tamni konj)

Najbolja periodika / novinarstvo vezano uz strip

'Alter Ego', urednik Roy Thomas (TwoMorrows)
'Stvoritelj stripova', urednik Jon B. Cooke (TwoMorrows)
'Resursi stripova', urednik Jonah Weiland, www.comicbookresources.com
'Comics Alliance', uredili Andy Khouri, Caleb Goellner, Andrew Wheeler i Joe Hughes, www.comicsalliance.com
tcj.com, uredili Dan Nadel i Timothy Hodler (Fantagrapahics), www.tcj.com

Najbolja knjiga vezana uz strip

'Stripovi kroz vrijeme: povijest ikona, idola i ideja (4 sveska)', Uredio M. Keith Booker (ABC-CLIO)
'Puzajuća smrt iz Neptuna: Život i stripovi Basila Wolvertona', autor Greg Sadowski (Fantagraphics)
'Genijalni animirani: Umjetnost crtića Alex Toth, sv. 3 Dean Mullaney i Bruce Canwell (IDW / LOAC)
'Kakve budale čine ovi smrtnici: priča o paku', Michaela Alexandera Kahna i Richarda Samuela Westa (IDW / LOAC)
'75 godina Marvelovog stripa: od zlatnog doba do srebrnog ekrana', Roy Thomas i Josh Baker (TASCHEN)

Najbolji akademski rad

'Američki strip, književna teorija i religija: Zagrobni život superheroja', A. David Lewis (Palgrave Macmillan)
"Uzimajući u obzir stražare: poetika, vlasništvo, politika", Andrew Hoberek (Rutgers University Press)
'Funnybooks: Nevjerojatne slave najboljih američkih stripova', Michael Barrier (University of California Press)
'Grafički detalji: Ispovjednički strip židovskih žena u esejima i intervjuima', uredila Sarah Lightman (McFarland)
'Podrijetlo stripa: od Williama Hogartha do Winsora McCaya', Thierry Smolderen, tr. Bart Beaty i Nick Nguyen (Sveučilišni tisak u Mississippiju)
'Široko se probudi u Slumberlandu: fantazija, masovna kultura i modernizam u umjetnosti Winsora McCaya', autorice Katherine Roeder (University Press iz Mississippija)

Najbolji dizajn posta

'Batman: Kelley Jones Gallery Edition', dizajner Josh Beatman / Brainchild Studios (Graphitti / DC)
'Kompletni komplet ZAP Comix Box', dizajnirao Tony Ong (Fantagraphics)
'Mali Nemo: sanjaj još jedan san', dizajner Jim Rugg (Locust Moon)
'Street View', dizajner Pascal Rabate (NBM / Comics Lit)
'Kompletni mali nemo Winsora McCaya', dizajnerica Anna Tina Kessler (TASCHEN)


Sadržaj članka pridržava se naših načela urednička etika. Da biste prijavili pogrešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite svoj komentar

Vaša email adresa neće biti objavljen. Obavezna polja su označena s *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obvezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostira Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.