Već postoje pobjednici Harveyja 2014

Nagrade Harvey

Već postoje pobjednici Harveyja iz 2014.

Dobitnici prestižnog Nagrade HarveyMeđu nominiranim su tri nacionalna autora, David Aja, Víctor Santos i Pere Pérez. Prvi uzima Harveyja u kategoriji Najbolja pojedinačna priča za svoj rad na seriji Jastrebovo oko (izvrsna priča u kojoj je pas Clinta Bartona glavni junak). Sa svoje strane, ni Santos ni Pérez nisu uspjeli odvesti Harveyja Najperspektivniji novi talenat, koji se takmiče u okviru ove kategorije. Veliki dobitnik nagrada bio je saga, serija Brian K Vaughan y Fiona spajalice za sliku. Kompletnu listu pobjednika ostavljam ispod, ističući podebljano ko je mački uzeo vodu:

Najbolji scenarist:

James Asmus, QUANTUM AND WOODY, Valiant Entertainment
Matt Fraction, HAWKEYE, Marvel Comics
Matt Kindt, MIND MGMT, Stripovi Dark Horse
Brian K. Vaughan, SAGA, Image Comics
Mark Waid, DAREDEVIL, Marvel Comics

Najbolji crtač:

David Aja, HAWKEYE, Marvel Comics
Dan Parent, KEVIN KELLER, Archie Comics
Nate Powell, OŽUJAK: KNJIGA PRVA, Proizvodnja gornjih polica
Chris Samnee, DAREDEVIL, Marvel Comics
Fiona Staples, SAGA, Image Comics
Jeff Stokely, ŠEST GORILA GORILLA, BUM! Studija

Najbolji crtani film:

Matt Kindt, MIND MGMT, Stripovi Dark Horse
Utješite ljubav i Adam Withers, KIŠA U MRAKU, uniquescomic.com
Terry Moore, RACHEL RISING, Sažeti studiji
Dan Parent, KEVIN KELLER, Archie Comics
David Petersen, STRAŽAR MIŠA: CRNA SJEKIRA, BUM! Studiji / Archaia
Paul Pope, BORBENI DJEČAK, prvi drugi

Najbolji potpisnik:

Deron Bennett, KIBORG 009, Archaia
Dave Lanphear, QUANTUM AND WOODY, Valiant Entertainment
Terry Moore, RACHEL RISING, Sažeti studio
Steve Wands, AVANTURNO VRIJEME, kaBOOM!
Britt Wilson, AVANTURNO VRIJEME S FIONNOM I TORTOM, kaBOOM!

Najbolji inker:

Vanesa R. Del Rey, HIT, BUM! Studija
Stefano Gaudiano, HODAJUĆI MRTVI, Image Comics
Danny Miki, BATMAN, DC Comics
Brian Stelfreeze, DAN MUŠKARCI, BUM! Studija
Wade Von Grawbadger, SVI NOVI X-MEN, Marvel Comics

Najbolji kolorist:

Jordan Bellaire, PRETTY DEADLY, Image Comics
Marte Gracia, SVI NOVI X-MEN, Marvel Comics
Matt Hollingsworth, HAWKEYE, Marvel Comics
Brian Reber, UNITY, Valiant Entertainment
Dave Stewart, HELLBOY: NOĆNI CIRKUS, Dark Horse Comics

Da biste vidjeli kompletnu listu, jednostavno kliknite na Nastavite čitati...

Najbolji izvođač naslovnice:

Goni Montes, SLJEDEĆI ZAVJET CLIVE BARKER-a
Andrew Robinson, QUANTUM AND WOODY, Valiant Entertainment
Chris Samnee, DAREDEVIL, Marvel Comics
Fiona Staples, SAGA, Image Comics
Brian Stelfreeze, DAN MUŠKARCI, BUM! Studija

Novi talent koji najviše obećava:

James Asmus, QUANTUM AND WOODY, Valiant Entertainment
Pere Perez, STRIJELAC I ARMSTRONG, RATOVI HARBINGERA, Valiant Entertainment
Victor Santos, POLAR: DOLAZIO JE IZ HLADA, PREDSTAVLJA TAMNI KONJ, Stripovi tamnog konja
Jeff Stokely, ŠEST GORILA GORILLA, BUM! Studija
Chip Zdarsky, SEKS ZLOČINCI, Image Comics

Najbolje nove serije:

POSLE AFLIFEA SA ARCHIE-em, Archie Comics
KVANTNO I DRVENO, Valiant Entertainment
SEKS KRIMINALCI, Slika
ŠEST GORILA GUN, BUM! Studija
RIZIK SUICIDA, BUM! Studija

Redovne ili ograničene najbolje serije:

STRELAC I ARMSTRONG, Valiant Entertainment
DAREDEVIL, Marvel Stripovi
HAWKEYE, Marvel Stripovi
UDAR, BUM! Studija
STRAŽAR MIŠA: LEGENDE STRAŽE VOL. 2, Archaia
SAGA, Image Stripovi

Najbolja novinska traka:

DICK TRACY, Joe Staton i Mike Curtis, Tribune Media Services?
FOXTROT, Bill Amend, Universal Uclick
GET FUZZY, Darby Conley, Universal Uclick
MUTTS, Patrick McDonnell, King Features
FANTOM, Tony DePaul i Paul Ryan, King Features Syndicate

Najbolja antologija:

TAMNI KONJ PREDSTAVLJA, Stripovi tamnog konja
STRAŽAR MIŠA: LEGENDE STRAŽAČA SVEZAK 2, BUM! Studiji / Archaia
IZLAZNA TERITORIJA 3, Image Stripovi
SPERA, SVEZAK 3, BUM! Studiji / Archaia
ODUŠEVLJAVAJUĆE SAVJETE AVANTURA, BUM! Studiji / Archaia

Najbolji album:

DEČAK ZA BORBE, prvi drugi
KIBORG 009, Arhaja
OŽUJAK: KNJIGA PRVA, Top Shelf Productions
PETI BEATLE: PRIČA O BRIANU EPSTEINU, Stripovi tamnog konja
RAZLOG ZMAJA, BUM! Studiji / Archaia

Najbolji reizdani album:

HARBINGER SVEZAK 1: OMEGA RISING, Valiant Entertainment
SVEZAK OMNIBUSA UBICA 1, Archaia
MIŠ SPREMI VOL. 3: CRNA SJEKIRA, BUM! Studiji / Archaia
POLARITET, BUM! Studija
KIŠA U MRAKU: KOMPLETNA SAGA, Utešna ljubav i Adam Withers

Najbolji pojedinačni broj:

GODIŠNJE PUTA AVANTURE # 1, kaBOOM!
DEMETER, u samoizdanju, Becky Cloonan
Poljubac nije samo poljubac!, KEVIN KELLER # 10, Archie Comics
Tu i tamo, MRAČNI KONJ PREDSTAVLJA # 30, Stripovi tamnog konja
Pizza je moja stvar, HAWKEYE # 11, Marvel Comics
RIZIK SUICIDA # 5, BUM! Studiji? UNITY # 1, Valiant Entertainment

Najbolji pretisak:

BARNABY SVEZAK 1, Fantagrafija
NAJBOLJE OD KNJIGE COMIX: KADA SU MARVEL COMICS IŠLI U PODzemlje, Knjige o sudoperu / Tamni konj
LOMLJIVA STIJENSKA KLASIKA SVEZA 2, BUM! Studiji / Archaia
VALIANTNI MAJSTORI: NINJAK SVEZAK 1 - CRNA VODA, Valiant Entertainment
VALIANTNI MAJSTORI: SHADOWMAN VOLUME 1 DUHOVI U OKVIRU, Valiant Entertainment

Najbolje izdanje stranog materijala:

NAPAD NA TITANA, Kodansha
UBICA, SVEZAK 4, BUM! Studiji / Archaia
SHOWA: POVIJEST JAPANA 1926-1939, nacrtano i tromjesečno
SUNČANO, Viz Potpis
DANAS JE POSLJEDNJI DAN OSTALOG ŽIVOTA, Fantagraphics

Najbolji web strip:

BATTLEPUG, Mike Norton, battlepug.com?
SAN, Lora Innes, thedreamercomic.com
SUD ZA GUNNERKRIGG, Tom Siddell, gunnerkrigg.com
JL8, Yale Stewart, jl8comic.tumblr.com
TABLIČNI TITANI, Scott Kurtz, Steve Hamaker i Brian Hurtt, tabletitans.com

Specijalna nagrada za humor u stripu:

James Asmus, QUANTUM AND WOODY, Valiant Entertainment
Ryan North, AVANTURNO VRIJEME, KaBOOM!?
Dan Parent, KEVIN KELLER, Archie Comics
Fred Van Lente, ARCHER I ARMSTRONG, Valiant Entertainment
Jim Zub, SKULLKICKERS, Image Stripovi

Specijalna nagrada za izvrsnost:

NAJBOLJA KNJIGA O COMIX-u: KADA SU MARVEL STRIPI IŠLI U PODzemlje, John Lind, Knjige o kuhinjskim sudoperima / Stripovi o tamnom konju?
KIBORG 009, Stephen Christy, Archaia
HARBINGER WARS, Josh Johns i Warren Simons, Valiant Entertainment
ODUŠEVLJAVAJUĆE SAVEZE AVANTURA, Joe LeFavi, BUM! Studiji / Archaia
UNITY, Alejandro Arbona, Josh Johns i Warren Simons, Valiant Entertainment

Najbolja biografska, istorijska ili novinarska publikacija:

AL CAPP: ŽIVOT SUPROTNO, Denis Kitchen, Bloomsbury
AMERIČKE KRONIKE STRIPOVA: 1950-te, izdavaštvo TwoMorrow
UMJETNOST RUBE GOLDBERG, Jennifer George, Abrams ComicArts
CO-MIX: RETROSPEKTIVA STRIPA, GRAFIKE I OTPISA, Art Spiegelman, nacrtano i tromjesečno
PETI BEATLE: PRIČA O BRIANU EPSTEINU, Vivek J. Tiwary, Andrew C. Robinson i Kyle Baker, Dark Horse
OŽUJAK: KNJIGA PRVA, John Lewis, Andrew Aydin i Nate Powell, Top Shelf Productions

Najbolja originalna publikacija za mlade čitatelje:

AVANTURNO VRIJEME, KaBOOM! Garsonjere?
DEČAK ZA BORBE, prvi drugi
G-MAN: DOLAZI SE KUĆI, Image Comics
ČUDOVIŠTE NA BRDU, Top Shelf Productions
SAMO ŽIVI DJEČAK, flaša u groma


Sadržaj članka pridržava se naših principa urednička etika. Da biste prijavili grešku, kliknite ovdje.

Budite prvi koji komentarišete

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

*

*

  1. Za podatke odgovoran: Miguel Ángel Gatón
  2. Svrha podataka: Kontrola neželjene pošte, upravljanje komentarima.
  3. Legitimacija: Vaš pristanak
  4. Komunikacija podataka: Podaci se neće dostavljati trećim stranama, osim po zakonskoj obavezi.
  5. Pohrana podataka: Baza podataka koju hostuje Occentus Networks (EU)
  6. Prava: U bilo kojem trenutku možete ograničiti, oporaviti i izbrisati svoje podatke.