Üzerinden entrecomics, bu yılın adaylarını prestijli Eisner Ödülleri (çizgi roman dünyasının sıradan adamlarına sıklıkla açıklandığı gibi, çizgi roman Oscarları). Ve aday gösterilenler ...
EN İYİ KISA HİKAYE
- Kramers Ergot 7'de (Buenaventura Press) Chris Ware tarafından "Gerçek Boyut"
- "Çeçen Savaşı, Çeçen Kadınlar", Joe Sacco, Burada Yaşıyorum (Pantheon)
- "Freaks", Laura Park, Superior Showcase # 3'te (AdHouse)
- Kevin Huizenga'nın "Pulverize" filmindeki Glenn Ganj, Ganj # 2'de (Fantagraphics)
- Ian Boothby, Nina Matsumoto ve Andrew Pepoy'un yazdığı Cinayet, The Simpsons 'Treehouse of Horror # 14 (Bongo)
EN İYİ NORMAL SERİ
- All Star Superman, Grant Morrison ve Frank Quitely (DC)
- Fables, Bill Willingham, Mark Buckingham, Steve Leialoha, Niko Henrichon, Andrew Pepoy ve Peter Gross (Vertigo / DC)
- Naoki Urasawa'nın Canavarı, Naoki Urasawa (Viz)
- Thor, J. Michael Straczynski, Olivier Coipel, Mark Morales ve diğerleri (Marvel)
- Usagi Yojimbo, Stan Sakai (Dark Horse)
EN İYİ LİMİTED SERİ
- Groo: Hell on Earth, Sergio Aragonés ve Mark Evanier (Dark Horse)
- Hellboy: The Crooked Man, yazan Mike Mignola ve Richard Corben (Dark Horse)
- Locke & Key, Joe Hill ve Gabriel Rodriguez (IDW)
- Omega the Unknown, yazan Jonathan Lethem, Karl Rusnak ve Farel Dalrymple (Marvel)
- The Twelve, yazan J. Michael Straczynski ve Chris Weston (Marvel)
EN İYİ YENİ DİZİ
- Hava, G. Willow Wilson ve MK Perker (Vertigo / DC)
- Echo, Terry Moore (Soyut Stüdyo)
- Yenilmez Demir Adam, dey Matt Fraction ve Salvador Larocca (Marvel)
- Madame Xanadu, Matt Wagner, Amy Reeder Hadley ve Richard Friend (Vertigo / DC)
- Meçhul Asker, Joshua Dysart ve Alberto Ponticelli (Vertigo / DC)
ÇOCUKLAR İÇİN EN İYİ YAYIN
- Muska, Kitap 1: Stonekeeper, DE Kazu Kabuishi (Scholastic Graphix)
- Cowa! Akira Toriyama'DAN (Viz)
- Geceyarısı Prenses, DE Andi Watson (Resim)
- Kokmuş, DE Eleanor Davis (RAW Junior)
- Tiny Titans, DE Art Baltazar ve Franco (DC)
GENÇLER İÇİN EN İYİ YAYIN
- Coraline, Neil Gaiman, uyarlayan: P. Craig Russell (HarperCollins Children's Books)
- Crogan'ın İntikamı, Chris Schweizer (Oni)
- The Good Neighbors, Kitap 1: Kin, Holly Black ve Ted Naifeh (Scholastic Graphix)
- Rapunzel'in İntikamı, Shannon, Dean Hale ve Nathan Hale (Bloomsbury Çocuk Kitapları)
- Skim, Mariko Tamaki ve Jillian Tamaki (Groundwood Books)
EN İYİ MİZAH POST
- Douglas Paszkiewicz (Arsenik Ninni) tarafından Arsenic Lullaby Pulp Edition No. Zero,
- Ethan Nicolle (SLG) tarafından Chumble Spuzz
- "Sean O'Shea" dan (Richard E. Hughes) ve Ogden Whitney'den (Dark Horse) Herbie Arşivi
- Petey ve Kedi, John Kerschbaum (Fantagraphics)
- Wondermark: Atalarımızın Sakalları, David Malki (Dark Horse)
EN İYİ ANTOLOJİ
- Grafik Kurgu, Çizgi Filmler ve Gerçek Hikayelerin Bir Antolojisi, cilt. Ivan Brunetti (Yale University Press) tarafından düzenlenen 2,
- Lynda Barry (Houghton Mifflin) tarafından düzenlenen En İyi Amerikan Çizgi Romanları 2008
- Çizgi Roman Dövmesi: Tori Amos'un Sözleri ve Müziğinden Esinlenen Anlatı Sanatı, Rantz Hoseley tarafından düzenlendi (Resim)
- Sammy Harkham (Buenaventura Press) tarafından düzenlenen Kramers Ergot 7
- Scott Allie ve Sierra Hahn (Dark Horse) tarafından düzenlenen MySpace Dark Horse Presents
EN İYİ DİJİTAL ÇİZGİ
- Dash Shaw imzalı Bodyworld
- Finder, yazan Carla Speed McNeil
- The Lady's Murder, Eliza Frye
- Speak No Evil: Melancholy of a Space Mexican, yazan Elan Trinidad
- Vs., Alexis Sottile ve Joe Infurnari tarafından
GERÇEK GERÇEKLERE DAYALI EN İYİ İŞ
- Alan Savaşı, DE Emmanuel Guibert (Birinci İkinci)
- Mavi Haplar: Pozitif Bir Aşk Hikayesi, DE Frederik Peeters (Houghton Mifflin)
- Fishtown, DE Kevin Colden (IDW)
- XX.Yüzyıl Cinayetinin Hazinesi: Lindbergh Çocuğu, Rick Geary (NBM)
- What It Is, BY Lynda Barry (Drawn & Quarterly)
EN İYİ ALBÜM (ORİJİNAL)
- Alan Savaşı, Emmanuel Guibert (Birinci İkinci)
- Paul Balık Tutmaya Gidiyor, yazan Michel Rabagliati (Drawn & Quarterly)
- Skim, yazan Mariko Tamaki Y Jillian Tamaki (Groundwood Books)
- Swallow Me Whole, Nate Powell (En İyi Raf)
- Üç Gölge, Cyril Pedrosa (Birinci İkinci)
EN İYİ ALBÜM (DERLEME)
- Berlin Kitap 2: Duman Şehri, Jason Lutes (Drawn & Quarterly)
- Hellboy Library Edition, cilt. 1 ve 2, Mike Mignola (Dark Horse)
- Sam & Max Surfin 'the Highway yıldönümü baskısı HC, Steve Purcell (Telltale Games)
- Orta Batı Gökdelenleri, Joshua W. Cotter (AdHouse)
- Şemsiye Akademisi, cilt. 1: Apocalypse Suite deluxe edition, Gerard Way ve Gabriel Bá (Dark Horse)
EN İYİ ARŞİV-STRIPS PROJESİ VEYA KOLEKSİYONU
- Eksiksiz Küçük Yetim Annie, Harold Gray (IDW)
- Açıklayıcılar, Jules Feiffer (Fantagraphics)
- Little Nemo in Slumberland, Many More Splendid Sundayays, yazan Winsor McCay (Sunday Press Books)
- Scorchy Smith ve Art of Noel Sickles (IDW)
- Willie & Joe, yazan Bill Mauldin (Fantagraphics)
EN İYİ ARŞİV-ÇİZGİ KİTAPLAR PROJESİ VEYA KOLEKSİYONU
- Dökümler: Sanatçının Genç Bir Portresi% @ & *! Art Spiegelman'dan (Pantheon)
- Çeşitli sanatçılardan Ürpertici Arşivler (Dark Horse)
- Elektra Omnibus, Frank Miller ve Bill Sienkiewicz (Marvel)
- Elveda, Yoshihiro Tatsumi (Drawn & Quarterly)
- "Sean O'Shea" dan (Richard E. Hughes) ve Ogden Whitney'den (Dark Horse) Herbie Arşivi
ULUSLARARASI MATERYALİN EN İYİ AMERİKAN BASKISI
- Alan Savaşı, Emmanuel Guibert (Birinci İkinci)
- Gus ve Çetesi, Chris Blain (Birinci İkinci)
- Son Silahşör, Jason (Fantagraphics)
- Haham'ın Kedisi 2, Joann Sfar (Pantheon)
- Posy Simmonds'tan Tamara Drewe (Mariner / Houghton Mifflin)
ULUSLARARASI JAPON MALZEMESİNİN EN İYİ AMERİKA BASKISI
- Kedi Gözlü Çocuk, Kazuo Umezu (Viz)
- Dororo, Osamu Tezuka (Dikey)
- Naoki Urasawa'nın Canavarı, Naoki Urasawa (Viz)
- Kayıp Kız Arayışı, yazan Jiro Taniguchi (Fanfare / Ponent Mon)
- Solanin, Inio Asano (Viz)
EN İYİ SENARYO
- Joe Hill: Kilit ve Anahtar (IDW)
- J.Michael Straczynski: Thor, The Twelve (Marvel)
- Mariko Tamaki: Skim (Groundwood Books)
- Matt Wagner: Zorro (Dynamite); Madame Xanadu (Vertigo / DC)
- Bill Willingham: Masallar, Gizem Evi (Vertigo / DC)
EN İYİ TAM SANATÇI
- Ricky Geary: XX. Yüzyıl Cinayetinin Hazinesi: Lindbergh Çocuğu (NBM); J.Edgar Hoover (Tepe ve Wang)
- Emmanuel Guibert: Alan'ın Savaşı (Birinci İkinci)
- Jason Lutes: Berlin (Çizilmiş ve Üç Aylık)
- Cyril Pedrosa: Üç Gölge (Birinci Saniye)
- Nate Powell: Swallow Me Whole (En İyi Raf)
- Chris Ware: Acme Yenilik Kitaplığı (Acme)
EN İYİ ÇEKMECE / MÜREKKEP VEYA ÇEKMECE / MÜREKKEP TAKIMI
- Gabriel Bá: Şemsiye Akademisi (Kara At)
- Mark Buckingham / Steve Leialoha: Fables (Vertigo / DC)
Olivier Coipel / Mark Morales: Thor (Marvel)
- Guy Davis: BPRD (Karanlık At)
- Amy Reeder Hadley / Richard Arkadaş: Madame Xanadu (Vertigo / DC)
- Jillian Tamaki: Skim (Groundwood Books)
EN İYİ RESSAM / MULTİMEDYA SANATÇISI
- Lynda Barry: What It Is (Drawn & Quarterly)
- Eddie Campbell: Muhteşem Olağanüstü Mösyö Leotard (İlk İkinci)
- Enrico Casarosa: The Venice Chronicles (Ateliér Fio / AdHouse)
- Scott Morse: Kaplan! Kaplan! Kaplan! (Kırmızı Pencere)
- Jill Thompson: Magic Trixie, Magic Trixie Sleeps Over (HarperCollins Children's Books)
EN İYİ PORTADİST
- Gabrial Bá: Casanova (Görüntü); Şemsiye Akademisi (Kara At)
- Jo Chen: Buffy the Vampire Slayer, Serenity (Dark Horse); Kaçaklar (Marvel)
- Amy Reeder Hadley: Madame Xanadu (Vertigo / DC)
- James Jean: Fables (Vertigo / DC); Şemsiye Akademisi (Kara At)
- Matt Wagner: Zorro (Dynamite); Grendel: Behold the Devil (Dark Horse)
EN İYİ RENKLENDİRİCİ
- Steve Hamaker: Kemik: Hayalet Çemberler, Kemik: Hazine Avcıları (Scholastic Graphix)
- Trish Mulvihill: Joker (DC), 100 Mermi (Vertigo / DC)
- Val Staples: Suçlu, Gizli Mod (Marvel Simgesi)
- Dave Stewart: Abe Sapien: Boğulma, BPRD, The Goon, Hellboy, Solomon Kane, The Unbrella Academy (Dark Horse); Vücut Torbaları (Resim); Kaptan Amerika: Beyaz (Marvel)
- Chris Ware: Acme Yenilik Kitaplığı # 19 (Acme)
EN İYİ İŞARETÇİ
- Faryl Dalrymple: Omega: Bilinmeyen (Marvel)
- Jimmy Gownley: Amelia Kuralları! (Rönesans)
- Scott Morse: Kaplan! Kaplan! Kaplan! (Kırmızı Pencere)
- Nate Powell: Swallow Me Whole (En İyi Raf)
- Chris Ware: Acme Yenilik Kitaplığı # 19 (Acme)
PERİYODİK YAYINLA İLGİLİ EN İYİ Çizgi Roman
- Jonah Weiland tarafından üretilen Çizgi Roman Kaynakları
- The Comics Journal, editörlüğünü Gary Groth, Michael Dean ve Kristy Valenti (Fantagraphics)
- Tom Spurgeon ve Jordan Raphael tarafından üretilen Comics Reporter
- Timothy Hodler ve Dan Nadel (PictureBox) tarafından düzenlenen Comics Comics
EN İYİ ÇİZGİ KİTABI
- Bill Mauldin: A Life Up Front, Todd DePastino (Norton)
- Brush with Passion: The Art and Life of Dave Stevens, editörlüğünü Arnie ve Cathy Fenner (Underwood)
- Kelime Çizmek ve Resim Yazmak, yazan Jessica Abel ve Matt Madden (Birinci İkinci)
- Kirby: Çizgi Roman Kralı, Mark Evanier (Abrams)
- On Cent Plague: The Great Comic-Book Scare and How It Changed America, yazan David Hajdu (Picador / Farrar, Straus & Giroux)
EN İYİ YAYIN TASARIMI
- Dökümler: Sanatçının Genç Bir Portresi% @ & *! Art Spiegelman (Pantheon) tarafından tasarlandı
- Tom Muller tarafından tasarlanan Çizgi Roman Dövmesi, Rantz Hoseley tarafından Sanat Yönetmeni (Resim)
- Cary Grazzini ve Mike Mignola (Dark Horse) tarafından tasarlanan Hellboy Library Editions
- Lynda Barry (Drawn & Quarterly) tarafından tasarlanan What It Is
- Jacob Covey (Fantagraphics) tarafından tasarlanan Willie ve Joe