Lufta e Yjeve Forca merr fund dhe gjithashtu lexohet dhe mblidhet

Nga koleksioni im i librave Star Wars o Lufta e Yjeve. Dhe një poster promovues origjinal nga 1977.

Filmi i tretë i trilogjisë së tretë të Star Wars: The Rise of Skywalker. forcë kush na ka shoqëruar 42 vjet mbaron (ose jo, se me këtë film nuk e njeh kurrë). Dhe disa prej nesh kanë një moshë ne u rritëm me trilogjinë origjinale dhe ne gjithashtu kemi qenë dëshmitarë të ngritjes së dukuri mistike e kësaj saga unike në historinë e argëtimit CINEMA me shkronja të mëdha.

Kështu që kemi parë edhe të tijat evolucioni dhe transformimi në formate të shumëfishta. Po, Forca lexohet dhe studiohet gjithashtu. Ato janë të 3 nga titujt e pafund që është botuar në lidhje me Luftërat e Yjeve dhe që unë e çmoj si ari në pëlhurë, megjithëse ai që është i pavlefshëm është posteri.

Luftërat e Yjeve dhe unë

Edhe pse për mua ka qenë gjithmonë Lufta e YjeveUnë nuk do të hyj në kopshte të modës dhe anglicized, kështu që të merrni në rrëmujë. Sepse vëllai im dhe unë jemi Jedi (mirë, po do ta them: shqiptohet 'Jedi', the xhedai ua lëmë Saksonëve) nga djepi praktikisht, ai më shumë se unë, se unë tashmë shëroja 7 xhaulë kur fluturova për herë të parë në Millenium Falcon. kështu Han Solo (i cili do të jetojë gjithmonë), Chewie, Luke Skywalker, Princesha Leia, Darth Vader, Master Yoda dhe perandori i frikshëm Palpatine janë dhe do të jenë heronjtë dhe horrat tanë më të mëdhenj. Edhe ato më pas, natyrisht, ku mbetet gjithmonë, por nuk kanë qenë të njëjtat.

Komike, thasë me letër dhe shumë më tepër materiale kaluan nëpër duart tonaStar Wars. Ana e Errët gjithashtu na joshi, si të gjithë të tjerët, por Forca ka qenë gjithmonë më e fuqishme dhe ne nuk përfunduam. Dhe tani, gjeneratat tona të reja të Padawans janë në rrugën e duhur. Gjatë viteve dhe miqtë e mirë kanë rënë disa libra apo enciklopedi si këto, të njohësh absolutisht GJITHA për këtë sagë që ka kapërcyer vetveten dhe historinë e kinemasë.

Libri i madh i galaktikës - Pablo Hidalgo dhe David Reynolds

kjo vëllim shterues dhe i madh (Vërtetoj) postuar në 2018 është një titulli referues dhe libri perfekt për tu futur plotësisht në atë galaktikë shumë, shumë larg. Kjo të mbushura me informacione, ka më shumë se 1500 imazhe me cilësi të lartë, dhe na tregon gjithçka për të gjithë personazhet, kryesore dhe dytësore, përveç pjesës tjetër të krijesave, automjeteve, armëve, aksesorëve dhe teknologjive.

Star Wars - Bërja e Trilogjisë Origjinale - Fco. Javier Martínez García

Një sagë filmike si kjo, e konsideruar si më e rëndësishmja në histori, kishte një fillim. Dhe, siç ndodh shpesh, këto parime ishin të vështira. Ky libër e çon lexuesin në zemër të tregimit pasi ka bërë ato filma të parë dhe e bën këtë duke bërë dallimin midis mitit dhe realitetit.

Pra, ne e dimë cilat ishin motivet prapa vizionit të George Lucas për të, si u shkruan skenaret e tij ose zhvillimi i një të tërë seri e teknikave të reja kinematografike. Dhe sigurisht anekdota y kuriozitete nga të shtënat e ndryshme.

Star Wars bërë në Spanjë - Historia e Luftërave të Yjeve në Spanjë Vëllimi II - José Gracia Pont

Me nëntitullin e Koha e tranzicionit dhe rilindjes - 1987 - 1996 -, 279 faqet që përbëjnë këtë libër janë për një udhëzues vizual i plotë dhe i detajuar i gjithçkaje që mund të gjendet në vendin tonë në ato vite. Përveç kësaj, ajo mbledh faqet e katalogë origjinale, reklama ne shtyp, modele të shkallës, edicionet e para te videos, Luftërat e Yjeve XXX, lojëra të bordit, lojë, revista dhe gjithçka që tifozët kishin në majë të gishtave të tyre te mbledhesh.

Duke qenë vëllimi i dytë, shërben për të vendosur të gjithë ata tifozë në vendin e tyre të duhur dhe në momentin historik në të cilin filluan marrëdhëniet e tyre jo vetëm si tifoz, por si profesionist me Lufta e Yjeve. Ideale për atë përmbledhje historike, stilolaps también për veten si tifoz, tani quhet edhe geek, që jemi bërë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.