Ka tashmë fitues të Harvey 2014

Çmimet Harvey

Tashmë ka 2014 fitues të Harvey.

Fituesit e prestigjiozit Çmimet HarveyMidis atyre të emëruar tre autorë kombëtarë, David Aja, Víctor Santos dhe Pere Pérez. I pari merr një Harvey brenda kategorisë së Historia më e mirë e vetme për punën e tij në seri Syri i Skifterit (historia e shkëlqyeshme në të cilën qeni i Clint Barton është protagonist). Nga ana e tyre, as Santos dhe as Perez nuk kanë qenë në gjendje të marrin Harvey-in Talent i Ri më Premtues, duke konkurruar të dy brenda kësaj kategorie. Fituesi i madh i çmimeve ishte Sagë, seri e Brian K Vaughan y Prodhime Fiona për Imazhin. Lista e plotë e fituesve po jua lë juve më poshtë, duke theksuar me shkronja të zeza se kush i ka marrë macen ujin:

Skenaristi më i mirë:

James Asmus, KUANTUM DHE WOODY, Valiant Argëtim
Matt Faction, HAWKEYE, Marvel Comics
Matt Kindt, MIND MGMT, Komike me Dark Kali
Brian K. Vaughan, SAGA, Imazhe Komike
Mark Waid, DAREDEVIL, Marvel Comics

Karikaturisti më i mirë:

David AjaHAWKEYEMarvel Comics
Dan ParentKEVIN KELLERArchie Comics
Nate Powell, MARS: LIBRI ONE, Prodhimi në raftet kryesore
Chris Samnee, DAREDEVIL, Marvel Comics
Fiona Staples, SAGA, Imazhe Komike
Jeff Stokely, SIX GUN GORILLA, BOOM! Studiot

Karikatura më e mirë:

Matt Kindt, MIND MGMT, Komike me Dark Kali
Comfort Love dhe Adam Withers, Ylberi në errësirë, uniquescomic.com
Terry Moore, RACHEL RISING, Studios Abstrakte
Dan ParentKEVIN KELLERArchie Comics
David Petersen, Garda e miut: BELXHI I ZI, BOOM! Studiot / Arkaia
Paul Papa, Djalë i Betejës, i Dytë i Parë

Nënshkruesi më i mirë:

Deron Bennett, CYBORG 009, Arkaia
Dave Lanphear, KUANTUM DHE Dru, Argëtim i guximshëm
Terry Moore, RACHEL RISING, Studio Abstrakte
Steve Wands, KOHA E AVENTURES, kaBOOM!
Britt Wilson, KOHA E AVENTURS ME FIONNA DHE AKEmbëlsirë, kaBOOM!

Bojëra më e mirë:

Vanesa R. Del Rey, HIT, BOOM! Studiot
Stefano Gaudiano, I VDEKURI në këmbë, Komike me Imazhe
Danny Miki, BATMAN, Komike DC
Brian Stelfreeze, DAY MEN, BOOM! Studiot
Wade Von Grawbadger, T ALL GJITHA X-MEN E RE, Komike Marvel

Coloristja më e mirë:

Jordan Bellaire, PRETTY DEADLY, Komike me Imazhe
Marte Gracia, T ALL GJITHA X-MEN E RE, Komike Marvel
Matt HollingsworthHAWKEYEMarvel Comics
Brian Reber, UNITY, Valiant Entertainment
Dave Stewart, HELLBOY: THE CIRCUS MIDNIGHT, Komike me Dark Kali

Për të parë listën e plotë, thjesht duhet të klikoni Vazhdoni leximin...

Artisti më i mirë i kopertinës:

Goni Montes, TESTAMENTI I TJETR TARK BARKERIT
Andrew Robinson, KUANTUM DHE WOODY, Valiant Argëtim
Chris Samnee, DAREDEVIL, Marvel Comics
Fiona Staples, SAGA, Imazhe Komike
Brian Stelfreeze, DAY MEN, BOOM! Studiot

Talenti i ri më premtues:

James Asmus, KUANTUM DHE WOODY, Valiant Argëtim
Pere Perez, ARCHER AND ARMSTRONG, LUFTAT HARBINGER, Valiant Entertainment
Victor Santos, POLAR: Erdhi nga prezantimet e kalit të ftohtë, të errët, komike me kali të errët
Jeff Stokely, SIX GUN GORILLA, BOOM! Studiot
Chip Zdarsky, KRIMINALET SEX, Komike me Imazhe

Seriali më i mirë i ri:

AFTERLIFE ME ARCHIE, Archie Comics
KUANT DHE DRURI, Argëtim i guximshëm
KRIMINALET SEX, Imazhi
GJASHT GUN GORILLA, BOOM! Studiot
RREZIKU I VETIDEVRASJES, BOOM! Studiot

Seria më e mirë e rregullt ose e kufizuar:

ARCHER AND ARMSTRONG, Argëtim i guximshëm
DAREDEVIL, Marvel Comics
HAWKEYE, Marvel Comics
HIT, BOOM! Studiot
KUJDESI I MUZDSS: LEGJEND OFT E RRUGS VOL. 2, Arkaia
SAGA, Komike me Imazhe

Rripi më i mirë i gazetës:

DICK TRACY, Joe Staton dhe Mike Curtis, Shërbime Tribune Media?
FOXTROT, Bill Amend, Universal Uclick
MERR FUZZY, Darby Conley, Universal Uclick
MUTTS, Patrick McDonnell, Karakteristikat e Mbretit
Fantazma, Tony DePaul dhe Paul Ryan, Sindikata e Karakteristikave

Antologjia më e mirë:

PARAQITET KALI I ERR, Komike të Kalit të Errët
KUJDESI I MOZDSS: LEGJENT OFT E VULLIMIT 2 TU Ruajtjes, BOOM! Studiot / Arkaia
Territori i jashtëm 3, komike të imazhit
SPERA, VOLLLIMI 3, BOOM! Studiot / Arkaia
ORA AVENTURE TRUJTUESE, BOOM! Studiot / Arkaia

Albumi më i mirë:

Djalë i Betejës, sekondë e parë
CYBORG 009, Arkaia
MARS: LIBRI NJ ONE, Produktet kryesore në raft
BEATLE E PEST: TREGIMI BRIAN EPSTEIN, Komike me Dark Kali
ARSYEJA P DRR DRAGONT, BOOM! Studiot / Arkaia

Albumi më i mirë i ribotuar:

VOLUMI 1 HARBINGER: OMEGA RISING, Argëtim i vlefshëm
VOLLLIMI OMNIBUS I VRASS 1, Arkaia
MOUSE SAVE VOL. 3: BAXHA E ZI, BOOM! Studiot / Arkaia
POLARITET, BOOM! Studiot
Ylberi në errësirë: SAGA E PLOT, Dashuria e rehatisë dhe Adam Withers

Numri më i mirë i vetëm:

KOHA E ADVENTURS VJETORE # 1, kaBOOM!
DEMETER, Vetë-Botuar, Becky Cloonan
Një puthje NUK është vetëm një puthje!, KEVIN KELLER # 10, Archie Comics
Tani dhe Atëherë, KALI I ERR PREZANTON # 30, Komike të Kalit të Errët
Pica është biznesi im, HAWKEYE # 11, Marvel Comics
RREZIKU I VETIDEVRASJES # 5, BOOM! Studiot? UNITETI # 1, Valiant Entertainment

Ribotimi më i mirë:

VOLLLIMI BARNABY 1, Fantagraphics
LIBRI MEST I MIR I KOMIKSIT: KUR KOMIKET MARVEL SHKENI NNDNTROR ,S, Librat e lavamanit të kuzhinës / Kali i errët
FRAGGLE ROCK CLASSICS VOLUME 2, BOOM! Studiot / Arkaia
Mjeshtra VALIANT:: VJLLIMI 1 NINJAK - UJI I ZI, Argëtim i vlefshëm
Mjeshtra VALIANT:: SHIRTMANSI VADLLIMI 1 SHADOWMAN Brenda, Argëtim Valiant

Edicioni më i mirë i materialit të huaj:

Sulmi në TITAN, Kodansha
Vrasësi, vëllimi 4, bum! Studiot / Arkaia
SHOWA: Një HISTORI E JAPONIS 1926 1939-XNUMX, Vizatuar dhe Tremujor
DIELL, Nënshkrimi i Viz
SOT ISSHT THE DITA E FUNDIT E PUSHIMIT T L JETS SUAJ, Fantagraphics

Komik më i mirë në internet:

BATTLEPUG, Mike Norton, battlepug.com?
RENDRRIMI, Lora Innes, thedreamercomic.com
GJYKATA GUNNERKRIGG, Tom Siddell, gunnerkrigg.com
JL8, Yale Stewart, jl8comic.tumblr.com
TABELA TITANS, Scott Kurtz, Steve Hamaker dhe Brian Hurtt, tabletitans.com

Çmim special për humor në komike:

James Asmus, KUANTUM DHE WOODY, Valiant Argëtim
Ryan North, KOHA E AVENTURS, KaBOOM!?
Dan ParentKEVIN KELLERArchie Comics
Fred Van Lente, ARCHER AND ARMSTRONG, Argëtim Valiant
Jim Zub, SKULLKICKERS, Imazhe Komike

Çmim special për përsosmëri:

LIBRI MEST I MIR I KOMIKSIT: KUR KOMIKET MARVEL U SHKURTUAN, John Lind, Librat e lavamanit të kuzhinës / Komikët me kali të errët?
CYBORG 009, Stephen Christy, Archaia
HARBINGER WARS, Josh Johns dhe Warren Simons, Valiant Entertainment
ORA E Aventurave TRUJTUESE, Joe LeFavi, BOOM! Studiot / Arkaia
UNITY, Alejandro Arbona, Josh Johns dhe Warren Simons, Valiant Entertainment

Publikimi më i mirë Biografik, Historik ose Gazetar:

AL CAPP: Një jetë për një tjetër, Denis Kitchen, Bloomsbury
Kronikat e librit komik amerikan: Vitet 1950, Botimi i DyMorrave
ARTI I RUBE GOLDBERG, Jennifer George, Abrams ComicArts
CO-MIX: NJ R RETROSPEKTIV I KOMIKEVE, GRAFIKAVE DHE SHKURTIMEVE, Art Spiegelman, Drawn and Quarterly
BEATLE E PEST: THE BRIAN EPSTEIN STORY, nga Vivek J. Tiwary, Andrew C. Robinson dhe Kyle Baker, Dark Horse
MARS: LIBRI ONE, John Lewis, Andrew Aydin dhe Nate Powell, Top Shelf Productions

Botimi më i mirë origjinal për lexuesit e rinj:

KOHA E AVENTURES, KaBOOM! Studiot?
Djalë i Betejës, sekondë e parë
G-MAN: VITI SHTOMPI, Komike me Imazhe
MONSTERI N THE kodër, Produktet kryesore në raft
VETEM Djalë që jeton, Rrufe në shishe


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.