Suksesi kurioz i librit "Shkatërroni këtë ditar" nga Keri Smith

maxresdefault

Të gjithë na pëlqejnë propozimet origjinale dhe mbi të gjitha idetë "e çmendura" që na ftojnë të zhvillojmë kreativitetin, të lëshojmë imagjinatën tonë dhe të bëjmë gjëra që apriori ishin të paimagjinueshme. Pak a shumë është ajo që Keri smith është propozuar që ne ta bëjmë në librin e tij "Thye këtë ditar".

Personalisht, nuk mendoj se iu desh shumë për të mbledhur ide për të plotësuar secilën nga faqet e tij pasi që shumica e tyre janë bosh dhe ata ju tregojnë vetëm me një fjali të vetme se çfarë duhet të bëni në lidhje me të. Disa prej tyre janë të llojit: "Bëni një lëvizje të papritur në këtë libër", "Shkruaj të njëjtën fjalë përsëri dhe përsëri", "Pikturoni diçka me dorën tuaj të majtë", «Hidhni pak lëng me gojën tuaj në këto faqe», etj Duken si gjërat tipike që një fëmijë do të bënte kur askush nuk i shikon.

Pra, ne pyesim veten, Për shkak të suksesit kurioz të këtij libri?

Leximi i rishikimeve, si nga përdoruesit anonimë, ashtu edhe nga njerëzit që u janë përkushtuar Kritika letrare, shumica e tyre vijnë në të njëjtin përfundim: rrit shumë kreativitetin, por nganjëherë shkon përtej absurditetit. Dhe është fakti që në një faqe thotë "Ngjit këlyshin këtu" o "Ngjit një push" Theshtë më pak ekstravagante dhe jep diçka nga grima.

Por ne supozojmë se do të jetë si çdo libër tjetër, do të ketë njerëz krijues, në largim, i cili pëlqen të bëjë gjëra të ndryshme që do të kënaqen shumë duke zbuluar çdo ditë të re se çfarë duhet të bëjnë në atë ditar. Dhe do të ketë të tjerë, megjithatë, që gjejnë më shumë absurde qëllimi i këtij libri dhe mendoni se me disa karta, disa fletë dhe marrjen e ideve të çmendura nga interneti mund të bëni vetë "Shkatërroni këtë gazetë".

Nëse jeni një nga të parët, ju informojmë se mund ta blini këtë libër si në faqen e internetit të Amazona, Fnac ose Casa del Libro. Çmimi ndryshon shumë pak ndërmjet tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaime Gil de Biedma dijo

  Keri Smith ky do të ishte një dishepull i preferuar i Profesor Nikola Koljevic.

  1.    Carmen Guillen dijo

   Përshëndetje Jamie. Siç e thashë një herë dhe mendoj se shumë njerëz do të pajtohen me të, për sa kohë që ekziston vetëm një person të cilit i ndihmon ky libër nga Keri Smith, i mirëpritur. Pershendetje!

 2.   Diego dijo

  Besoj se thjeshtësia dhe gjenialiteti i saj qëndrojnë pikërisht në atë, potencializimin e krijimtarisë. Pothuajse të gjithë librat e Kari Smith kanë të njëjtën linjë (të paktën ato që kam parë) Unë jam duke përfunduar një ditar dhe mendoj se mjafton një.