Rowling tashmë ka shkruar skenarin për filmin e dytë "Kafshët fantastike". Një libër i ri në sy?

Kopertina jo përfundimtare e skenarit

Siç na konfirmoi disa ditë më parë, JK Rowling ka mbaruar së shkruari skenari i filmit të dytë të Bisha fantastike dhe ku t’i gjeni, një vepër e shkrimtarit të njohur që arrin në ekranin e madh dhe që do të jetë një trilogji, por A ka vetëm një punë apo ka më shumë?

Aktualisht, JK Rowling ka thënë se ajo tashmë është duke punuar në skenarin e tretë dhe të fundit të sagës së re, një skenar që mund të vijë nga dora e më shumë librave ose siç duket se tregon.Normalisht, shkrimtarët më të përkushtuar ndaj punëve të tyre priren të krijojnë skenarin e filmit ose teatrit pasi të kenë lansuar romanin ose librin e tyre në rrugë. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se nuk mund të ndodhë e kundërta. Filmi i parë në trilogjinë e Bisha fantastike dhe ku t’i gjeni do të dalë më vonë këtë vit, më shumë se kohë e mjaftueshme për të bërë ndryshime të mjaftueshme dhe atë skenari i ri është një roman i ri për adhuruesit e botës së Harry Potter.

Skenari i dytë mund të paralajmëronte një libër të ri "Kafshët fantastike dhe ku t'i gjeni"

JK Rowling ka qenë një nga shkrimtarët që ka vuajtur më shumë nga pirateria, deri në atë pikë sa romanet e gjashtë dhe të shtatë ishin pirate dhe u lëshuan herët në internet. Adhuruesit e Harry Potter janë të pakushtëzuar dhe kjo nuk ishte humbje parash për shkrimtarin, por ajo mund të ketë vendosur të marrë masa për të dhe Pas lëshimit të skenarit për shfaqjen, unë gjithashtu lëshova romanin në treg. Rregullimi i kohës dhe parandalimi i çdokujt që të jetë në gjendje të bëjë me punën ose më mirë, duke shkruar disa vepra dhe duke zgjedhur një në momentin e fundit.

Kështu që duket se nuk është e paarsyeshme të mendosh dhe të besosh se JK Rowling do të botojë dy libra të rinj, dy libra që korrespondojnë me sagën e Kafshëve Fantastike dhe ku t’i gjeni. Dy libra që fatkeqësisht do të varen nga filmi i parë për të ditur nëse do të jetë i suksesshëm apo jo. Por A ka ndonjë gjë në Botën e Harry Potter që është e pasuksesshme?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)