Trilogjia e Kalorësit të Bronzit. Roman romantik klasik për këto data

Trilogjia e famshme e Paullina Simons

Unë jam ende në modën e Shën Valentinit, e cila edhe pse me një zemër të zezë, ajo gjithashtu bëhet rozë nga koha në kohë. Është trilogji e Kalorësi prej bronzi, shkruar nga Paullina simonsOneshtë një nga ata që e shkrin atë për mua. Dhe ndoshta një nga titujt më të famshëm të gjinia romantike në këtë mijëvjeçar të ri. Pra, nëse jeni shpirtra diabetikë ose skeptikë Cupid, përmbaheni nga leximi më tej. Por nëse jeni i apasionuar dhe me shpirtrat e dashuruar, ky është leximi juaj për këto data.

Historia e dashurisë me shkronja të mëdha midis Tatiana Metanov dhe togeri i Ushtrise se Kuqe Aleksandër Belov (Shura për të gjithë ne që gjithmonë do ta adhurojmë atë) është një nga lë gjurmë. Nëse jeni edhe adhurues të Luftës së Dytë Botërore dhe fronti rus në veçanti, ajo tashmë do të jetë ankandi. Në rastin tim, të gjitha kushtet u plotësuan. Ishte nga ato lexime në tren me librin e ngjitur në fytyrë për të maskuar valët e emocioneve. Kjo me romanin e parë. Më poshtë unë isha në gjendje t'i lexoja në telefonin tim celular përpara se të binin në letër.

Paullina simons lindi ne te vjetren Leningrad, sot Shën Petersburg, në 1963. Asaj i pëlqente të shkruante që kur ishte fëmijë dhe në moshën 10 vjeç u transferua me familjen e saj në Shtetet e Bashkuara. Kjo trilogji, shkruar dhe botuar në pesë vjet, është suksesi i tij më i madh.

Kalorësi prej bronzi (2000)

Në Leningrad, 1941 lufta në Evropë duket shumë larg. Dy motra jetojnë atje, Tatiana dhe Dasha Metanov, të cilët ndajnë një apartament të vogël me familjen e tyre. Jeta nën Stalin është e vështirë, por do të kthehet në ferr kur të vijnë gjermanët. Por së pari takohet Tatiana, motra më e vogël naive në vetëm 17 vjeç Alexander, Një Toger i Ushtrisë së Kuqe për të kaluarën misterioze dhe të trazuar. dashuri është e menjëhershme. Por do të ketë kaq shumë vështirësitë Le të vijnë mes tyre, nga familjet e tyre deri në rrethimin e tmerrshëm të qytetit, që dashuria e tyre do të jetë pothuajse e pamundur. Pothuajse

Tatiana dhe Alexander (2003)

Për luftën, shtatzënë, e sëmurë dhe e shkretë, Tatiana arrin të arrijë Shtetet e Bashkuara. Atje ai do të përpiqet të fillojë një ekzistenca e re me iluzionin se Alexander, bërë i burgosur, largohu nga fati i zi për të cilin dukesh i dënuar. Ndërkohë, Aleksandri vuajnë të patregueshmen. Onlyshtë vetëm kujtimi i Tatianës dhe shpresa e tij që ajo është akoma gjallë që e mban atë të fortë. Kur lufta mbaron të dy do të luftojnë për t'u takuar. Dhe ata do ta bëjnë.

Kopshti Veror (2005)

Tatiana dhe Aleksandri, me djalin e tyre, kanë qenë në gjendje të kthehen në Shtetet e Bashkuara. Ata kanë mbijetuar në një luftë të tmerrshme, por plagët që ato mbajnë në shpirt mbeten të hapura. Y vitet e ndarjes i kanë bërë të huaj. Për herë të parë ata mund të jetojnë si familje, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Ata do të udhëtojnë në vend duke kërkuar punë të përkohshme, por jeta e çrregullt është një ikje e dëshpëruar nga ajo barrë e rëndë emocionale. Dashuria dhe lumturia juaj kërcënohen, dhe ai që vuan më shumë nga situata është djali i tij.

Pse ta lexoni

Sepse i ka të gjitha: histori e shkëlqyer, ambient i shkëlqyeshëm dhe personazhe të shkëlqyeshëm, edhe ato dytësore. Për të tijat rrëfim plot intensitet. Ju keni të njëjtën ndjenjë të realizëm duke kaluar nëpër rrugët e ngrira të Leningradit të rrethuar ose duke udhëtuar në autostradat e gjata të Shteteve të Bashkuara të viteve '60.

Dhe, pa dyshim, nga cilësia dhe karizma dhënë personazheve kryesorë të saj. Me ta ju qesh dhe qan. Ju prekni aq thellë sa vuani nga uljet dhe ngritjet dhe dramat e tyre. Ju udhëtoni me ta si fizikisht dhe brenda tyre, dhe tuajat. Ju jetoni dhe ndjeni takimet dhe keqkuptimet e tyre, sekretet e tyre, zhgënjimet dhe pasionet e tyre në maksimum. Por mbi të gjitha ju jetoni te njejten dashuri. Një dashuri që i mban së bashku nga adoleshenca deri në pleqëri. Nga ato që herë pas here duhet t'ju thuhet dhe pastaj nuk harroni.

Sidoqoftë, ata prej nesh që u dashuruan me dhe me Tatiana dhe Aleksandrin do të jenë në gjendje të vërtetojnë fjalët e mia.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kimberly carrington dijo

  Nuk mendoj se do të lexoj ndonjëherë libra që më prekin aq shumë shpirtin. Asnjëherë nuk lodhem t’i rilexoj dhe ato gjithmonë më entuziazmojnë ditën e parë. Në fakt, po lexon fundin e së tretës dhe po qan si kek i vockël. Thjesht e mrekullueshme.

  1.    Mariola Diaz-Cano Arevalo dijo

   Ne sigurisht jemi dakord, Kimberly. Leximi i drejtpërdrejtë në zemër. Ju faleminderit shumë për komentin tuaj.