Prezantimi i linjës editoriale të Carmona në Viñetas

Prezantimi i linjës editoriale të Carmona në Viñetas.

Prezantimi i linjës editoriale të Carmona në Viñetas.

Epo, projekti i redaksisë së Carmona në Vignettes. Nga dora e promovuesit të saj kryesor, Rafael Jimenez Sánchez, shoqata e comiquera ndërmerr një hap tjetër për t'i dhënë mundësi autorëve fillestarë (dhe të tjerëve që kanë botuar më parë), për të parë tregimet e tyre në dispozicion të lexuesve që duan të interesohen për këto botime. Grupi i parë i këtij projekti përmban katër komike, në dy formate të ndryshme, dhe me disa të njohur të kësaj që ai shkruan:

  • 1934. Qielli nga stuhia, nga Rafael Jiménez, Adrian Gutierrez y Këna engjëllore. Në tetor 1934 minatorët Asturian u ngritën kundër qeverisë së Republikës. Nën moton e Uníos Brothers Proletarian! Ata burra luftuan për të drejtat e tyre dhe për barazinë e klasave. Në fund ushtria afrikane mundi revolucionarët dhe shtypja ishte brutale. Këto ngjarje tregohen në Parajsën 1934 nga Sulmi. Por në një mënyrë tjetër me të njëjtën estetikë të La Batalla de Madrid të suksesshme të vitit 1936 duke përzier zhanrin historik me estetikën e zhanrit superhero. 3,50 €.
  • Rendi i errët, nga Rafael Jiménez, Juanfra MB y DC alonso. Viti 1260 lufta midis mbretërive të krishtera dhe myslimanëve është në kulmin e saj. Por ka kërcënime të tjera për t'u përballur. Forca të errëta, të dërguara nga Djalli që kërcënojnë krishterimin. Për t'u përballur me ta, Papa Innocent III krijon Urdhrin e Shën Michael, i njohur gjithashtu si Urdhri i Errët për shkak të natyrës së tij sekrete. Një urdhër luftëtarësh të përgatitur në artin e shpatës me misionin për të luftuar të Keqin. Për vite me radhë ata kanë kapur dhe ekzekutuar shumë nga krijesat magjike që endeshin nëpër fushat dhe pyjet e Tokës. Por një rrezik i tillë siç nuk e ka njohur historia do ta bëjë Urdhrin të kërkojë aleatë atje ku nuk do të besonte kurrë. Rendi i Errët është një përzierje e çuditshme e zhanreve superheronj, trillime shkencore, shpata dhe magji ... Kjo nuk do të lërë askënd indiferent. 3,50 €.
  • Dielli i Trunzës, Jos Tikismikis, Manuel Diaz bejarano y sonia moruno. Një aventurier në kërkim të fatit, një kriminel me një plan të pagabueshëm për të vjedhur xhevahirin më të madh të njohur në pallatin e Geratorit të Gerada, një specialist eksplozivi, një argëtues që mund të hapë ndonjë kasafortë dhe një gardh të famshëm. Çfarë mund të shkojë keq? Zbuloni në aventurën e parë të Barbara-s! Vendosur në botën e Rogues! (krijuar nga El Torres dhe Juanjo Ryp), kjo histori grabitjesh, të qeshurash dhe përleshjesh nuk do të të lërë indiferent. 6 €.
  • Ukronia, nga Rafael Jimenez, Manuel Ale y Manoli Martinez. Ucronía është një botë në të cilën njerëzit dhe qeniet mitologjike bashkëjetojnë. H. është një gjysmëperëndi i cili është anëtar i Korpusit të Krimit Ritual, sektori i policisë që i është kushtuar hetimit të vrasjeve që lidhen me ritualet dhe sakrificat. Fuqia e tij super dhe ashpërsia e tmerrshme në luftime e çojnë atë të pësojë shpërthime tërbimi që e bëjnë atë të humbasë kontrollin dhe të shndërrohet në një kafshë vrasëse. Për këtë arsye, partneri i tij gjithmonë mban një plumb me daemonium, një substancë ndaj së cilës është i prekshëm, për ta vrarë nëse paraqitet rasti. Historia fillon me hetimin për vrasjen e një vampiri hindu në duart e një sekti që, përmes një krimi ceremonial, kërkon të sjellë një Zot të Errët që do t'u japë atyre kontrollin e botës. Ky rast do të përfshijë H. në një rrjet mashtrimi, tradhtie dhe magjie që do ta detyrojë atë të marrë një vendim të papritur për të shpëtuar botën nga një banjë gjaku. 6 €.

Nëse dëshironi të merrni ndonjë nga titujt, ato po shiten në faqen e tyre të internetit në të cilën mund të përdorni duke klikuar ne kete link. Dhe nëse doni t'i blini ato personalisht, e njëjta gjë E Shtuna 5 nga 12:00 ka një prezantim në Tifferet (Rruga e Eufratit 117 e Sevilla).


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.