Pini një verë të mirë dhe lexoni një histori, 2 në 1

bookttiglia-4

Inovacioni dhe krijimtaria njerëzore nuk kanë kufij, ose të paktën, nuk duhet t'i kenë, dhe një provë më shumë për këtë janë këto shishe vere të reja që përfshijnë tregime në shishet e tyre, kështu që ndërsa shijoni një aromë të hollë, të keni mundësinë të lexoni diçka të mirë dhe të re. Nuk është e ftohtë?

Kjo është ajo që ata duhet të kenë menduar nga nënshkrimi Inovacioni i kundërt kur krijoni Bookttiglia. Kështu është quajtur kjo linjë e verërave. Në fillim ata ranë në kontakt me një kantinë të madhe italiane të quajtur Matteo correggia dhe ata kanë përfshirë atë prekje letrare që ndryshon aq shumë mënyrën e shijimit të një vere të mirë të kuqe ose të bardhë. Në të vërtetë, linja Librottiglia përbëhet nga gjithsej 3 shishe, dy të kuqe dhe një e bardhë, me një dizajn minimalist dhe i thjeshtë Na detajon sipas ngjyrave të rrushit, vitit dhe llojit të rrushit, si dhe rajonit ku është korrur. Dhe pyetja është, ku është historia? Epo, emërtimi i saj është vetë historia. Një broshurë e vogël e lidhur me një kordon të hollë gjurmë.

bookttiglia-3

Tekstet letrare janë porositur nga tre autorë, kështu që sot, ne mund të gjejmë 3 histori të ndryshme në shishet e tyre:

  • La Rana Nella Pancia (Bretkosa në bark): Një histori e kompozuar nga Patrizia Laquidara, këngëtare dhe shkrimtare në Anthos, një nga të kuqtë e treshes së shisheve.
  • Unë të dua. Dimenticami (Të dua. Më harro): Nga autori Regina Nadaes Marques, që shoqëron të kuqen Nebbiolo.
  • L'omicid (Vrasja): nga shkrimtari Danilo Zanelli në Arneis, një verë e bardhë gjallëruese.

bookttiglia-2

Nëse jeni të interesuar dhe dëshironi t'i provoni, mund t'i gjeni në faqen e internetit të Bookttiglia, megjithëse është e vetëkuptueshme që për momentin ato janë vetëm në italisht. Ndonjë vendas apo që flet italisht midis lexuesve tanë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.