Përshëndetje, a më mban mend? Kthimi i Megan Maxwell

Nëse ju pëlqen Megan Maxwell, nuk mund të ndalosh së lexuari Pershendetje me mban mend?, romani i tij i fundit, dhe gjithashtu puna e tij më intime, bazuar në historinë e nënës së tij dhe plot momente emocionuese që do t'ju bëjnë të keni ndjenjat tuaja në sipërfaqe. Kjo është ajo që ata na premtojnë në prezantimin e librit më të fundit nga një prej autorëve spanjollë të roman romantik me e rendesishme  Pershendetje me mban mend? është botuar nga Thelbi, një nga botuesit e Planet

Autorja deklaroi disa ditë më parë në faqen e saj zyrtare në Facebook: “Luftëtar / ti: Jam i bindur që gjatë gjithë jetës sime do të shkruaj më shumë romane, por kurrë… kurrë… kurrë… do të shkruaj një aq të veçantë sa është për mua Pershendetje me mban mend?".

Përmbledhje për "Përshëndetje, a më mban mend?"

Alana është një gazetare e pavarur që strehohet në profesionin e saj sepse është shumë skeptike për çështjet e dashurisë. Një ditë, revista që ai punon për ta porositur të bëjë një reportazh në Nju Jork dhe atje, çoroditjet e fatit do ta bëjnë atë të takojë Joel Parker, një tërheqës amerikan. Sidoqoftë, kur Alana zbulon se ai është një kapiten në Divizionin e Parë Detar të Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, ajo ikën larg tij pa asnjë fjalë.

Në pamundësi për të kuptuar reagimin e Alanës, Kapiteni Parker përpiqet më të mirën për ta kuptuar atë, derisa zbulon se babai i vajzës ishte, si ai, një ushtarak amerikan. Pa kuptim dhe pothuajse pa dashur, Alana do të gjejë te Joeli atë lloj dashurie të veçantë dhe të papërsëritshme për të cilën nëna e saj i kishte thënë gjithmonë. Por ai gjithashtu do të ndeshë një pjesë të dhimbshme të së kaluarës së tij që kurrë nuk e dinte dhe që nëna e tij nuk mund ta harronte kurrë: babai i tij.

Pershendetje me mban mend? Na zhyt në dy histori paralele me një fund filmi: dy marrëdhënie në kohë të ndryshme, në qytete të ndryshme dhe me rrethana që nuk kanë asgjë të përbashkët, por në të cilën dashuria bëhet protagonistja kryesore.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.