Momenti: Magneto nxjerr adamantium nga Wolverine

Ky moment ndodhi gjatë mbikalesës Tërheqjet fatale, më saktësisht në X-Men # 25. Kur Patrulla x shkon në Avalon për të luftuar induktor, ajo përfundon duke marrë adamantium nga Logan përmes poreve të lëkurës tuaj. Sigurisht, kjo kishte më shumë një efekt trokitje se logjike, sepse nëse Magneto kishte aftësinë ta bënte atë, pse nuk e bëri më shpejt?

Fakti është se ky fakt, filloi një nga fazat më të këqija në jetën e mutantit Kanadez, dhe një numër mjaft fatkeq, pse të mos e themi atë, ku si rezultat i humbjes së adamantiumit, ne shohim se si ndryshon regresioni i Loganit tek njeriu kafshë në varësi të në ekipin krijues që e kap atë me bandë.

Këtu më poshtë vendos vinjetën në të cilën rrëmbehet Magneto Wolverine adamantium, mirësjellje e Andi Kubert y Matt Ryan.

Wolverine dhe Magneto


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   njeriu X dijo

  Nuk e kuptoj, derri nëse adamantiumi ngjitej në kockat e Loganit, Logan duhej të ishte pa kocka që kur adamantiumi dhe kockat e tij janë të bashkuara

 2.   uli666 dijo

  Sipas historisë së Wolverine, pas betejës me Magneto në të cilën ai arriti të hiqte të gjithë skeletin adamantium, u tregua se ky metal veproi si një helm për Logan, kështu që aftësia e tij rigjeneruese dhe aftësitë e tjera u rritën në nivele astronomike. (Pasi që ata ishin i përqendruar në luftën kundër "helmit"), duke u bërë praktikisht një mutant i klasës Omega, për shkak të prishjes dhe rigjenerimit të tij, jo më të shpejtë, por të menjëhershëm, të mendjes dhe trupit të tij.

 3.   Emina (anime) dijo

  kjo uli666 është absolutisht e drejtë por atij i mungonte diçka që u bë gati e pavdekshme! vetëm duke vdekur nëse i heqin kokën dhe nëse e shohin origjinën e filmit X-Men: Wolverine k është shumë i mirë + aki Unë ju lë një pjesë të vogël të historisë së Logan të marrë nga wikipedia: James Howlett, alias Logan dhe më i njohur si Wolverine , është një superhero i Marvel Comics, anëtar i X-Men, Alpha Flight dhe The Avengers. Emri i saj në anglisht i referohet wolverine, një gjitar mishngrënës që jeton në Amerikën e Veriut dhe Azinë Veriore, dhe është i famshëm për forcën dhe egërsinë e tij
  Në shekullin e XNUMX-të, ai lindi në Alberta, Kanada, djali i dytë i Elizabeth Hudson dhe John Howlett (i pari, i quajtur John, është supozuar i vdekur, edhe pse më vonë zbulohet se ai është gjallë), të cilin ata e quajtën James Howlett . Fëmija lindi i sëmurë dhe i dobët. Nëna e tij ishte abstrakte dhe e largët pas vdekjes së fëmijës së saj të parë në rrethana të panjohura. Si fëmijë James ishte gjithmonë një fëmijë i sëmurë dhe gjithashtu vuante nga astma, kështu që ai ishte gjithmonë nën kujdesin e një gruaje të re me emrin Rose Hopkins, e punësuar nga Howletts për t'u kujdesur për të dhe për ta mbajtur atë të lumtur. Së bashku, Rose dhe James po luanin me një djalë tjetër me nofkën "Qeni", djali i mizorit Thomas Logan, kujdestari i mjediseve të Rezidencës Howlett.

 4.   hibridav dijo

  le ta lëmë anash wiki…. Falni ndërhyrjen, por unë dua të di nëse Logan kishte vërtet ato kthetra kockash që shfaqen në filmin origjinal, sepse nuk mbaj mend që në komike ai kishte një fuqi të tillë, dhe nëse po, pasi magneto nxori adamantium nga kockat e tij kthetrat kockore duhet të mbeten, apo jo? Në komike, pas kësaj ngjarje që i jep rigjenerim dhe gatishmëri më të madhe, a i ka kthetrat?

 5.   M @ ximus dijo

  Në Wolverine vs Hulk, ai është i ndarë në 2 nga kaba dhe ai është ende gjallë ... atëherë kur ata janë duke luftuar ata hedhin një bombë mbi ta dhe vetëm koka e tij mbetet, prandaj edhe pa kokë ai mund të mbijetojë.
  Filmi nuk është besnik ndaj origjinës së tij "të vërtetë", megjithëse bën disa referenca. Kthetrat e kockave i kanë pasur gjithmonë.

 6.   Mauricio dijo

  POR KUJTOJMAT SE N IN FILM OFN E ORIGJINAVE NUK KAN DI VDEKUR ME KRYEN E TYRE T T FYTUAR ÇFAR H NDODHI ISHTE QAS T TH MENDOJN TH SE VETLM MAYNYRA T DI VDEKUR TRO VROLLZVE (WOLVERINE DHE SABRETHOOT) KA QTRUR E CILA PRFUNDON T PRO DSHMONI SE NUK NOTSHT E VRTET S SE PJESA PJESA P FRFUNDIMTARE E FILMIT PAS KREDIVE DUKE DEPOLLUAR APO ARMA XI PA KOK HE DHE VET ST GJALL ...

  1.    Emmanuel Ortega Landry dijo

   Në fakt, fuqia e ujqit nuk është rigjenerimi, por aftësia për të mbijetuar ...

 7.   David dijo

  Unë nuk e di nëse ata kujdeseshin për kreditet e filmit pishinë të vdekur me qelizat logan është duke kërkuar për buzëqeshjet e kokës së tij dhe thotë ssssshhhhhh dhe mbyll një sy

 8.   Keiber e përmendët dijo

  duhet të shohësh të keqen dhe të mirën. e keqja është se logani nuk do të ketë më metelin e tij dhe e mira që ai nuk vdes ai është një nga karikaturat më të vjetra në histori

 9.   eff dijo

  Ata vetëm heqin kthetrat jo të gjithë skeletin

 10.   Facu dijo

  Për shkak se ata heqin vetëm thonjtë e tyre, i gjithë trupi është akoma adamantium

 11.   Dhelpër dijo

  Përmbledhje e shpejtë e shpejtë Logan kur hiqet adamantiumi shndërrohet në klasën omega, është kur gjeni x nuk ka të meta adamantiumi për logan është helm dhe kur magneto e heq unë ju kujtoj se magneto mund të trajtojë se si dua të formoj metalin nëse po vendos edhe në gjendje të lëngët nëse dëshiron kjo është arsyeja pse unë nuk i shqyej eshtrat si një memerto pa thënë imagjinatë dhe logani është i pavdekshëm në klasën omega ai mund të rigjenerojë trupin e tij nga vetëm një qelizë e tij. mirupafshim dhe lexo pak

 12.   Carlos dijo

  Përshëndetje, nga ata që komentojnë se Logan bëhet një mutant i klasës omega, a mund të më tregoni emrin e komikut ku shfaqet ajo histori? faleminderit paraprakisht

 13.   Josue dijo

  Unë besoj se ujku mund të rigjenerojë gjymtyrët në orë, ndërsa X-23 gjithashtu mund të rigjenerojë gjymtyrët në ditë.