Mund ta imagjinoni duke fjetur në një hotel-librari?

Libri dhe shtrati

Në të gjithë botën, ne mund të gjejmë hotele të panumërta dhe të gjitha llojet e akomodimit me tema të ndryshme: gastronomi, sporte, mirëqenie dhe shëndet, etj., Por në Literatura aktuale, natyrisht, ato që tërheqin më shumë vëmendjen tonë janë ato që përzihen akomodimi dhe librat… Në këtë rast, shumë libra!

Zbulimi i fundit që kemi bërë është ky hotel tokyo (të cilat mund t'i shihni në imazhe), të quajtura 'Libri & Shtrati'. Ne besojmë, nga imazhet dhe përshkrimi i të njëjtave që shfaqen në tuajat faqen zyrtare të internetit, se gjëja me të vërtetë e rëndësishme për vendin janë librat, më shumë se shtretërit.

Ne mund të gjejmë në total disa Libra 1.700, shkruar në të dy Japonisht dhe Anglisht (kjo e fundit për ata vizitorë që vijnë nga jashtë vendit), dhe midis rafteve, një total prej 30 shtretërMe një dekor shumë i lehtë dhe letrar: një perde për të pasur pak privatësi, një llambë për të shijuar leximin në kushte dhe një prizë. E thjeshtë, e drejtpërdrejtë dhe shumë, shumë letrare në të gjithë.

Libri dhe shtrati, Tokio

Mund të mos jetë hoteli më i plotë dhe rehatues në botë, por unë di shumë, që tani na lexoni se nuk do t'u interesonte aspak, duke qëndruar në këtë vend për dy ose tre ditë ...

Në faqen e famshme të Rezervimet, ku mund të gjejmë të gjitha llojet e akomodimit, ka një shënim i 8,7 nga 10 dhe ne shohim se ai ka një çmim standard, edhe pse disi i shtrenjtë ne besojmë për gjithçka që ofron: 50 euro për një natë.

A mund ta imagjinoni duke fjetur në një hotel-librari

Tani që e dini, nëse planifikoni të shkoni në Japoni së shpejti ose në të ardhmen, sepse për ju është një nga ato vendet që dëshironi të vizitoni të paktën një herë në jetën tuaj, dhe gjithashtu ju pëlqen letërsia dhe i doni shumë librat siç e bëjmë ne, tani ju keni më të lehtë, ose të paktën, diçka më të qartë se ku mund të qëndroni. Imazhet i ftojnë, ju vetëm duhet t'i shikoni ... Sytë tanë na bëjnë chiribitas!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alberto dijo

  Përshëndetje karmen.
  Faleminderit shumë për ndarjen e këtij artikulli kurioz. Nuk kisha ide për ekzistencën e këtij hoteli. A priori, mendoj se do të doja të isha në gjendje të qëndroja atje.
  Një përshëndetje letrare. Nga Oviedo.

  1.    Carmen Guillen dijo

   Faleminderit Alberto!
   Të paktën, më e pakta që do të bëja nëse do të qëndroja atje, do të ishte gjumi (pothuajse me siguri ...)
   Përshëndetje!

   1.    Alberto dijo

    Nuk ka rëndësi.
    Po ju them, normal, ha, ha, ha ... E njëjta gjë do të ndodhte me mua, dyshoj.
    Një përshëndetje.

 2.   Ruth dutruel dijo

  Carmen, po mendoja saktësisht të njëjtën gjë. Nëse qëndroj në atë hotel, më e pakta që bëj është të fle!