Për mësuesin, antologji spanjolle e homazheve për Terry Pratchett

terri-pratchett

Në disa ditë një fushatë e crowdfunding të një antologjie shumë të veçantë. Eshte per "Për mësuesin", një antologji tregimesh në nderim të Terry Pratchett. Në këtë fushatë janë bashkuar një sërë autorësh spanjollë që marrin pjesë me qëllim të nderimit të krijuesit të Mundodisco.

Për mësuesin, antologji bamirësie

Sidoqoftë, kjo antologji nuk është një libër me tregime bazuar në botët që krijoi Pratchett, por më tepër në "Para el Maestro", secili autor pjesëmarrës e nderon autorin me stilin e tij, duke krijuar një kombinim të elementeve që rrotullohen rreth humorit, dramës dhe fantazisë, duke qenë në gjendje të bashkojmë të tre ose një me qëllimin e vetëm të përdorimit të elementeve që kujtojnë autorin që nderohet.

Vdekja e autorit ndodhi dy vjet më parë pasi u diagnostikua me Atrofi Kortikale të Pasme, një lloj shumë agresiv i Alzheimerit. Për këtë arsye, ky antagonizëm do të jetë plotësisht bamirëse dhe të ardhurat e tij do të shkojnë për të ndihmuar në luftën kundër kancerit, posaçërisht tek Fondacioni Cita Alzheimer.

Autorët që marrin pjesë në fushatë

Historitë që përbëjnë "Para el maestro", me midis 2000 dhe 4000 fjalë, Ato janë krejtësisht të pabotuara dhe secili është shkruar nga një autor tjetër spanjoll që tregon dashurinë tuaj për veprën e shkrimtarit. Gjashtëmbëdhjetë janë autorët spanjollë që bashkëpunojnë me historinë e tij:

 • Abel amutxategi
 • Alvaro Loman
 • Angel L. Marin
 • Caryanna Reuven (Irantzu Tato)
 • Dani Guzman
 • Diego M. Heras
 • Gonzalo Zalaya Mirë
 • Jordi Balcells
 • Nacho Iribarnegaray
 • Pllaka Patricia
 • Paul mirë
 • Pilar Ramirez Tello
 • Robert Alhambra
 • Sofia Rhei
 • Steve Redwood
 • Thomas Sendarrubias

Libri do të botohet në tre formate

Ky libër do të jetë botuar në format dixhital, xhep me kapak dhe do të shfaqë gjithashtu një botim special mbulesë e fortë dhe bojë metalike në kopertinë.

Kjo fushatë, data fillestare e së cilës ishte e premtja e kaluar, por po vonohet, ka për qëllim të zgjasë një muaj dhe do të kryhet nga platforma e financimit të gjerë Kickstarter. Qëllimi është që botimet të jenë në dispozicion deri në fund të Nëntorit ose në fillim të Dhjetorit të këtij viti, gati për Krishtlindje.

Nëse dëshironi të zbuloni më shumë rreth kësaj fushate si dhe progresit të saj, mund ta ndiqni atë në Twitter në llogari @ForTheMasterTP


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.