Libri i ri i Stephanie Meyer, jashtë universit të muzgut

Stephanie Meyer

Stephanie Meyer, autorja e njohur në të gjithë botën për sagën e saj në Twilight, do të botojë një roman të ri, jashtë universit të tij Twilight, deri në fund të këtij viti, në nëntor, titulli i të cilit do të jetë Kimisti. Redaktori i saj, Little Brown, njoftoi të martën e kaluar se Kimisti, një thriller spiun, do të dalë në Shtetet e Bashkuara, dhe ndoshta edhe në Mbretërinë e Bashkuar, më 15 nëntor.

Kimist është kontakti i parë për autorin në trillimin e të rriturve pasi në këtë libër do të jetë hera e parë që autori merret me një protagonist të rritur. Personazhi kryesor nuk është identifikuar qëllimisht në përshkrimin e zgjedhur nga botuesi, edhe pse emri i "talentet unike" të saj sugjerojnë që autori do t'i përmbahet zhanrit mbinatyror.

Përmbledhje e Kimistes, Stephanie Meyer

“Ajo ka punuar për qeverinë e Shteteve të Bashkuara, por shumë pak e dinin për këtë. Ajo ishte një ekspert në fushën e saj, një nga sekretet më të errëta të një agjencie nëntokësore, kështu që ajo nuk ka as emër. Dhe kur vendosën që ajo ishte një rrezik, ata shkuan për të pa paralajmërim.

Kur ish-trajneri i saj i ofron asaj një rrugëdalje, ajo e kupton se kjo është shansi i saj i vetëm për të fshirë shënjestrën në shpinë. Por kjo do të thotë të marrësh punët e fundit të një prej ish-punonjësve tuaj. Për tmerrin e tij, informacioni që ai merr vetëm e bën situatën e tij më të rrezikshme.

Duke e zgjidhur atë për të hequr qafe kërcënimin, ajo përgatitet për një nga luftimet më të vështira të jetës së saj, por atje takon një burrë që vetëm dëshiron të komplikojë mbijetesën e saj. Ndërsa opsionet e tij bien me shpejtësi, ai vendos të përdorë talentet e tij të fshehura në mënyra që nuk i kishte imagjinuar kurrë ".

Saga e tij më e njohur: Muzgu

Saga Muzgu ishte historia që e bëri të famshme Stephanie Meyer, duke treguar historinë e një të riu amerikan, të quajtur Bella Swan, i cili ra në dashuri me një vampir, Edward Cullen. Më shumë se njëqind milion kopje të shitura në të gjithë botën u shtua përshtatje filmi me protagonistë Kristen Stewart dhe Robert Pattinson.

Libri i autorit tjetër: Pritësi

Nga ana tjetër, autori gjithashtu botoi në vitin 2008 një histori për alienët, Mikpritësi, mysafiri, i cili shiti gjithashtu disa kopje, por, versioni i filmit i të cilit me protagonist Saoirse Ronan, ishte një dështim në krahasim me sagën e tij të famshme. Në këtë rast ai fitoi vetëm 64 milion, që nuk është asgjë krahasuar me më shumë se 500 milion të këstit të fundit të sagës Twilight.

Sidoqoftë, Pritësi është pjesë e një trilogjie, që nga botimi i librit të parë në vitin 2008, nuk ka pasur asnjë lajm dhe autori nuk duket se e mban mend ekzistencën e sagës tjetër që nga botimi i sagës së saj të muzgut dhe këtij libri, Stephanie Meyer ka botuar vetëm një seri romanesh që rrjedhin nga universi i Muzgut. Kimisti do të jetë romani i tij i ri nuk është vendosur në universin e muzgut për më shumë se 5 vjet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.