Librat me titujt më kuriozë dhe qesharakë

Librat me titujt më kuriozë dhe qesharakë.

Kur blejmë një libër, varësisht nga personi që e bën, ata shikojnë një gjë ose një tjetër: autorin, përmbledhjen ose përmbledhjen, zhanrin letrar, trashësinë e tij, kopertinën e tij, titullin e tij, ... Unë do të guxoja të themi që përqindja më e lartë kur merr vendimin për ta blerë apo jo e ka autori dhe zhanri. Prandaj, nëse ju ka pëlqyer ai i mëparshmi nga i njëjti autor, mendoni se mund t’ju ​​pëlqejë libri i ri i botuar. Sidoqoftë, ka më shumë gjasa që përqindja më e ulët, përkatësisht vendimi që më së paku na çon të blejmë një libër, të ketë lidhje me titullin e tij.

Dhe kur flasim për tituj, cili prej tyre ju ka befasuar më shumë? Cilin titull e keni gjetur më argëtues nga të gjithë librat që keni hasur deri më tani? Cila është ajo që ju ka tërhequr më shumë vëmendjen? Tjetra, ne ju prezantojmë librat me titujt më kuriozë dhe qesharakë që kemi gjetur. Nëse shkrimtari juaj ka dashur të tërheqë vëmendjen ndaj tyre, ata me siguri kanë pasur sukses.

A do të blini një libër me këto tituj?

Librat me titujt më kuriozë dhe qesharakë 2

 • "Si ta kesh shtëpinë si një derr: Udhëzues shtëpiak i beqarit perfekt", libër nga PJ O'Rourke.
 • "Tre burra në një varkë, për të mos përmendur qenin", Libri i Jerome K. Jerome.
 • "Vetmia e numrave të thjeshtë", libër nga Paolo Giordano.
 • "Paniku i Madh i Penisit në Singapor: E ardhmja e histerisë masive në Amerikë", Libri i Scott D. Mendelson.
 •  "Si të mut në shkurre", Libri i Katheen Meyer.
 • "Ditari i një fëmije budalla", Libri i Tonos (pseudonimi i Antonio de Lara).
 • "Roli i kërpudhave në artin e krishterë"Libri John A Rush.
 • "Klubi i chocadictas", Libri Carole Matthews.

Librat me titujt më kuriozë dhe qesharakë

 • "Sakamura, Corrales dhe të Vdekurit Qeshur", libër nga Pablo Tusset.
 • "Princat blu gjithashtu zbehen", Libri i Megan Maxwell.
 • "Unë duhet të të vras ​​përsëri", Libri i Charlotte Link.
 • «Nëna që na lindi», libër nga Cristina Quiles.
 • «Njerëzit që vijnë dhe bah», libër nga Laura Norton.
 • "Kujtimet e një dashuruesi të tërbuar", Libri Groucho Marx.
 • "Koha midis qepjeve", nga Infermierja e ngopur.
 • "Gordi ndyrë mirë"nga Elena Devesa dhe Rebeca Gómez.
 • «Manual për të mbijetuar në këtë botë të ndyrë», libër nga Laura Sánchez.
 • "Të gjithë martohemi me idiotë", Libri Elaine W. Miller.
 • "Vajzat e mira shkojnë në parajsë dhe vajzat e këqija kudo", libër nga Ute Ehrhardt.
 • "Si të punosh për një idiot"nga John Hoover.
 • "Si të jemi të suksesshëm në biznes pa penis"nga Karen Salmansohn.
 • "Si t'i dërgojmë njerëzit në ferr", libër nga César Landaeta.
 • "Bestiary", Libri i Julio Cortázar.

A keni lexuar ndonjë prej tyre? Cila ju ka tërhequr më shumë vëmendjen?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.