Librat më të shitur në Spanjë gjatë muajit mars

Sot ju sjellim një klasik nga Literatura aktuale. Ne kthehemi për të "shpëtuar" këto artikuj që ju pëlqyen aq shumë libra më të shitur çdo muaj. Këtë herë kemi ardhur me listën e libra më të shitur në Spanjë gjatë muajit mars, e cila tashmë na tha lamtumirë dhe sigurisht që u shitën disa kopje më shumë se zakonisht, ndër të cilat janë tituj shumë të mirë.

Nëse doni të dini se çfarë janë këta tituj dhe të dini shkurtimisht për çfarëdo prej tyre, vazhdoni të lexoni me ne.

Titujt më të shitur ...

 1. "Atdheu" nga Fernando Aramburu kur kemi informacionin.
 2. "Monarku i hijeve" shënuar nga Javier Cercas kur kemi informacionin.
 3. «Të gjitha këto do t'ju jap» shënoi nga Dolores Redondo.
 4. «Magjia e të qenurit Sofje» nga Elísabet Benavent, të cilin patëm kënaqësinë ta intervistonim për faqen tonë të internetit dhe përgjigjet e të cilit mund t'i lexoni këtu.
 5. "Si zjarri mbi akull" shënoi nga Luz Gabás.
 6. "Labirinti i shpirtrave" nga Carlos Ruíz Zafón kur kemi informacionin.
 7. «Çfarë do të të them kur të të shoh përsëri» shënuar nga Albert Espinosa.
 8. "Tri herë ti" shënuar nga Federico Moccia.
 9. "Burimet Njerëzore" nga Pierre Lemaitre kur kemi informacionin.
 10. "Jetë e negociueshme" nga Luis Landero kur kemi informacionin.

"Burimet njerëzore" nga Pierre Lemaitre dhe "Jeta e negociueshme" nga Luis Landero

Personalisht, 8 titujt e parë në listën e bestsellerëve të marsit janë shumë të njohur për mua, por jo aq shumë dy të fundit: "Burimet njerëzore" dhe "Jeta e negociueshme" përkatësisht nga Pierre Lemaitre dhe Luis Landero. Për çfarë është njëra dhe tjetra?

 • "Burimet Njerëzore": Një roman krimi që u botua në Redaktor Alfaguara më 2 Mars. Isshtë një roman i pavarur nga ato të mëparshmit nga autori dhe ka gjithsej 424 faqe. Një libër i papërpunuar, i vërtetë që i afron lexuesit me botën më çnjerëzore të biznesit dhe tregut të aksioneve.
 • "Jetë e negociueshme": Në këtë libër, Landero na sjell një roman të thartë, me humor sarkastik dhe të papërpunuar ... writtenshtë shkruar në vetën e parë dhe është një roman aktual picaresque, ku protagonisti rrëfen jetën e tij të mjerueshme dhe qesharake, në të cilën bie dhe ngrihet është e vetmja gjë që e shpëton atë.

Personalisht, nga 10 librat më të shitur të muajit mars, unë do të rekomandoja dy, sepse janë ata që kam lexuar dhe kanë lënë një shije shumë të mirë në gojën time: «Magjia e të qenurit Sofje» y «Çfarë do të të them kur të të shoh përsëri».


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.