Biografia dhe librat më të mirë të Megan Maxwell

Biografia dhe librat më të mirë të Megan Maxwell

Pavarësisht përdorimit të një pseudonimi të huaj, Spanjolli Megan Maxwell ka pushtuar zemrat për vite me radhë falë një ethe zogth Lit sa me kohe aq edhe me leng. Ne zhytemi në Biografia e Megan Maxwell dhe librat më të mirë për të zbuluar historitë e këtij autori thelbësor.

Biografia e Megan Maxwell

Megan maxwell

Fotografi: Moti

Me një nënë nga Toledo dhe një baba nga Amerika e Veriut, Mª Carmen Rodríguez del Álamo Lázara (Núremberg, 1965) u zhvendos me nënën e saj në Madrid kur ajo ishte disa vjeç. Pas trajnimit në Spanjë, ajo filloi të punonte si sekretare në një zyrë ligjore, megjithëse autore e ardhshme ai la gjithçka kur djali i tij u sëmur.

Një kohë e vështirë që, të paktën, i dha atij kohë e mjaftueshme për të ndjekur hobi të vjetër se ai nuk kishte pasur kohë për të rifilluar, duke shkruar mjetin në të cilin do të zhytej në kohën e tij të lirë. Nga ana tjetër, duke mos pasur trajnim, ai filloi të të marrë kurse të ndryshme Online shkrim kreativ për të përmirësuar teknikën tuaj dhe për të përcaktuar stilin tuaj. Per fat te mire një nga mësuesit me të cilët kam dhënë mësim ishte gjithashtu redaktore, kështu që pasi të lexoni dorëshkrimin e Ju thashë vendosi ta botonte atë në 2009. Historia jo vetëm që do të bëhej një sukses, por gjithashtu do të vlerësohej me çmimin Çmimi ndërkombëtar për romanin romantik Seseña.

Titulli i parë i një bibliografie deri në 35 romane në të cilën Megan Maxwell (një pseudonim që shpesh ka qenë i lidhur me një autor të huaj) ka hulumtuar një gjini zogth Lit dhe komedi romantike me popullaritet të madh gjatë gjithë kësaj dekade, veçanërisht në mesin e një publiku femër që gjeti në romane si Më pyesni se çfarë doni një version më tradicional dhe stimulues sesa saga e atëhershme novatore e 50 hije gri.

Një autor që do të pushtojë ata lexues të apasionuar pas leximeve të thjeshta, por intensive, të mbështetura përgjithësisht nga situata të idealizuara.

Ju doni të dini Librat më të mirë të Megan Maxwell?

Librat më të mirë të Megan Maxwell

Më pyet çka të duash

Më pyet çka të duash

Postuar në 2012, Libri më i famshëm i Maxwell u krahasua në më shumë se një rast me 50 Shades of Grey, duke pushtuar një audiencë që e pa këtë version "më të afërt" si më sugjestionues. Një histori që na prezanton Eric zimmerman, një biznesmen i njohur gjerman i cili pas vdekjes së babait të tij u transferua në Madrid për të mbikëqyrur delegacionet e ndërmarrjes Müller në Spanjë. Një vizitë që do të ndryshojë jetën tuaj përgjithmonë takoni Judith një vajzë të këndshme dhe inteligjente me të cilën do të nënshtrohet në lojëra të ndryshme seksuale, fantazitë dhe praktikat. Një marrëdhënie sa marramendëse, aq edhe e sëmurë, do të rrezikohet kur të dy protagonistët të fillojnë të njihen më mirë dhe Eric përpiqet të fshehë me çdo kusht një sekret të errët.

Suksesi i Më pyet çka të duash Ishte e tillë që Maxwell publikoi edhe tre këste të tjera: Më pyet çfarë dëshiron tani dhe gjithmonë (2013), Më pyesni se çfarë doni ose më lini (2013) y Më pyet çfarë dëshiron dhe unë do të ta jap ty (2015).

Unë jam eric zimmerman

Unë jam eric zimmerman

Konceptuar si spin-off nga saga Më pyesni se çfarë doni, Unë jam eric zimmerman ju fton të përjetoni universin seksual të plumbit mashkull nga këndvështrimi i tij i historisë me shumë shitje. Ndërsa shumë lexues e panë zhgënjyese, adhuruesit e romaneve që ngritën famën e Maxwell do të jenë në gjendje të kënaqen me këtë alternativë të botuar në 2017 e cila u pasua nga një pjesë e dytë e lëshuar në fillim të këtij viti.

Më befasoni

Më befasoni

Postuar në 2013, Më befasoni është një tjetër i librat më pikant të Megan Maxwell. Një histori e lindur nga suksesi i bashkimit të dy protagonistëve krejtësisht të ndryshëm, por me seksin si një pikë të përbashkët. Një roman i rrëmujshëm që rrëfen takimet midis Björn, një avokat prestigjioz alergjik ndaj angazhimit, por një adhurues i lojërave të ndryshme seksuale, dhe Melania, një pilot i ushtrisë amerikane, e cila duket se ka sytë vetëm për vajzën që ajo mban si një nënë e vetme. Dy personazhe të shkëlqyera qasja e të cilave supozon një sërë shkëndijash dhe skena sugjestionuese për adhuruesit e letërsisë erotike.

Projekti i jetës time

Projekti i jetës time

Edhe pse kjo autore është e njohur për punët e saj "të rrezikshme", Projekti i jetës time Ishte një qasje ndaj intrigave më klasike familjare dhe historive të dashurisë. Konsiderohet si një nga Librat më të mirë të Megan Maxwell, Ky roman i botuar këtë vit paraqet Sharon, një grua e re, babai i së cilës është pronari i një firme të famshme avokatie, një kompani për të cilën ai fillon të trajnojë vajzën e tij. Megjithatë një ditë Sharon zbulon fatura të ndryshme bankare dhe një fotografi të një vajze tjetër që rezulton të jetë motra e saj. Një rrjet familjar që protagonistja vendos të zbulojë duke filluar një udhëtim në të cilin do të takojë një burrë që do ta bëjë atë të rimendojë jetën e saj plotësisht.

Një lule në një lule tjetër

Një lule në një lule tjetër

Botuar në 2017, Një lule në një lule tjetër trajton një histori të hidhur të dashurisë. Protagonist, Zac Phillips, është një burrë i dashuruar me Sandrën, një grua e re, flokët ngjyrë kafe dhe buzëqeshja e ndritshme e pushtoi atë shumë vite më parë, në atë kohë para se Sandra dhe nëna e saj të përfundonin të lëviznin nga Malësia Skoceze në qytetin e Carlisle me dëshirën e gjyshërve të tyre nga nëna. Zac jo vetëm që udhëton në Carlisle për të marrë Sandra përsëri, por ai has një histori familjare grindjesh dhe inati që shpjegojnë karakterin e hekurt të të dashurit të tij.

Kalojeni natën me mua

Kalojeni natën me mua

Zhanri erotik, më i popullarizuari brenda veprës së Maxwell, përfshin histori si ky roman i botuar në 2016 dhe i kthyer në një tjetër të tijin duhet. Duke ndjekur në vazhdën e Më pyesni se çfarë doni, këtë herë është një mësues brazilian i shkollës së mesme, Dennis, zemërmbrojtësi i paarritshëm që përfundon duke iu nënshtruar hijeshive të Lolës, një grua e re Spanjolle që takon në Londër dhe që fillon ta refuzojë ndryshe nga pretendentët e tjerë të tij.

Doni te lexoni Kalojeni natën me mua?

Çfarë ka rëndësi për ju?

Çfarë ka rëndësi për ju

Noelia Estela Rince Ponce është një aktore e kërkuar në Hollywood me origjinë Spanjolle e cila kthehet në Spanjë për të promovuar filmin e saj të fundit. Sidoqoftë, gjatë qëndrimit tuaj në vendin tonë është shpëtuar nga një rrëmbim nga Juan Morán, një dashnore e vjetër që u takua një herë në Las Vegas. Sekretet e së kaluarës që do të merren me tërheqjen që ndiejnë të dy protagonistët. Botuar në 2016, Çfarë ka rëndësi për ju? është një tjetër nga sukseset e mëdha të autorit.

Dëshira e dhënë Luftëtarët Maxwell 1

uroj dhënë libër saga luftëtarët Maxwell

 

Bëhet fjalë për historinë e Lady Megan Phillips dhe malësorit Duncan Mc Rae, Skifteri. Ajo është një luftëtare e re dhe e bukur që është në krye të dy vëllezërve të vegjël. Me një karakter të fortë që e bën atë një luftëtare të vërtetë që mundet me të gjithë atë një luftëtar i përdorur për të udhëhequr ushtritë dhe për të fituar betejën. saga e luftëtarëve maksuell në një nga koleksionet më të suksesshme të Megan Maxwell. Libri i tij i parë Dëshira e dhënë ju mund ta blini këtu

Çfarë mendoni për Biografia e Megan Maxwell dhe librat më të mirë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.